Volksgezondheidenzorg.info

Zoekveld

SportSport op de kaart: Aanbod

Beweegvriendelijke omgeving

Beweegvriendelijke omgeving

per gemeente
Beweegvriendelijke omgeving 2015 per gemeente
Beweegvriendelijke omgeving
GemeenteBeweegvriendelijke omgeving (Kernindicator)Sportvoorzieningen (deelindicator)Speelplekken (deelindicator)Beweegruimte (deelindicator)Routes (deelindicator)Buitengebied (deelnindicator)Nabijheid (deelindicator)
Aa en Hunze3,551,503,33551
Aalburg1,7221,671,671,331,33
Aalsmeer1,611,502,331,330,672,67
Aalten2,741,752,673,332,332,33
Achtkarspelen2,250,7522,671,331,33
Alblasserdam1,710,503,33113,33
Albrandswaard1,81122,331,333,33
Alkmaar2,011,503,6710,334,33
Almelo2,7143,671,671,674,33
Almere2,712,50422,334,33
Alphen aan den Rijn2,421,754,331,670,674
Alphen-Chaam3,031,752,6754,331
Ameland3,452,50254,671
Amersfoort2,221,75211,674,67
Amstelveen2,321,753,6720,674
Amsterdam2,4134114,67
Apeldoorn3,021,502,3344,673,67
Appingedam1,930,502,3320,333,33
Arnhem2,912,753,672,332,675
Assen2,711,7542,6734
Asten3,031,5043,3342
Baarle-Nassau2,8502,334,673,671
Baarn3,011,7533,673,674,67
Barendrecht1,92131,670,673,33
Barneveld2,520,5023,3352,33
Bedum2,64323,3312,33
Beek2,140,501,671,670,674
Beemster2,241,2523,330,671,67
Beesel2,3400,672,672,674
Bellingwedde3,351,253,6753,671
Bergeijk3,2512,6754,331,33
Bergen (L.)3,551,752,67551,33
Bergen (NH.)3,332,502,674,334,332,67
Bergen op Zoom2,711,753,332,333,334,67
Berkelland3,351,753,334,6732,33
Bernheze2,530,5023,6732,67
Best3,341,253,6733,334,33
Beuningen2,631,254,331,672,333
Beverwijk2,522,252,67125
Binnenmaas2,342,2531,6712
Bladel3,451,5034,674,331,67
Blaricum3,242,751,673,673,673,67
Bloemendaal3,4432,33434,33
Bodegraven-Reeuwijk2,021,252,67213,33
Boekel2,442,2513,671,672
Borger-Odoorn3,6532,6754,671
Borne2,130,7521,6714,33
Borsele2,430,503,33421,33
Boxmeer3,050,752,333,6733
Boxtel3,132,50333,334
Breda2,2112,671,332,334,67
Brielle3,042,254,3331,672,67
Bronckhorst3,042253,331,67
Brummen2,2112,673,672,672,33
Brunssum2,621,752,671,673,334
Bunnik2,9513,673,3313,67
Bunschoten1,630,5011,3312,67
Buren2,741,253,333,672,331,67
Bussum1,510,250,67115
Capelle aan den IJssel1,911,503,671,330,333,67
Castricum3,241,254334
Coevorden4,053,254,6754,332
Cranendonck3,2501,674,6753
Cromstrijen2,02131,672,332
Cuijk2,6313,33323
Culemborg2,42241,670,674
Dalfsen2,4311,334,333,331,67
Dantumadiel2,332,252,332,671,672
De Bilt2,931,753333,67
De Marne3,452,253,33541
De Ronde Venen2,733,253,672,3312,67
De Wolden3,050,502541,33
Delft2,832,504,331,330,675
Delfzijl3,452,254,6742,332
Den Helder3,141,754,332,3324,33
Deurne2,840,501,3344,332,67
Deventer2,622,252,672,6724
Diemen2,513,50320,674,67
Dinkelland2,841,501,674,673,331,67
Doesburg2,331,2541,331,332,67
Doetinchem2,650,252,332,331,334,33
Dongen1,4201,671,331,332,33
Dongeradeel2,841,7543,672,331
Dordrecht2,713,7541,331,335
Drechterland1,941,251,331,6712,33
Drimmelen2,5322,6732,332
Dronten3,642,754,6753,332
Druten2,220,753,6722,672,33
Duiven2,111,50320,674,33
Echt-Susteren2,940,7524,332,673,67
Edam-Volendam2,122,752,6710,673,33
Ede3,1122,334,3353,67
Eemnes2,640,7532,332,333,33
Eemsmond2,550,251,3342,672
Eersel3,451,503541,67
Eijsden-Margraten2,741,2533,332,332,33
Eindhoven2,312,253,331,331,334,67
Elburg2,410,502,333,6752
Emmen3,441,754,673,673,672,67
Enkhuizen2,111,7531,331,673,67
Enschede3,133,503,331,672,334,67
Epe2,721,252542
Ermelo3,231,501,3354,673,67
Etten-Leur2,321,252,3321,674,33
Ferwerderadiel2,150,751,673,670,671
Franekeradeel2,240,752,333,670,672
Friese Meren3,24244,673,331
Geertruidenberg2,0204,332,3312,33
Geldermalsen2,021,252,3321,672,67
Geldrop-Mierlo2,922,253,332,672,334,67
Gemert-Bakel3,141,252,334,674,332
Gennep2,731,5023,673,672,33
Giessenlanden2,441,253,3330,672,33
Gilze en Rijen2,941,252,33433
Goeree-Overflakkee2,531,253,333,6731
Goes3,022,254,333,3324
Goirle2,740,2522,333,674
Gorinchem2,5223,6711,335
Gouda2,2312,3310,675
Grave2,731,253,333,672,332,33
Groesbeek2,941,251,6743,673
Groningen2,221,753,3310,674,67
Grootegast2,9522,6742,331,33
Gulpen-Wittem2,450,2514,3322
Haaksbergen3,351,2524,673,673,33
