Volksgezondheidenzorg.info

Zoekveld

SportSport op de kaart: Aanbod

Beweegvriendelijke omgeving

Beweegvriendelijke omgeving

per gemeente
Beweegvriendelijke omgeving 2015 per gemeente
Beweegvriendelijke omgeving
GemeenteBeweegvriendelijke omgeving (Kernindicator)Sportvoorzieningen (deelindicator)Speelplekken (deelindicator)Beweegruimte (deelindicator)Routes (deelindicator)Buitengebied (deelnindicator)Nabijheid (deelindicator)
Aa en Hunze3,551,503,33551
Aalburg1,7221,671,671,331,33
Aalsmeer1,611,502,331,330,672,67
Aalten2,741,752,673,332,332,33
Achtkarspelen2,250,7522,671,331,33
Alblasserdam1,710,503,33113,33
Albrandswaard1,81122,331,333,33
Alkmaar2,011,503,6710,334,33
Almelo2,7143,671,671,674,33
Almere2,712,50422,334,33
Alphen aan den Rijn2,421,754,331,670,674
Alphen-Chaam3,031,752,6754,331
Ameland3,452,50254,671
Amersfoort2,221,75211,674,67
Amstelveen2,321,753,6720,674
Amsterdam2,4134114,67
Apeldoorn3,021,502,3344,673,67
Appingedam1,930,502,3320,333,33
Arnhem2,912,753,672,332,675
Assen2,711,7542,6734
Asten3,031,5043,3342
Baarle-Nassau2,8502,334,673,671
Baarn3,011,7533,673,674,67
Barendrecht1,92131,670,673,33
Barneveld2,520,5023,3352,33
Bedum2,64323,3312,33
Beek2,140,501,671,670,674
Beemster2,241,2523,330,671,67
Beesel2,3400,672,672,674
Bellingwedde3,351,253,6753,671
Bergeijk3,2512,6754,331,33
Bergen (L.)3,551,752,67551,33
Bergen (NH.)3,332,502,674,334,332,67
Bergen op Zoom2,711,753,332,333,334,67
Berkelland3,351,753,334,6732,33
Bernheze2,530,5023,6732,67
Best3,341,253,6733,334,33
Beuningen2,631,254,331,672,333
Beverwijk2,522,252,67125
Binnenmaas2,342,2531,6712
Bladel3,451,5034,674,331,67
Blaricum3,242,751,673,673,673,67
Bloemendaal3,4432,33434,33
Bodegraven-Reeuwijk2,021,252,67213,33
Boekel2,442,2513,671,672
Borger-Odoorn3,6532,6754,671
Borne2,130,7521,6714,33
Borsele2,430,503,33421,33
Boxmeer3,050,752,333,6733
Boxtel3,132,50333,334
Breda2,2112,671,332,334,67
Brielle3,042,254,3331,672,67
Bronckhorst3,042253,331,67
Brummen2,2112,673,672,672,33
Brunssum2,621,752,671,673,334
Bunnik2,9513,673,3313,67
Bunschoten1,630,5011,3312,67
Buren2,741,253,333,672,331,67
Bussum1,510,250,67115
Capelle aan den IJssel1,911,503,671,330,333,67
Castricum3,241,254334
Coevorden4,053,254,6754,332
Cranendonck3,2501,674,6753
Cromstrijen2,02131,672,332
Cuijk2,6313,33323
Culemborg2,42241,670,674
Dalfsen2,4311,334,333,331,67
Dantumadiel2,332,252,332,671,672
De Bilt2,931,753333,67
De Marne3,452,253,33541
De Ronde Venen2,733,253,672,3312,67
De Wolden3,050,502541,33
Delft2,832,504,331,330,675
Delfzijl3,452,254,6742,332
Den Helder3,141,754,332,3324,33
Deurne2,840,501,3344,332,67
Deventer2,622,252,672,6724
Diemen2,513,50320,674,67
Dinkelland2,841,501,674,673,331,67
Doesburg2,331,2541,331,332,67
Doetinchem2,650,252,332,331,334,33
Dongen1,4201,671,331,332,33
Dongeradeel2,841,7543,672,331
Dordrecht2,713,7541,331,335
Drechterland1,941,251,331,6712,33
Drimmelen2,5322,6732,332
Dronten3,642,754,6753,332
Druten2,220,753,6722,672,33
Duiven2,111,50320,674,33
Echt-Susteren2,940,7524,332,673,67
Edam-Volendam2,122,752,6710,673,33
Ede3,1122,334,3353,67
Eemnes2,640,7532,332,333,33
Eemsmond2,550,251,3342,672
Eersel3,451,503541,67
Eijsden-Margraten2,741,2533,332,332,33
Eindhoven2,312,253,331,331,334,67
Elburg2,410,502,333,6752
Emmen3,441,754,673,673,672,67
Enkhuizen2,111,7531,331,673,67
Enschede3,133,503,331,672,334,67
Epe2,721,252542
Ermelo3,231,501,3354,673,67
Etten-Leur2,321,252,3321,674,33
Ferwerderadiel2,150,751,673,670,671
Franekeradeel2,240,752,333,670,672
Friese Meren3,24244,673,331
Geertruidenberg2,0204,332,3312,33
Geldermalsen2,021,252,3321,672,67
Geldrop-Mierlo2,922,253,332,672,334,67
Gemert-Bakel3,141,252,334,674,332
Gennep2,731,5023,673,672,33
Giessenlanden2,441,253,3330,672,33
Gilze en Rijen2,941,252,33433
Goeree-Overflakkee2,531,253,333,6731
Goes3,022,254,333,3324
Goirle2,740,2522,333,674
Gorinchem2,5223,6711,335
Gouda2,2312,3310,675
Grave2,731,253,333,672,332,33
Groesbeek2,941,251,6743,673
Groningen2,221,753,3310,674,67
Grootegast2,9522,6742,331,33
Gulpen-Wittem2,450,2514,3322
Haaksbergen3,351,2524,673,673,33