Haaren2,31114,673,672,33
Haarlem2,5233,3310,675
Haarlemmerliede en Spaarnwoude3,152,251,674,3323,33
Haarlemmermeer2,42242,330,673,67
Halderberge1,720,251,6721,333
Hardenberg3,242,25343,672,33
Harderwijk2,922,751,672,6744,33
Hardinxveld-Giessendam1,71121,331,333,67
Haren3,652,503,6742,334,33
Harlingen1,620,250,671,671,333,67
Hattem2,730,752,673,6733,33
Heemskerk2,6114,331,672,674,67
Heemstede2,120,752,671,670,675
Heerde3,231,252,6754,672,67
Heerenveen3,652,5043,673,333
Heerhugowaard2,421,503,671,6714,67
Heerlen2,731,75322,334,33
Heeze-Leende3,953,502,3354,673
Heiloo2,4223,332,330,674,33
Hellendoorn3,331,502,334,334,334
Hellevoetsluis2,21141,332,333,33
Helmond2,512,752,331,672,674,67
Hendrik-Ido-Ambacht1,310,75110,334
Hengelo2,321,752,331,3324,67
het Bildt1,9501,333,670,671
Heumen3,1412,3343,673,67
Heusden3,122,754,332,674,332,33
Hillegom1,610,752,3310,334
Hilvarenbeek3,653,502,3354,331,67
Hilversum2,7311,332,673,335
Hof van Twente3,341,502,334,6743
Hollands Kroon2,841,5043,6721,33
Hoogeveen3,022,253,333,673,333,33
Hoogezand-Sappemeer2,832,5032,331,674
Hoorn2,322,752,331,330,675
Horst aan de Maas3,451,252,674,334,332,67
Houten2,321,5031,331,334,33
Huizen2,4122,332,333,333,67
Hulst2,640,753,67421,33
IJsselstein1,822210,333,67
Kaag en Braassem2,132,503,331,670,332
Kampen2,311,503,672,6714
Kapelle2,751,502,333,330,673,33
Katwijk1,9112,67124
Kerkrade2,1122,331,670,674,67
Koggenland2,3313,672,331,332,67
Kollumerland en Nieuwkruisland2,541,252,674,3311,67
Korendijk2,722,753,334,3331
Krimpen aan den IJssel1,811,253,3310,673,33
Krimpenerwaard2,531,5032,671,673,33
Laarbeek2,740,5033,6723
Landerd2,8221,674,674,332
Landgraaf2,640,5032,331,674,33
Landsmeer3,452,504,333,671,333,33
Langedijk2,94341,671,333,33
Lansingerland2,221,7532,330,673,33
Laren3,350,501,333,674,674,33
Leek2,351,752,33311
Leerdam1,911,502,671,330,674
Leeuwarden2,521,753,332,331,334
Leeuwarderadeel2,231,252,673,330,672
Leiden2,0122,3310,675
Leiderdorp2,020,253,331,330,674,33
Leidschendam-Voorburg2,412,253,671,3315
Lelystad2,811,50542,333
Leudal3,04224,673,332
Leusden3,231,252,3344,673,67
Lingewaal2,9323,673,6732,33
Lingewaard1,8121,6721,672,67
Lisse2,021,752,331,3313,33
Littenseradiel2,351,251,334,330,331,67
Lochem3,041,751,6753,332,33
Loon op Zand3,031,7533,674,332,33
Lopik1,8302,332,6721
Loppersum2,450,501,674,3311,67
Losser2,820,502,674,3343,33
Maasdriel2,843,502,672,332,331,67
Maasgouw3,031,753,333,673,672,33
Maassluis1,711,251,6710,334,67
Maastricht2,220,7541,330,674,67
Marum2,5520,674,671,671
Medemblik2,641,503,6731,671,67
Meerssen2,340,252313,67
Menameradiel2,130,752,673,670,671,67
Menterwolde3,051,253,333,672,672,33
Meppel2,330,7532,3314
Middelburg2,6423,331,3314
Midden-Delfland3,242,753,333,671,334,33
Midden-Drenthe3,1322,6754,671,33
Mill en Sint Hubert2,951,250,3354,331,33
Moerdijk2,841,5043,332,331,33
Molenwaard2,3313,333,331,671,67
Montferland3,142,752,333,6733
Montfoort2,040,251,672,330,673
Mook en Middelaar3,6513,3344,333,67
Muiden3,251,253,6742,332,67
Naarden3,121,504,673,672,334,67
Neder-Betuwe1,811,25122,333
Nederweert2,750,500,333,6742,67
Neerijnen2,340,501,673,3331,33
Nieuwegein2,011,2541,330,674
Nieuwkoop2,041,5012,3312
Nijkerk2,4212,672,672,673,67
Nijmegen2,111,75211,675
Nissewaard2,311,504,3320,674,33
Noord-Beveland3,051,752,674,3331
Noordenveld3,141,502,6754,331
Noordoostpolder3,031,2554,672,671,33
Noordwijk2,740,752,333,332,673,33
Noordwijkerhout2,531,502,3323,333
Nuenen, Gerwen en Nederwetten2,7223,672,672,673,33
Nunspeet3,031,501,33552,33
Nuth2,140,5012,671,333
Oegstgeest2,312,2541,330,674,67
Oirschot3,250,751552,33
Oisterwijk3,541,503,3343,674,33
Oldambt3,251,254,3342,332
Oldebroek2,621,2514,334,672,33
Oldenzaal2,731,253,331,672,334,33
Olst-Wijhe2,3211,334,6722,67
Ommen3,952,503,67552
Onderbanken2,3301,3342,672,67
Oost Gelre2,850,502,333,332,333
Oosterhout2,8222,673,333,333,33
Ooststellingwerf3,652,503,33551
Oostzaan2,521,752,333,3323,67
Opmeer1,9501,6720,332,33
Opsterland3,251,752,3354,331
Oss2,8223,672,3334
Oud-Beijerland1,9223,671,670,332
Oude IJsselstreek2,750,753322,33
Ouder-Amstel3,443,504,673,331,333,67
Oudewater1,9312,332,670,332
Overbetuwe2,2122,67223,33
Papendrecht1,7112,331,670,333,67
Peel en Maas2,941,501,6743,332,67
Pekela2,532,503,332,331,332,33
Pijnacker-Nootdorp2,2321,671,6713,67
Purmerend2,212,50310,675
Putten2,812,2524,6742,67
Raalte3,2423433
Reimerswaal2,2212,673,3322
Renkum2,821,501,673,6743,67
Renswoude2,85034,3322,33
Reusel-De Mierden3,250,75354,671
Rheden3,221,253,333,334,674,33
Rhenen2,310,7514,3333,67
Ridderkerk2,3124,331,670,674
Rijnwaarden2,842,503,672,332,671,33
Rijssen-Holten2,6211,673,673,334
Rijswijk2,722,754,671,670,335
Roerdalen3,041,5024,6742
Roermond2,71242,3324,67
Roosendaal2,531,7521,672,334
Rotterdam2,412,25411,674,67
Rozendaal3,7503554
Rucphen1,920,500,333,3332,33
Schagen3,352,75333,332,67
Scherpenzeel1,831,251,331,671,672
Schiedam2,312,504,3310,334,67
Schiermonnikoog2,751,250,3353,331
Schijndel1,921221,333
Schinnen2,330,7523,6713,67
Schouwen-Duiveland3,6534,3353,331
's-Gravenhage2,413,252,3312,334,67
's-Hertogenbosch2,923,7541,3324,33
Simpelveld1,4110,672,330,672,67
Sint Anthonis3,552,252,3354,671,67
Sint-Michielsgestel3,24432,6723,33
Sint-Oedenrode2,641,502422
Sittard-Geleen2,6413,3320,674,33
Sliedrecht1,6102,6710,334,33
Slochteren2,951,752,334,672,331,33
Sluis3,452,254,674,672,671
Smallingerland2,431,503,672,331,332,67
Soest2,410,251,6734,334,33
Someren3,050,751,67541,67
Son en Breugel3,05133,333,332,33
Stadskanaal2,941,5043,332,332,33
Staphorst2,512,251,334,334,332
Stede Broec2,532,253,6720,673,67
Steenbergen2,010,753,33322
Steenwijkerland3,1323,334,333,672
Stein2,030,252,3320,673,67
Stichtse Vecht2,311,754,332,331,333,33
Strijen2,2303,333,332,331,33
Súdwest Fryslân2,9324,673,3322,33
Ten Boer2,1501,3340,671,33
Terneuzen2,531,502,673,6722
Terschelling3,351,252,33551
Texel3,551,752,6754,332,33
Teylingen2,5233,331,330,674,67
Tholen2,011,253,673,671,671
Tiel2,221,752,331,331,334,67
Tilburg2,111,752,6711,674,67
Tubbergen2,650,7514,673,331
Twenterand2,330,2522,6733
Tynaarlo3,342,5034,673,672
Tytsjerksteradiel2,941,504,333,6721,67
Uden2,932,253,332,6733,33
Uitgeest2,312,503,671,330,674,33
Uithoorn1,6211,671,330,333
Urk1,510,5021,3322,33
Utrecht2,3133115
Utrechtse Heuvelrug3,140,502,334,334,333
Vaals1,931,250,673,331,331,67
Valkenburg aan de Geul2,331,2513,3323,33
Valkenswaard3,1513,333,333,332,33
Veendam2,941,5052,331,333
Veenendaal1,911,751,67115
Veere3,452,503,67531,33
Veghel2,240,2523,331,672
Veldhoven2,4312,672,3323,67
Velsen3,021,7552,672,674
Venlo3,132,252,672,673,674,33
Venray2,931,251,6744,333,33
Vianen2,513,503,6722,332,67
Vlaardingen2,411421,335
Vlagtwedde3,351,50354,331
Vlieland3,051,250,33551,33
Vlissingen2,521,253,331,6724,67
Voerendaal2,020,751,672,331,334
Voorschoten2,111,253,331,670,674,67
Voorst4,053,504,674,333,333
Vught3,843,254,673,3334,33
Waalre2,2102,67432,67
Waalwijk1,821,252,671,670,332,67
Waddinxveen2,431,253,6720,334
Wageningen2,2212,6721,674
Wassenaar3,5514,333,673,333,67
Waterland2,031,502,3331,331
Weert3,341,5032,674,334,33
Weesp2,011,253,671,670,334,33
Werkendam2,4213,6732,672
West Maas en Waal2,541,252,3332,671,67
Westerveld3,552,502,67551
Westervoort2,11321,3314,33
Westland2,2321,331,3323,33
Weststellingwerf3,051,252,674,6731,67
Westvoorne2,522,251,334,3332
Wierden2,721,252,333,673,673,33
Wijchen2,930,504,33333,33
Wijdemeren3,343,503,673,332,332,67
Wijk bij Duurstede2,722,7552,3322
Winsum2,75233,670,672
Winterswijk3,541,503,334,673,674
Woensdrecht2,6301,334,674,672
Woerden2,4313,3321,334
Wormerland2,1502,331,330,333,67
Woudenberg2,81233,674,332,67
Woudrichem2,431,253,672,672,331,33
Zaanstad2,312,50410,674,67
Zaltbommel2,321,753,332,332,672
Zandvoort3,232,752,673,6734
Zederik1,930,751,672,332,331,33
Zeevang2,4522,6721,331,33
Zeewolde3,342,254,33531
Zeist2,931333,334
Zevenaar2,7223,332,3324,33
Zoetermeer2,111,753,671,330,674,33
Zoeterwoude2,341,2522,670,673,33
Zuidhorn2,1312411,67
Zuidplas2,3222,672,3313,67
Zundert2,221,251,3343,331
Zutphen2,711,754,671,672,334,67
Zwartewaterland1,710,7542,330,671,33
Zwijndrecht1,910,503,671,330,334,67
Zwolle3,042,25421,334,67