Haaren2,31114,673,672,33
Haarlem2,5233,3310,675
Haarlemmerliede en Spaarnwoude3,152,251,674,3323,33
Haarlemmermeer2,42242,330,673,67
Halderberge1,720,251,6721,333
Hardenberg3,242,25343,672,33
Harderwijk2,922,751,672,6744,33
Hardinxveld-Giessendam1,71121,331,333,67
Haren3,652,503,6742,334,33
Harlingen1,620,250,671,671,333,67
Hattem2,730,752,673,6733,33
Heemskerk2,6114,331,672,674,67
Heemstede2,120,752,671,670,675
Heerde3,231,252,6754,672,67
Heerenveen3,652,5043,673,333
Heerhugowaard2,421,503,671,6714,67
Heerlen2,731,75322,334,33
Heeze-Leende3,953,502,3354,673
Heiloo2,4223,332,330,674,33
Hellendoorn3,331,502,334,334,334
Hellevoetsluis2,21141,332,333,33
Helmond2,512,752,331,672,674,67
Hendrik-Ido-Ambacht1,310,75110,334
Hengelo2,321,752,331,3324,67
het Bildt1,9501,333,670,671
Heumen3,1412,3343,673,67
Heusden3,122,754,332,674,332,33
Hillegom1,610,752,3310,334
Hilvarenbeek3,653,502,3354,331,67
Hilversum2,7311,332,673,335
Hof van Twente3,341,502,334,6743
Hollands Kroon2,841,5043,6721,33
Hoogeveen3,022,253,333,673,333,33
Hoogezand-Sappemeer2,832,5032,331,674
Hoorn2,322,752,331,330,675
Horst aan de Maas3,451,252,674,334,332,67
Houten2,321,5031,331,334,33
Huizen2,4122,332,333,333,67
Hulst2,640,753,67421,33
IJsselstein1,822210,333,67
Kaag en Braassem2,132,503,331,670,332
Kampen2,311,503,672,6714
Kapelle2,751,502,333,330,673,33
Katwijk1,9112,67124
Kerkrade2,1122,331,670,674,67
Koggenland2,3313,672,331,332,67
Kollumerland en Nieuwkruisland2,541,252,674,3311,67
Korendijk2,722,753,334,3331
Krimpen aan den IJssel1,811,253,3310,673,33
Krimpenerwaard2,531,5032,671,673,33
Laarbeek2,740,5033,6723
Landerd2,8221,674,674,332
Landgraaf2,640,5032,331,674,33
Landsmeer3,452,504,333,671,333,33
Langedijk2,94341,671,333,33
Lansingerland2,221,7532,330,673,33
Laren3,350,501,333,674,674,33
Leek2,351,752,33311
Leerdam1,911,502,671,330,674
Leeuwarden2,521,753,332,331,334
Leeuwarderadeel2,231,252,673,330,672
Leiden2,0122,3310,675
Leiderdorp2,020,253,331,330,674,33
Leidschendam-Voorburg2,412,253,671,3315
Lelystad2,811,50542,333
Leudal3,04224,673,332
Leusden3,231,252,3344,673,67
Lingewaal2,9323,673,6732,33
Lingewaard1,8121,6721,672,67
Lisse2,021,752,331,3313,33
Littenseradiel2,351,251,334,330,331,67
Lochem3,041,751,6753,332,33
Loon op Zand3,031,7533,674,332,33
Lopik1,8302,332,6721
Loppersum2,450,501,674,3311,67
Losser2,820,502,674,3343,33
Maasdriel2,843,502,672,332,331,67
Maasgouw3,031,753,333,673,672,33
Maassluis1,711,251,6710,334,67
Maastricht2,220,7541,330,674,67
Marum2,5520,674,671,671
Medemblik2,641,503,6731,671,67
Meerssen2,340,252313,67
Menameradiel2,130,752,673,670,671,67
Menterwolde3,051,253,333,672,672,33
Meppel2,330,7532,3314
Middelburg2,6423,331,3314
Midden-Delfland3,242,753,333,671,334,33
Midden-Drenthe3,1322,6754,671,33
Mill en Sint Hubert2,951,250,3354,331,33
Moerdijk2,841,5043,332,331,33
Molenwaard2,3313,333,331,671,67
Montferland3,142,752,333,6733
Montfoort2,040,251,672,330,673
Mook en Middelaar3,6513,3344,333,67
Muiden3,251,253,6742,332,67
Naarden3,121,504,673,672,334,67
Neder-Betuwe1,811,25122,333
Nederweert2,750,500,333,6742,67
Neerijnen2,340,501,673,3331,33
Nieuwegein2,011,2541,330,674
Nieuwkoop2,041,5012,3312
Nijkerk2,4212,672,672,673,67
Nijmegen2,111,75211,675
Nissewaard2,311,504,3320,674,33
Noord-Beveland3,051,752,674,3331
Noordenveld3,141,502,6754,331
Noordoostpolder3,031,2554,672,671,33
Noordwijk2,740,752,333,332,673,33
Noordwijkerhout2,531,502,3323,333
Nuenen, Gerwen en Nederwetten2,7223,672,672,673,33
Nunspeet3,031,501,33552,33
Nuth2,140,5012,671,333
Oegstgeest2,312,2541,330,674,67
Oirschot3,250,751552,33
Oisterwijk3,541,503,3343,674,33
Oldambt3,251,254,3342,332
Oldebroek2,621,2514,334,672,33
Oldenzaal2,731,253,331,672,334,33
Olst-Wijhe2,3211,334,6722,67
Ommen3,952,503,67552
Onderbanken2,3301,3342,672,67
Oost Gelre2,850,502,333,332,333
Oosterhout2,8222,673,333,333,33
Ooststellingwerf3,652,503,33551
Oostzaan2,521,752,333,3323,67
Opmeer1,9501,6720,332,33
Opsterland3,251,752,3354,331
Oss2,8223,672,3334
Oud-Beijerland1,9223,671,670,332
Oude IJsselstreek2,750,753322,33