Bron: Databestand SportAanbod 2015, Mulier Instituut

View all detail data

Veel verschil tussen gemeenten in beweegvriendelijkheid van omgeving

Beweegvriendelijk omgeving is onderdeel van de kernindicatoren Sport en bewegen.  De score op de kernindicator Beweegvriendelijke omgeving verschilt sterk per gemeente. De gemeente met de laagste waarde is Hendrik-Ido-Ambacht (1,35), Coevorden scoort het hoogst (4,04). 

Ook in deelindicatoren grote verschillen per gemeente

De kernindicator Beweegvriendelijke omgeving is opgebouwd uit 6 deelindicatoren (zie Methoden). Ook in de bijdragen van de deelindicatoren aan de kernindicator zijn grote verschillen zichtbaar tussen gemeenten. Zie daarvoor onderstaande kaarten per gemeente van de zes deelindicatoren:

Meer informatie

Brancherapport Sportaccommodaties in Nederland (.pdf), Mullier Instituut.

Direct naar Beweegvriendelijke omgeving op 

> Kernindicatoren Sport en Bewegen
Sport Toekomstverkenning

Krajicek playgrounds per gemeente

Krajicek playgrounds 2014

per gemeente
Krajicek playgrounds per gemeente 2014
Krajicek playgrounds 2014
GemeenteKrajicek playgrounds
Appingedam0
Bedum0
Bellingwedde0
Ten Boer0
Delfzijl0
Groningen2
Grootegast0
Haren0
Hoogezand-Sappemeer0
Leek0
Loppersum0
Marum0
Almere2
Stadskanaal0
Slochteren0
Veendam0
Vlagtwedde0
Zeewolde0
Winsum0
Zuidhorn0
Dongeradeel0
Achtkarspelen0
Ameland0
het Bildt0
Franekeradeel0
Harlingen0
Heerenveen1
Kollumerland en Nieuwkruisland0
Leeuwarden1
Leeuwarderadeel0
Ooststellingwerf0
Opsterland0
Schiermonnikoog0
Smallingerland0
Terschelling0
Vlieland0
Weststellingwerf0
Assen0
Coevorden1
Emmen0
Hoogeveen1
Meppel0
Littenseradiel0
Almelo2
Borne0
Dalfsen0
Deventer1
Enschede2
Haaksbergen0
Hardenberg0
Hellendoorn0
Hengelo0
Kampen0
Losser0
Noordoostpolder0
Oldenzaal0
Ommen0
Raalte0
Staphorst0
Tubbergen0
Urk0
Wierden0
Zwolle0
Rijnwaarden0
Aalten0
Apeldoorn1
Arnhem6
Barneveld0
Beuningen0
Brummen0
Buren0
Culemborg0
Doesburg0
Doetinchem0
Druten0
Duiven0
Ede0
Elburg0
Epe0
Ermelo0
Geldermalsen0
Groesbeek0
Harderwijk2
Hattem0
Heerde0
Heumen0
Lochem0
Maasdriel0
Millingen aan de Rijn0
Nijkerk0
Nijmegen0
Oldebroek0
Putten0
Renkum0
Rheden0
Rozendaal0
Scherpenzeel0
Tiel0
Ubbergen0
Voorst0
Wageningen1
Westervoort0
Winterswijk0
Wijchen0
Zaltbommel0
Zevenaar0
Zutphen0
Nunspeet0
Dronten0
Neerijnen0
Amersfoort1
Baarn0
De Bilt0
Bunnik0
Bunschoten0
Eemnes0
Houten0
Leusden0
Lopik0
Montfoort0
Renswoude0
Rhenen0
Soest0
Utrecht7
Veenendaal0
Woudenberg0
Wijk bij Duurstede0
IJsselstein0
Zeist0
Nieuwegein0
Aalsmeer0
Alkmaar0
Amstelveen0
Amsterdam10
Graft-De Rijp0
Beemster0
Bergen (NH.)0
Beverwijk0
Blaricum0
Bloemendaal0
Bussum0
Castricum0
Diemen0
Edam-Volendam0
Enkhuizen0
Haarlem3
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0
Haarlemmermeer0
Heemskerk0
Heemstede0
Heerhugowaard0
Heiloo0
Den Helder0
Hilversum1
Hoorn0
Huizen0
Landsmeer0
Langedijk0
Laren0
Medemblik0
Muiden0
Naarden0
Oostzaan0
Opmeer0
Ouder-Amstel0
Purmerend0