Ouder-Amstel3,443,504,673,331,333,67
Oudewater1,9312,332,670,332
Overbetuwe2,2122,67223,33
Papendrecht1,7112,331,670,333,67
Peel en Maas2,941,501,6743,332,67
Pekela2,532,503,332,331,332,33
Pijnacker-Nootdorp2,2321,671,6713,67
Purmerend2,212,50310,675
Putten2,812,2524,6742,67
Raalte3,2423433
Reimerswaal2,2212,673,3322
Renkum2,821,501,673,6743,67
Renswoude2,85034,3322,33
Reusel-De Mierden3,250,75354,671
Rheden3,221,253,333,334,674,33
Rhenen2,310,7514,3333,67
Ridderkerk2,3124,331,670,674
Rijnwaarden2,842,503,672,332,671,33
Rijssen-Holten2,6211,673,673,334
Rijswijk2,722,754,671,670,335
Roerdalen3,041,5024,6742
Roermond2,71242,3324,67
Roosendaal2,531,7521,672,334
Rotterdam2,412,25411,674,67
Rozendaal3,7503554
Rucphen1,920,500,333,3332,33
Schagen3,352,75333,332,67
Scherpenzeel1,831,251,331,671,672
Schiedam2,312,504,3310,334,67
Schiermonnikoog2,751,250,3353,331
Schijndel1,921221,333
Schinnen2,330,7523,6713,67
Schouwen-Duiveland3,6534,3353,331
's-Gravenhage2,413,252,3312,334,67
's-Hertogenbosch2,923,7541,3324,33
Simpelveld1,4110,672,330,672,67
Sint Anthonis3,552,252,3354,671,67
Sint-Michielsgestel3,24432,6723,33
Sint-Oedenrode2,641,502422
Sittard-Geleen2,6413,3320,674,33
Sliedrecht1,6102,6710,334,33
Slochteren2,951,752,334,672,331,33
Sluis3,452,254,674,672,671
Smallingerland2,431,503,672,331,332,67
Soest2,410,251,6734,334,33
Someren3,050,751,67541,67
Son en Breugel3,05133,333,332,33
Stadskanaal2,941,5043,332,332,33
Staphorst2,512,251,334,334,332
Stede Broec2,532,253,6720,673,67
Steenbergen2,010,753,33322
Steenwijkerland3,1323,334,333,672
Stein2,030,252,3320,673,67
Stichtse Vecht2,311,754,332,331,333,33
Strijen2,2303,333,332,331,33
Súdwest Fryslân2,9324,673,3322,33
Ten Boer2,1501,3340,671,33
Terneuzen2,531,502,673,6722
Terschelling3,351,252,33551
Texel3,551,752,6754,332,33
Teylingen2,5233,331,330,674,67
Tholen2,011,253,673,671,671
Tiel2,221,752,331,331,334,67
Tilburg2,111,752,6711,674,67
Tubbergen2,650,7514,673,331
Twenterand2,330,2522,6733
Tynaarlo3,342,5034,673,672
Tytsjerksteradiel2,941,504,333,6721,67
Uden2,932,253,332,6733,33
Uitgeest2,312,503,671,330,674,33
Uithoorn1,6211,671,330,333
Urk1,510,5021,3322,33
Utrecht2,3133115
Utrechtse Heuvelrug3,140,502,334,334,333
Vaals1,931,250,673,331,331,67
Valkenburg aan de Geul2,331,2513,3323,33
Valkenswaard3,1513,333,333,332,33
Veendam2,941,5052,331,333
Veenendaal1,911,751,67115
Veere3,452,503,67531,33
Veghel2,240,2523,331,672
Veldhoven2,4312,672,3323,67
Velsen3,021,7552,672,674
Venlo3,132,252,672,673,674,33
Venray2,931,251,6744,333,33
Vianen2,513,503,6722,332,67
Vlaardingen2,411421,335
Vlagtwedde3,351,50354,331
Vlieland3,051,250,33551,33
Vlissingen2,521,253,331,6724,67
Voerendaal2,020,751,672,331,334
Voorschoten2,111,253,331,670,674,67
Voorst4,053,504,674,333,333
Vught3,843,254,673,3334,33
Waalre2,2102,67432,67
Waalwijk1,821,252,671,670,332,67
Waddinxveen2,431,253,6720,334
Wageningen2,2212,6721,674
Wassenaar3,5514,333,673,333,67
Waterland2,031,502,3331,331
Weert3,341,5032,674,334,33
Weesp2,011,253,671,670,334,33
Werkendam2,4213,6732,672
West Maas en Waal2,541,252,3332,671,67
Westerveld3,552,502,67551
Westervoort2,11321,3314,33
Westland2,2321,331,3323,33
Weststellingwerf3,051,252,674,6731,67
Westvoorne2,522,251,334,3332
Wierden2,721,252,333,673,673,33
Wijchen2,930,504,33333,33
Wijdemeren3,343,503,673,332,332,67
Wijk bij Duurstede2,722,7552,3322
Winsum2,75233,670,672
Winterswijk3,541,503,334,673,674
Woensdrecht2,6301,334,674,672
Woerden2,4313,3321,334
Wormerland2,1502,331,330,333,67
Woudenberg2,81233,674,332,67
Woudrichem2,431,253,672,672,331,33
Zaanstad2,312,50410,674,67
Zaltbommel2,321,753,332,332,672
Zandvoort3,232,752,673,6734
Zederik1,930,751,672,332,331,33
Zeevang2,4522,6721,331,33
Zeewolde3,342,254,33531
Zeist2,931333,334
Zevenaar2,7223,332,3324,33
Zoetermeer2,111,753,671,330,674,33
Zoeterwoude2,341,2522,670,673,33
Zuidhorn2,1312411,67
Zuidplas2,3222,672,3313,67
Zundert2,221,251,3343,331
Zutphen2,711,754,671,672,334,67
Zwartewaterland1,710,7542,330,671,33
Zwijndrecht1,910,503,671,330,334,67
Zwolle3,042,25421,334,67