Schagen0
Texel0
Uitgeest0
Uithoorn0
Velsen0
Weesp0
Schermer0
Zandvoort0
Zeevang0
Zaanstad2
Alblasserdam0
Alphen aan den Rijn0
Barendrecht0
Bergambacht0
Drechterland0
Brielle0
Capelle aan den IJssel0
Delft2
Dordrecht1
Gorinchem0
Gouda0
's-Gravenhage14
Hardinxveld-Giessendam0
Hellevoetsluis0
Hendrik-Ido-Ambacht0
Stede Broec0
Hillegom0
Katwijk0
Krimpen aan den IJssel0
Leerdam0
Leiden2
Leiderdorp0
Lisse0
Maassluis0
Bernisse0
Nieuwkoop0
Noordwijk0
Noordwijkerhout0
Oegstgeest0
Oud-Beijerland0
Binnenmaas0
Korendijk0
Oudewater0
Papendrecht0
Ridderkerk1
Rotterdam20
Rijswijk0
Schiedam2
Schoonhoven0
Sliedrecht0
Cromstrijen0
Spijkenisse0
Albrandswaard0
Westvoorne0
Strijen0
Vianen0
Vlaardingen0
Vlist0
Voorschoten0
Waddinxveen0
Wassenaar0
Woerden0
Zoetermeer2
Zoeterwoude0
Zwijndrecht0
Nederlek0
Ouderkerk0
Borsele0
Goes0
West Maas en Waal0
Hulst0
Kapelle0
Middelburg0
Giessenlanden0
Reimerswaal0
Zederik0
Terneuzen0
Tholen0
Veere0
Vlissingen1
Lingewaal0
De Ronde Venen0
Tytsjerksteradiel0
Aalburg0
Asten0
Baarle-Nassau0
Bergen op Zoom2
Best0
Boekel0
Boxmeer0
Boxtel0
Breda0
Deurne0
Pekela0
Dongen0
Eersel0
Eindhoven1
Etten-Leur1
Geertruidenberg0
Gilze en Rijen0
Goirle0
Grave0
Haaren0
Helmond0
's-Hertogenbosch2
Heusden0
Hilvarenbeek0
Loon op Zand0
Mill en Sint Hubert0
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0
Oirschot0
Oisterwijk0
Oosterhout0
Oss0
Rucphen0
Schijndel0
Sint-Michielsgestel0
Sint-Oedenrode0
Someren0
Son en Breugel0
Steenbergen0
Waterland0
Tilburg1
Uden0
Valkenswaard0
Veghel0
Veldhoven0
Vught0
Waalre0
Waalwijk0
Werkendam0
Woensdrecht0
Woudrichem0
Zundert0
Wormerland0
Onderbanken0
Landgraaf0
Beek0
Beesel0
Bergen (L.)0
Brunssum0
Gennep0
Heerlen0
Kerkrade0
Maastricht0
Meerssen0
Mook en Middelaar0
Nederweert0
Nuth0
Roermond0
Schinnen0
Simpelveld0
Stein0
Vaals0
Venlo1
Venray0
Voerendaal0
Weert0
Valkenburg aan de Geul0
Lelystad0
Horst aan de Maas0
Oude IJsselstreek0
Teylingen0
Utrechtse Heuvelrug0
Oost Gelre0
Koggenland0
Lansingerland0
Leudal0
Maasgouw0
Eemsmond0
Gemert-Bakel0
Halderberge0
Heeze-Leende0
Laarbeek0
De Marne0
Reusel-De Mierden0
Roerdalen0
Maasdonk0
Roosendaal2
Schouwen-Duiveland0
Aa en Hunze0
Borger-Odoorn0
Cuijk0
Landerd0
De Wolden0
Noord-Beveland0
Wijdemeren0
Noordenveld0
Twenterand0
Westerveld0
Sint Anthonis0
Lingewaard0
Cranendonck0
Steenwijkerland0
Moerdijk0
Echt-Susteren0
Sluis0
Drimmelen0
Bernheze0
Ferwerderadiel0
Alphen-Chaam0
Bergeijk0
Bladel0
Gulpen-Wittem0
Tynaarlo0
Midden-Drenthe0
Overbetuwe0
Hof van Twente0
Neder-Betuwe0
Rijssen-Holten0
Geldrop-Mierlo0
Olst-Wijhe0
Dinkelland0
Westland0
Midden-Delfland0
Berkelland0
Bronckhorst0
Sittard-Geleen1
Kaag en Braassem0
Dantumadiel0
Zuidplas0
Peel en Maas0
Oldambt0
Zwartewaterland0
Súdwest Fryslân0
Bodegraven-Reeuwijk0
Eijsden-Margraten0
Stichtse Vecht0
Menameradiel0
Hollands Kroon0
Leidschendam-Voorburg0
Friese Meren0
Goeree-Overflakkee0
Pijnacker-Nootdorp0
Molenwaard0
Montferland0
Menterwolde0
View all detail data