Bron: Databestand SportAanbod 2015, Mulier Instituut

View all detail data

Veel verschil tussen gemeenten in beweegvriendelijkheid van omgeving

Beweegvriendelijk omgeving is onderdeel van de kernindicatoren Sport en bewegen.  De score op de kernindicator Beweegvriendelijke omgeving verschilt sterk per gemeente. De gemeente met de laagste waarde is Hendrik-Ido-Ambacht (1,35), Coevorden scoort het hoogst (4,04). 

Ook in deelindicatoren grote verschillen per gemeente

De kernindicator Beweegvriendelijke omgeving is opgebouwd uit 6 deelindicatoren (zie Methoden). Ook in de bijdragen van de deelindicatoren aan de kernindicator zijn grote verschillen zichtbaar tussen gemeenten. Zie daarvoor onderstaande kaarten per gemeente van de zes deelindicatoren:

Meer informatie

Brancherapport Sportaccommodaties in Nederland (.pdf), Mullier Instituut.

Direct naar Beweegvriendelijke omgeving op 

> Kernindicatoren Sport en Bewegen
Sport Toekomstverkenning

Krajicek playgrounds per gemeente

Krajicek playgrounds 2018

per gemeente
Krajicek playgrounds per gemeente 2018
Krajicek playgrounds 2018
GemeenteKrajicek Playgrounds
Appingedam0
Bedum0
Ten Boer0
Delfzijl0
Groningen2
Grootegast0
Haren0
Leek0
Loppersum0
Marum0
Almere2
Stadskanaal0
Veendam0
Zeewolde0
Winsum0
Zuidhorn0
Dongeradeel0
Achtkarspelen0
Ameland0
Harlingen0
Heerenveen1
Kollumerland en Nieuwkruisland0
Leeuwarden1
Ooststellingwerf0
Opsterland0
Schiermonnikoog0
Smallingerland1
Terschelling0
Vlieland0
Weststellingwerf0
Assen0
Coevorden1
Emmen1
Hoogeveen1
Meppel0
Almelo2
Borne0
Dalfsen0
Deventer1
Enschede4
Haaksbergen0
Hardenberg0
Hellendoorn0
Hengelo0
Kampen0
Losser0
Noordoostpolder0
Oldenzaal0
Ommen0
Raalte0
Staphorst0
Tubbergen0
Urk0
Wierden0
Zwolle0
Aalten0
Apeldoorn1
Arnhem7
Barneveld0
Beuningen0
Brummen0
Buren0
Culemborg0
Doesburg0
Doetinchem0
Druten0
Duiven0
Ede0
Elburg0
Epe0
Ermelo0
Geldermalsen0
Harderwijk2
Hattem0
Heerde0
Heumen0
Lochem0
Maasdriel0
Nijkerk0
Nijmegen0
Oldebroek0
Putten0
Renkum0
Rheden1
Rozendaal0
Scherpenzeel0
Tiel0
Voorst0
Wageningen2
Westervoort0
Winterswijk0
Wijchen0
Zaltbommel0
Zevenaar0
Zutphen0
Nunspeet0
Dronten0
Neerijnen0
Amersfoort1
Baarn0
De Bilt0
Bunnik0
Bunschoten0
Eemnes0
Houten0
Leusden0
Lopik0
Montfoort0
Renswoude0
Rhenen0
Soest0
Utrecht7
Veenendaal0
Woudenberg0
Wijk bij Duurstede0
IJsselstein0
Zeist0
Nieuwegein0
Aalsmeer0
Alkmaar0
Amstelveen0
Amsterdam12
Beemster0
Bergen (NH.)0
Beverwijk0
Blaricum0
Bloemendaal0
Castricum0
Diemen0
Edam-Volendam0
Enkhuizen0
Haarlem3
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0
Haarlemmermeer0
Heemskerk0
Heemstede0
Heerhugowaard0
Heiloo0
Den Helder0
Hilversum0
Hoorn0
Huizen0
Landsmeer0
Langedijk0
Laren0
Medemblik0
Oostzaan0
Opmeer0
Ouder-Amstel0
Purmerend0
Schagen0
Texel0
Uitgeest0
Uithoorn0
Velsen0
Weesp0
Zandvoort0
Zaanstad3
Alblasserdam0
Alphen aan den Rijn0
Barendrecht0
Drechterland0
Brielle0
Capelle aan den IJssel0
Delft2
Dordrecht1
Gorinchem0
Gouda0
's-Gravenhage17
Hardinxveld-Giessendam0
Hellevoetsluis0
Hendrik-Ido-Ambacht0
Stede Broec0
Hillegom0
Katwijk0
Krimpen aan den IJssel0
Leerdam0
Leiden2
Leiderdorp0
Lisse0
Maassluis0
Nieuwkoop0
Noordwijk0
Noordwijkerhout0
Oegstgeest0
Oud-Beijerland0
Binnenmaas0
Korendijk0
Oudewater0
Papendrecht0
Ridderkerk1
Rotterdam17
Rijswijk0
Schiedam2
Sliedrecht0
Cromstrijen0
Albrandswaard0
Westvoorne0
Strijen0
Vianen0
Vlaardingen0
Voorschoten0
Waddinxveen0
Wassenaar0
Woerden0
Zoetermeer2
Zoeterwoude0
Zwijndrecht0
Borsele0
Goes0
West Maas en Waal0
Hulst0
Kapelle0
Middelburg0
Giessenlanden0
Reimerswaal0
Zederik0
Terneuzen0
Tholen0
Veere0
Vlissingen1
Lingewaal0
De Ronde Venen0
Tytsjerksteradiel0
Aalburg0
Asten0
Baarle-Nassau0
Bergen op Zoom2
Best0
Boekel0
Boxmeer0
Boxtel0
Breda1
Deurne0
Pekela0
Dongen0
Eersel0
Eindhoven1
Etten-Leur0
Geertruidenberg0
Gilze en Rijen0
Goirle0
Grave0
Haaren0
Helmond0
's-Hertogenbosch3
Heusden0
Hilvarenbeek0
Loon op Zand0
Mill en Sint Hubert0
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0
Oirschot0
Oisterwijk0
Oosterhout0
Oss0
Rucphen0
Sint-Michielsgestel0
Someren0
Son en Breugel0
Steenbergen0
Waterland0
Tilburg3
Uden0
Valkenswaard0
Veldhoven0
Vught0
Waalre0
Waalwijk0
Werkendam0
Woensdrecht0
Woudrichem0
Zundert0
Wormerland0
Onderbanken0
Landgraaf0
Beek0
Beesel0
Bergen (L.)0
Brunssum0
Gennep0
Heerlen0
Kerkrade0
Maastricht0
Meerssen0
Mook en Middelaar0
Nederweert0
Nuth0
Roermond0
Schinnen0
Simpelveld0
Stein0
Vaals0
Venlo0
Venray0
Voerendaal0
Weert0
Valkenburg aan de Geul0
Lelystad0
Horst aan de Maas0
Oude IJsselstreek0
Teylingen0
Utrechtse Heuvelrug0
Oost Gelre0
Koggenland0
Lansingerland0
Leudal0
Maasgouw0
Eemsmond0
Gemert-Bakel0
Halderberge0
Heeze-Leende0
Laarbeek0
De Marne0
Reusel-De Mierden0
Roerdalen0
Roosendaal2
Schouwen-Duiveland0
Aa en Hunze0
Borger-Odoorn0
Cuijk0
Landerd0
De Wolden0
Noord-Beveland0
Wijdemeren0
Noordenveld0
Twenterand0
Westerveld0
Sint Anthonis0
Lingewaard0
Cranendonck0
Steenwijkerland0
Moerdijk0
Echt-Susteren0
Sluis0
Drimmelen0
Bernheze0
Ferwerderadiel0
Alphen-Chaam0
Bergeijk0
Bladel0
Gulpen-Wittem0
Tynaarlo0
Midden-Drenthe0
Overbetuwe0
Hof van Twente0
Neder-Betuwe0
Rijssen-Holten0
Geldrop-Mierlo0
Olst-Wijhe0
Dinkelland0
Westland0
Midden-Delfland0
Berkelland0
Bronckhorst0
Sittard-Geleen1
Kaag en Braassem0
Dantumadiel0
Zuidplas0
Peel en Maas0
Oldambt0
Zwartewaterland0
Súdwest Fryslân0
Bodegraven-Reeuwijk0
Eijsden-Margraten0
Stichtse Vecht0
Hollands Kroon0
Leidschendam-Voorburg1
Goeree-Overflakkee0
Pijnacker-Nootdorp0
Molenwaard0
Nissewaard0
Krimpenerwaard0
De Fryske Marren0
Gooise Meren0
Berg en Dal0
Meierijstad1
Waadhoeke0
Westerwolde0
Midden-Groningen0
Montferland0
View all detail data