Veel Krajicek playgrounds in de grote steden

Krajicek Playgrounds zijn openbare sportpleintjes die samen met buurtbewoners worden ingericht met ondersteuning van de Richard Krajicek Foundation. Er zijn 103 Playgrounds in Nederland. De meeste daarvan liggen in de 4 grote steden. In Rotterdam zijn 20 playgrounds te vinden, in Den Haag 14, in Amsterdam 10 en in Utrecht 7. Buiten Nederland zijn Krajicek Playgrounds gestart in Londen en Paramaribo.

Stimuleren van sportieve activiteiten in de wijk met Krajicek playgrounds

De Richard Krajicek Foundation wil sportieve activiteiten stimuleren voor jongeren in wijken waar de mogelijkheden beperkt zijn. De playgrounds spelen daarbij een belangrijke rol. Elke playground heeft een eigen sportleider die minimaal 3x per week (in totaal 9 uur) activiteiten organiseert.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Cruyff courts en Schoolplein 14 per gemeente

Cruyff courts en Schoolplein 14

per gemeente, peildatum 1 mei 2015
Cruyff courts en Schoolplein 14 2015 per gemeente
Cruyff courts en Schoolplein 14
GemeenteCruyff courtSpeciaal Cruyff courtSchoolplein 14
Sint Anthonis000
Lingewaard000
Cranendonck000
Steenwijkerland000
Moerdijk001
Echt-Susteren000
Sluis000
Drimmelen000
Bernheze000
Ferwerderadiel000
Alphen-Chaam000
Bergeijk000
Bladel000
Gulpen-Wittem000
Tynaarlo000
Midden-Drenthe000
Overbetuwe000
Hof van Twente000
Neder-Betuwe000
Rijssen-Holten000
Geldrop-Mierlo010
Olst-Wijhe000
Dinkelland000
Westland000
Midden-Delfland001
Berkelland001
Bronckhorst100
Sittard-Geleen100
Kaag en Braassem000
Dantumadiel001
Zuidplas000
Peel en Maas000
Oldambt000
Zwartewaterland000
Súdwest Fryslân000
Bodegraven-Reeuwijk000
Eijsden-Margraten000
Stichtse Vecht000
Menameradiel000
Hollands Kroon000
Leidschendam-Voorburg001
Friese Meren001
Goeree-Overflakkee000
Pijnacker-Nootdorp000
Molenwaard000
Nissewaard000
Krimpenerwaard001
Montferland011
Menterwolde000
Nijkerk001
Nijmegen401
Oldebroek000
Putten000
Renkum000
Rheden001
Rozendaal000
Scherpenzeel000
Tiel100
Voorst000
Wageningen000
Westervoort000
Winterswijk000
Wijchen000
Zaltbommel000
Zevenaar100
Zutphen001
Nunspeet000
Dronten100
Neerijnen000
Amersfoort100
Baarn000
De Bilt100
Bunnik000
Bunschoten000
Eemnes000
Houten000
Leusden000
Lopik000
Montfoort000
Renswoude000
Rhenen000
Soest000
Utrecht503
Veenendaal001
Woudenberg000
Wijk bij Duurstede002
IJsselstein000
Zeist010
Nieuwegein000
Aalsmeer000
Alkmaar100
Amstelveen000
Amsterdam14116
Beemster000
Bergen (NH.)010
Beverwijk110
Blaricum000
Bloemendaal000
Bussum000
Castricum000
Diemen101
Edam-Volendam101
Enkhuizen000
Haarlem112
Haarlemmerliede en Spaarnwoude000
Haarlemmermeer001
Heemskerk100
Heemstede000
Heerhugowaard000
Heiloo001
Den Helder101
Hilversum102
Hoorn402
Huizen001
Landsmeer000
Langedijk000
Laren000
Medemblik000
Muiden000
Naarden000
Oostzaan000
Opmeer000
Ouder-Amstel000
Purmerend002
Schagen100
Texel000
Uitgeest001
Uithoorn000
Velsen100
Weesp001
Zandvoort002
Zeevang000
Zaanstad201
Alblasserdam000
Alphen aan den Rijn010
Barendrecht000
Drechterland000
Brielle000
Capelle aan den IJssel200
Delft010
Dordrecht215
Gorinchem100
Gouda000
's-Gravenhage4010
Hardinxveld-Giessendam000
Hellevoetsluis000
Hendrik-Ido-Ambacht000
Stede Broec000
Hillegom000
Katwijk000
Krimpen aan den IJssel000
Leerdam000
Leiden000
Leiderdorp000
Lisse000
Maassluis100
Nieuwkoop000
Noordwijk000
Noordwijkerhout000
Oegstgeest000
Oud-Beijerland000
Binnenmaas000
Korendijk000
Oudewater000
Papendrecht100
Ridderkerk100
Rotterdam1304
Rijswijk100
Schiedam108
Sliedrecht000
Cromstrijen000
Albrandswaard000
Westvoorne000
Strijen000
Vianen000
Vlaardingen000
Voorschoten000
Waddinxveen000
Wassenaar000
Woerden000
Zoetermeer010
Zoeterwoude000
Zwijndrecht000
Borsele000
Goes001
West Maas en Waal000
Hulst000
Kapelle000
Middelburg012
Giessenlanden000
Reimerswaal000
Zederik000
Terneuzen001
Tholen000
Veere000
Vlissingen100
Lingewaal000
De Ronde Venen100
Tytsjerksteradiel000
Aalburg000
Asten000
Baarle-Nassau000
Bergen op Zoom001
Best001
Boekel000
Boxmeer000
Boxtel010
Breda200
Deurne000
Pekela000
Dongen000
Eersel000
Eindhoven710
Etten-Leur100
Geertruidenberg000
Gilze en Rijen000
Goirle000
Grave000
Haaren000
Helmond100
's-Hertogenbosch221
Heusden000
Hilvarenbeek000
Loon op Zand000
Mill en Sint Hubert000
Nuenen, Gerwen en Nederwetten000
Oirschot000
Oisterwijk000
Oosterhout101
Oss101
Rucphen000
Schijndel000
Sint-Michielsgestel010
Sint-Oedenrode000
Someren000
Son en Breugel000
Steenbergen000
Waterland000
Tilburg410
Uden100
Valkenswaard000
Veghel000
Veldhoven001
Vught000
Waalre000
Waalwijk100
Werkendam000
Woensdrecht100
Woudrichem000
Zundert000
Wormerland000
Onderbanken000
Landgraaf000
Beek000
Beesel000
Bergen (L.)000
Brunssum000
Gennep000
Heerlen001
Kerkrade101
Maastricht200
Meerssen000
Mook en Middelaar000
Nederweert000
Nuth000
Roermond000
Schinnen000
Simpelveld000
Stein000
Vaals000
Venlo310
Venray001
Voerendaal000
Weert000
Valkenburg aan de Geul010
Lelystad100
Horst aan de Maas000
Oude IJsselstreek000
Teylingen001
Utrechtse Heuvelrug000
Oost Gelre000
Koggenland000
Lansingerland001
Leudal000
Maasgouw000
Eemsmond000
Gemert-Bakel000
Halderberge000
Heeze-Leende010
Laarbeek000
De Marne000
Reusel-De Mierden000
Roerdalen000
Roosendaal100
Schouwen-Duiveland000
Aa en Hunze000
Borger-Odoorn000
Cuijk000
Landerd000
De Wolden000
Noord-Beveland000
Wijdemeren001
Noordenveld000
Twenterand000
Westerveld000
Appingedam000
Bedum101
Bellingwedde000
Ten Boer000
Delfzijl000
Groningen200
Grootegast000
Haren000
Hoogezand-Sappemeer100
Leek000
Loppersum000
Marum000
Almere200
Stadskanaal000
Slochteren000
Veendam000
Vlagtwedde000
Zeewolde000
Winsum000
Zuidhorn000
Dongeradeel000
Achtkarspelen000
Ameland000
het Bildt000
Franekeradeel000
Harlingen000
Heerenveen100
Kollumerland en Nieuwkruisland000
Leeuwarden110
Leeuwarderadeel000
Ooststellingwerf000
Opsterland001
Schiermonnikoog000
Smallingerland000
Terschelling000
Vlieland000
Weststellingwerf000
Assen100
Coevorden000
Emmen002
Hoogeveen100
Meppel000
Littenseradiel000
Almelo109
Borne000
Dalfsen000
Deventer301
Enschede523
Haaksbergen000
Hardenberg001
Hellendoorn000
Hengelo101
Kampen100
Losser000
Noordoostpolder000
Oldenzaal000
Ommen000
Raalte000
Staphorst000
Tubbergen000
Urk000
Wierden000
Zwolle100
Rijnwaarden001
Aalten000
Apeldoorn211
Arnhem212
Barneveld000
Beuningen000
Brummen000
Buren000
Culemborg000
Doesburg000
Doetinchem000
Druten000
Duiven001
Ede001
Elburg000
Epe000
Ermelo010
Geldermalsen000
Groesbeek000
Harderwijk000
Hattem000
Heerde000
Heumen000
Lochem000
Maasdriel001
View all detail data