Veel Krajicek playgrounds in de grote steden

Er zijn 116 Krajicek Playgrounds verspreid over heel Nederland waar dagelijks 4.250 kinderen sporten en spelen (peildatum januari 2018). De meeste daarvan liggen in de 3 grote steden. In Rotterdam en Den Haag zijn 17 playgrounds te vinden en in Amsterdam 12. Krajicek Playgrounds zijn openbare speelveldjes waar kinderen in Nederlandse aandachtswijken dicht bij huis met elkaar kunnen spelen en sporten. 

Stimuleren positieve ontwikkeling kinderen met Krajicek playgrounds

Door middel van de Playgrounds zorgt de Krajicek Foundation er voor dat kinderen in aandachtswijken in een veilige omgeving zich op een gezonde en positieve manier kunnen ontwikkelen. Bovendien komen jongeren die in positieve zin opvallen in aanmerking voor een studiebeurs (scholarship). In ruil daarvoor organiseren zij -op hun eigen Playground- activiteiten en begeleiden zij kinderen in de buurt. Ook heeft elke Playground een eigen sportleider die minimaal 3x per week (in totaal 9 uur) activiteiten organiseert. 

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Cruyff Courts per gemeente

Cruyff Courts 2018

Per gemeente, peildatum 9 maart 2018
Cruyff Courts en Special Cruyff Courts 2018 per gemeente
Cruyff Courts 2018
GemeenteCruyff Courts
Aa en HunzeRegulier: 0
Speciaal: 0
AalburgRegulier: 0
Speciaal: 0
AalsmeerRegulier: 0
Speciaal: 0
AaltenRegulier: 0
Speciaal: 0
AchtkarspelenRegulier: 0
Speciaal: 0
AlblasserdamRegulier: 0
Speciaal: 0
AlbrandswaardRegulier: 0
Speciaal: 0
AlkmaarRegulier: 1
Speciaal: 0
AlmeloRegulier: 1
Speciaal: 0
AlmereRegulier: 2
Speciaal: 0
Alphen aan den RijnRegulier: 0
Speciaal: 1
Alphen-ChaamRegulier: 0
Speciaal: 0
AmelandRegulier: 0
Speciaal: 0
AmersfoortRegulier: 1
Speciaal: 0
AmstelveenRegulier: 0
Speciaal: 0
AmsterdamRegulier: 14
Speciaal: 3
ApeldoornRegulier: 2
Speciaal: 2
AppingedamRegulier: 0
Speciaal: 0
ArnhemRegulier: 2
Speciaal: 1
AssenRegulier: 1
Speciaal: 0
AstenRegulier: 0
Speciaal: 0
Baarle-NassauRegulier: 0
Speciaal: 0
BaarnRegulier: 1
Speciaal: 0
BarendrechtRegulier: 1
Speciaal: 0
BarneveldRegulier: 0
Speciaal: 0
BedumRegulier: 1
Speciaal: 0
BeekRegulier: 0
Speciaal: 0
BeemsterRegulier: 0
Speciaal: 0
BeeselRegulier: 0
Speciaal: 0
Berg en DalRegulier: 0
Speciaal: 0
BergeijkRegulier: 0
Speciaal: 0
Bergen (L.)Regulier: 0
Speciaal: 0
Bergen (NH.)Regulier: 0
Speciaal: 1
Bergen op ZoomRegulier: 0
Speciaal: 0
BerkellandRegulier: 0
Speciaal: 0
BernhezeRegulier: 0
Speciaal: 0
BestRegulier: 0
Speciaal: 0
BeuningenRegulier: 0
Speciaal: 0
BeverwijkRegulier: 1
Speciaal: 0
BinnenmaasRegulier: 0
Speciaal: 0
BladelRegulier: 0
Speciaal: 0
BlaricumRegulier: 0
Speciaal: 0
BloemendaalRegulier: 0
Speciaal: 0
Bodegraven-ReeuwijkRegulier: 0
Speciaal: 0
BoekelRegulier: 0
Speciaal: 0
Borger-OdoornRegulier: 0
Speciaal: 0
BorneRegulier: 0
Speciaal: 0
BorseleRegulier: 0
Speciaal: 0
BoxmeerRegulier: 0
Speciaal: 0
BoxtelRegulier: 0
Speciaal: 1
BredaRegulier: 2
Speciaal: 0
BrielleRegulier: 0
Speciaal: 0
BronckhorstRegulier: 1
Speciaal: 0
BrummenRegulier: 1
Speciaal: 0
BrunssumRegulier: 0
Speciaal: 0
BunnikRegulier: 0
Speciaal: 0
BunschotenRegulier: 0
Speciaal: 0
BurenRegulier: 0
Speciaal: 0
Capelle aan den IJsselRegulier: 2
Speciaal: 0
CastricumRegulier: 0
Speciaal: 0
CoevordenRegulier: 0
Speciaal: 0
CranendonckRegulier: 0
Speciaal: 0
CromstrijenRegulier: 0
Speciaal: 0
CuijkRegulier: 0
Speciaal: 0
CulemborgRegulier: 0
Speciaal: 0
DalfsenRegulier: 0
Speciaal: 0
DantumadielRegulier: 0
Speciaal: 0
De BiltRegulier: 1
Speciaal: 0
De Fryske MarrenRegulier: 0
Speciaal: 0
De MarneRegulier: 0
Speciaal: 0
De Ronde VenenRegulier: 1
Speciaal: 0
De WoldenRegulier: 0
Speciaal: 0
DelftRegulier: 0
Speciaal: 1
DelfzijlRegulier: 0
Speciaal: 0
Den HelderRegulier: 1
Speciaal: 0
DeurneRegulier: 0
Speciaal: 0
DeventerRegulier: 2
Speciaal: 0
DiemenRegulier: 1
Speciaal: 0
DinkellandRegulier: 0
Speciaal: 0
DoesburgRegulier: 0
Speciaal: 0
DoetinchemRegulier: 0
Speciaal: 0
DongenRegulier: 0
Speciaal: 0
DongeradeelRegulier: 0
Speciaal: 0
DordrechtRegulier: 2
Speciaal: 1
DrechterlandRegulier: 0
Speciaal: 0
DrimmelenRegulier: 0
Speciaal: 0
DrontenRegulier: 1
Speciaal: 0
DrutenRegulier: 0
Speciaal: 0
DuivenRegulier: 0
Speciaal: 0
Echt-SusterenRegulier: 0
Speciaal: 0
Edam-VolendamRegulier: 1
Speciaal: 0
EdeRegulier: 0
Speciaal: 0
EemnesRegulier: 0
Speciaal: 0
EemsmondRegulier: 0
Speciaal: 0
EerselRegulier: 0
Speciaal: 0
Eijsden-MargratenRegulier: 0
Speciaal: 0
EindhovenRegulier: 7
Speciaal: 1
ElburgRegulier: 0
Speciaal: 0
EmmenRegulier: 0
Speciaal: 0
EnkhuizenRegulier: 0
Speciaal: 0
EnschedeRegulier: 5
Speciaal: 2
EpeRegulier: 0
Speciaal: 0
ErmeloRegulier: 0
Speciaal: 1
Etten-LeurRegulier: 1
Speciaal: 0
FerwerderadielRegulier: 0
Speciaal: 0
GeertruidenbergRegulier: 0
Speciaal: 0
GeldermalsenRegulier: 0
Speciaal: 0
Geldrop-MierloRegulier: 1
Speciaal: 1
Gemert-BakelRegulier: 0
Speciaal: 0
GennepRegulier: 0
Speciaal: 0
GiessenlandenRegulier: 0
Speciaal: 0
Gilze en RijenRegulier: 0
Speciaal: 0
Goeree-OverflakkeeRegulier: 0
Speciaal: 1
GoesRegulier: 0
Speciaal: 0
GoirleRegulier: 0
Speciaal: 0
Gooise MerenRegulier: 0
Speciaal: 0
GorinchemRegulier: 1
Speciaal: 0
GoudaRegulier: 0
Speciaal: 0
GraveRegulier: 0
Speciaal: 0
GroningenRegulier: 2
Speciaal: 0
GrootegastRegulier: 0
Speciaal: 0
Gulpen-WittemRegulier: 0
Speciaal: 0
HaaksbergenRegulier: 0
Speciaal: 0
HaarenRegulier: 0
Speciaal: 0
HaarlemRegulier: 1
Speciaal: 1
Haarlemmerliede en SpaarnwoudeRegulier: 0
Speciaal: 0
HaarlemmermeerRegulier: 0
Speciaal: 0
HalderbergeRegulier: 0
Speciaal: 0
HardenbergRegulier: 0
Speciaal: 0
HarderwijkRegulier: 0
Speciaal: 0
Hardinxveld-GiessendamRegulier: 0
Speciaal: 0
HarenRegulier: 0
Speciaal: 1
HarlingenRegulier: 0
Speciaal: 0
HattemRegulier: 0
Speciaal: 0
HeemskerkRegulier: 1
Speciaal: 0
HeemstedeRegulier: 0
Speciaal: 0
HeerdeRegulier: 0
Speciaal: 0
HeerenveenRegulier: 1
Speciaal: 0
HeerhugowaardRegulier: 1
Speciaal: 0
HeerlenRegulier: 0
Speciaal: 0
Heeze-LeendeRegulier: 0
Speciaal: 1
HeilooRegulier: 0
Speciaal: 0
HellendoornRegulier: 0
Speciaal: 0
HellevoetsluisRegulier: 0
Speciaal: 0
HelmondRegulier: 1
Speciaal: 0
Hendrik-Ido-AmbachtRegulier: 0
Speciaal: 0
HengeloRegulier: 1
Speciaal: 0
HeumenRegulier: 0
Speciaal: 0
HeusdenRegulier: 0
Speciaal: 0
HillegomRegulier: 0
Speciaal: 0
HilvarenbeekRegulier: 0
Speciaal: 0
HilversumRegulier: 2
Speciaal: 0
Hof van TwenteRegulier: 0
Speciaal: 0
Hollands KroonRegulier: 0
Speciaal: 0
HoogeveenRegulier: 1
Speciaal: 0
HoornRegulier: 4
Speciaal: 0
Horst aan de MaasRegulier: 0
Speciaal: 0
HoutenRegulier: 0