Meeste Cruyff courts en schoolpleinen 14 in de Randstad en Noord-Brabant

Op de peildatum 1 mei 2015 waren er 131 Cruyff courts in Nederland. De meeste Cruyff courts zijn te vinden in Amsterdam (14), Rotterdam (13) en Eindhoven (7). De Cruyff Courts zijn over het hele land verspreid, maar de meeste velden zijn te vinden in de Randstad en Noord-Brabant. Ook de speciale Nederlandse gemeenten Bonaire, Saba en St. Eustatius hebben een Cruyff Court en er zijn 31 Cruyff courts in het buitenland. De aanleg van Cruyff Courts heeft als doel plekken te creeëren waar kinderen veilig kunnen sporten en buiten kunnen spelen.

Speciale Cruyff courts en Schoolplein 14

Naast de ‘gewone’ Cruyff Courts zijn er speciale Cruyff Courts voor kinderen met een handicap. Hiervan zijn er 27 in Nederland, met name in Noord-Brabant, Noord-Holland, Zuid-Holland en Gelderland. Het nieuwste project van de Cruyff Foundation is Schoolplein14. Schoolpleinen van basisscholen worden hierbij aangepast om leerlingen uit te dagen meer te sporten tijdens en na schooltijd. Er zijn sinds de start van het project 122 schoolpleinen omgevormd tot Schoolplein14. 

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Verantwoording

Bronverantwoording
  • Databestand SportAanbod

    De analyse van het Databestand SportAanbod wordt in 2018 opnieuw uitgevoerd op basis van gegevens uit eind 2017. Nieuwe cijfers worden medio 2018 verwacht.

Methoden
  • Kernindicator Beweegvriendelijke omgeving

    De kernindicator Beweegvriendelijke omgeving laat zien hoe de publieke ruimte in de fysieke woonomgeving scoort (op een vijfpuntschaal) op de mogelijkheid voor mensen om te sporten en te bewegen.

    De kernindicator is opgebouwd uit 6 deelindicatoren. 

    1. Publieke sportaccommodaties
    2. Sport- en speelplekken
    3. Sport-, speelruimtes
    4. Routes (paden)
    5. Buitengebied
    6. Nabijheid van voorzieningen

    De kernindicator is opgebouwd uit 6 deelindicatoren die afzonderlijk op een vijfpuntschaal zijn beoordeeld. De score op de kernindicator is het gemiddelde van de scores op de zes deelindicatoren.

    De kernindicator is in 2015 voor het eerst bepaald. Het absolute getal krijgt betekenis door het volgen van de kernindicator in de tijd en is nu vooral interessant voor het vergelijken van bijvoorbeeld gemeentes.

Andere websites over Sport op de kaart: Aanbod

Data en gegevensbronnen