Speciaal: 0
HuizenRegulier: 0
Speciaal: 0
HulstRegulier: 0
Speciaal: 0
IJsselsteinRegulier: 0
Speciaal: 0
Kaag en BraassemRegulier: 0
Speciaal: 0
KampenRegulier: 1
Speciaal: 0
KapelleRegulier: 0
Speciaal: 0
KatwijkRegulier: 1
Speciaal: 0
KerkradeRegulier: 1
Speciaal: 0
KoggenlandRegulier: 0
Speciaal: 0
Kollumerland en NieuwkruislandRegulier: 0
Speciaal: 0
KorendijkRegulier: 0
Speciaal: 0
Krimpen aan den IJsselRegulier: 0
Speciaal: 0
KrimpenerwaardRegulier: 0
Speciaal: 0
LaarbeekRegulier: 0
Speciaal: 0
LanderdRegulier: 0
Speciaal: 0
LandgraafRegulier: 0
Speciaal: 0
LandsmeerRegulier: 0
Speciaal: 0
LangedijkRegulier: 0
Speciaal: 0
LansingerlandRegulier: 0
Speciaal: 0
LarenRegulier: 0
Speciaal: 0
LeekRegulier: 0
Speciaal: 0
LeerdamRegulier: 0
Speciaal: 0
LeeuwardenRegulier: 1
Speciaal: 1
LeidenRegulier: 0
Speciaal: 0
LeiderdorpRegulier: 0
Speciaal: 0
Leidschendam-VoorburgRegulier: 0
Speciaal: 0
LelystadRegulier: 1
Speciaal: 0
LeudalRegulier: 0
Speciaal: 0
LeusdenRegulier: 0
Speciaal: 0
LingewaalRegulier: 0
Speciaal: 0
LingewaardRegulier: 0
Speciaal: 0
LisseRegulier: 0
Speciaal: 0
LochemRegulier: 0
Speciaal: 0
Loon op ZandRegulier: 0
Speciaal: 0
LopikRegulier: 0
Speciaal: 0
LoppersumRegulier: 0
Speciaal: 0
LosserRegulier: 0
Speciaal: 0
MaasdrielRegulier: 0
Speciaal: 0
MaasgouwRegulier: 0
Speciaal: 0
MaassluisRegulier: 1
Speciaal: 0
MaastrichtRegulier: 2
Speciaal: 0
MarumRegulier: 0
Speciaal: 0
MedemblikRegulier: 0
Speciaal: 0
MeerssenRegulier: 0
Speciaal: 0
MeierijstadRegulier: 0
Speciaal: 0
MeppelRegulier: 0
Speciaal: 0
MiddelburgRegulier: 0
Speciaal: 1
Midden-DelflandRegulier: 0
Speciaal: 0
Midden-DrentheRegulier: 0
Speciaal: 0
Midden-GroningenRegulier: 1
Speciaal: 0
Mill en Sint HubertRegulier: 0
Speciaal: 0
MoerdijkRegulier: 0
Speciaal: 0
MolenwaardRegulier: 0
Speciaal: 0
MontferlandRegulier: 0
Speciaal: 1
MontfoortRegulier: 0
Speciaal: 0
Mook en MiddelaarRegulier: 0
Speciaal: 0
Neder-BetuweRegulier: 0
Speciaal: 0
NederweertRegulier: 0
Speciaal: 0
NeerijnenRegulier: 0
Speciaal: 0
NieuwegeinRegulier: 0
Speciaal: 0
NieuwkoopRegulier: 0
Speciaal: 0
NijkerkRegulier: 0
Speciaal: 0
NijmegenRegulier: 4
Speciaal: 0
NissewaardRegulier: 0
Speciaal: 0
Noord-BevelandRegulier: 0
Speciaal: 0
NoordenveldRegulier: 0
Speciaal: 0
NoordoostpolderRegulier: 0
Speciaal: 0
NoordwijkRegulier: 0
Speciaal: 0
NoordwijkerhoutRegulier: 0
Speciaal: 0
Nuenen, Gerwen en NederwettenRegulier: 0
Speciaal: 0
NunspeetRegulier: 0
Speciaal: 0
NuthRegulier: 0
Speciaal: 0
OegstgeestRegulier: 0
Speciaal: 0
OirschotRegulier: 0
Speciaal: 0
OisterwijkRegulier: 0
Speciaal: 0
OldambtRegulier: 0
Speciaal: 0
OldebroekRegulier: 0
Speciaal: 0
OldenzaalRegulier: 0
Speciaal: 0
Olst-WijheRegulier: 0
Speciaal: 0
OmmenRegulier: 0
Speciaal: 0
OnderbankenRegulier: 0
Speciaal: 0
Oost GelreRegulier: 0
Speciaal: 1
OosterhoutRegulier: 1
Speciaal: 0
OoststellingwerfRegulier: 0
Speciaal: 0
OostzaanRegulier: 0
Speciaal: 0
OpmeerRegulier: 0
Speciaal: 0
OpsterlandRegulier: 0
Speciaal: 0
OssRegulier: 1
Speciaal: 0
Oud-BeijerlandRegulier: 0
Speciaal: 0
Oude IJsselstreekRegulier: 0
Speciaal: 0
Ouder-AmstelRegulier: 0
Speciaal: 0
OudewaterRegulier: 0
Speciaal: 0
OverbetuweRegulier: 0
Speciaal: 0
PapendrechtRegulier: 1
Speciaal: 0
Peel en MaasRegulier: 0
Speciaal: 0
PekelaRegulier: 0
Speciaal: 0
Pijnacker-NootdorpRegulier: 0
Speciaal: 0
PurmerendRegulier: 0
Speciaal: 0
PuttenRegulier: 0
Speciaal: 0
RaalteRegulier: 0
Speciaal: 0
ReimerswaalRegulier: 0
Speciaal: 0
RenkumRegulier: 0
Speciaal: 1
RenswoudeRegulier: 0
Speciaal: 0
Reusel-De MierdenRegulier: 0
Speciaal: 0
RhedenRegulier: 0
Speciaal: 0
RhenenRegulier: 0
Speciaal: 0
RidderkerkRegulier: 1
Speciaal: 0
Rijssen-HoltenRegulier: 0
Speciaal: 0
RijswijkRegulier: 1
Speciaal: 0
RoerdalenRegulier: 0
Speciaal: 0
RoermondRegulier: 1
Speciaal: 0
RoosendaalRegulier: 1
Speciaal: 1
RotterdamRegulier: 13
Speciaal: 0
RozendaalRegulier: 0
Speciaal: 0
RucphenRegulier: 0
Speciaal: 0
SchagenRegulier: 1
Speciaal: 0
ScherpenzeelRegulier: 1
Speciaal: 0
SchiedamRegulier: 1
Speciaal: 0
SchiermonnikoogRegulier: 0
Speciaal: 0
SchinnenRegulier: 0
Speciaal: 0
Schouwen-DuivelandRegulier: 0
Speciaal: 0
's-GravenhageRegulier: 5
Speciaal: 0
's-HertogenboschRegulier: 2
Speciaal: 2
SimpelveldRegulier: 0
Speciaal: 0
Sint AnthonisRegulier: 0
Speciaal: 0
Sint-MichielsgestelRegulier: 0
Speciaal: 1
Sittard-GeleenRegulier: 1
Speciaal: 0
SliedrechtRegulier: 0
Speciaal: 0
SluisRegulier: 0
Speciaal: 0
SmallingerlandRegulier: 0
Speciaal: 0
SoestRegulier: 0
Speciaal: 0
SomerenRegulier: 0
Speciaal: 0
Son en BreugelRegulier: 0
Speciaal: 0
StadskanaalRegulier: 0
Speciaal: 0
StaphorstRegulier: 0
Speciaal: 0
Stede BroecRegulier: 0
Speciaal: 0
SteenbergenRegulier: 0
Speciaal: 0
SteenwijkerlandRegulier: 0
Speciaal: 0
SteinRegulier: 0
Speciaal: 0
Stichtse VechtRegulier: 0
Speciaal: 0
StrijenRegulier: 0
Speciaal: 0
Súdwest FryslânRegulier: 0
Speciaal: 0
Ten BoerRegulier: 0
Speciaal: 0
TerneuzenRegulier: 0
Speciaal: 0
TerschellingRegulier: 0
Speciaal: 0
TexelRegulier: 0
Speciaal: 0
TeylingenRegulier: 0
Speciaal: 0
TholenRegulier: 0
Speciaal: 0
TielRegulier: 1
Speciaal: 1
TilburgRegulier: 4
Speciaal: 1
TubbergenRegulier: 0
Speciaal: 0
TwenterandRegulier: 0
Speciaal: 0
TynaarloRegulier: 0
Speciaal: 0
TytsjerksteradielRegulier: 0
Speciaal: 0
UdenRegulier: 1
Speciaal: 0
UitgeestRegulier: 0
Speciaal: 0
UithoornRegulier: 0
Speciaal: 0
UrkRegulier: 0
Speciaal: 0
UtrechtRegulier: 5
Speciaal: 1
Utrechtse HeuvelrugRegulier: 0
Speciaal: 1
VaalsRegulier: 0
Speciaal: 0
Valkenburg aan de GeulRegulier: 0
Speciaal: 1
ValkenswaardRegulier: 0
Speciaal: 0
VeendamRegulier: 0
Speciaal: 0
VeenendaalRegulier: 0
Speciaal: 0
VeereRegulier: 0
Speciaal: 0
VeldhovenRegulier: 0
Speciaal: 0
VelsenRegulier: 1
Speciaal: 0
VenloRegulier: 3
Speciaal: 1
VenrayRegulier: 0
Speciaal: 0
VianenRegulier: 0
Speciaal: 0
VlaardingenRegulier: 0
Speciaal: 0
VlielandRegulier: 0
Speciaal: 0
VlissingenRegulier: 1
Speciaal: 0
VoerendaalRegulier: 0
Speciaal: 0
VoorschotenRegulier: 0
Speciaal: 0
VoorstRegulier: 0
Speciaal: 1
VughtRegulier: 0
Speciaal: 0
WaadhoekeRegulier: 0
Speciaal: 0
WaalreRegulier: 0
Speciaal: 0
WaalwijkRegulier: 1
Speciaal: 0
WaddinxveenRegulier: 0
Speciaal: 0
WageningenRegulier: 0
Speciaal: 0
WassenaarRegulier: 0
Speciaal: 0
WaterlandRegulier: 0
Speciaal: 0
WeertRegulier: 0
Speciaal: 0
WeespRegulier: 0
Speciaal: 0
WerkendamRegulier: 0
Speciaal: 0
West Maas en WaalRegulier: 0
Speciaal: 0
WesterveldRegulier: 0
Speciaal: 0
WestervoortRegulier: 0
Speciaal: 0
WesterwoldeRegulier: 0
Speciaal: 0
WestlandRegulier: 0
Speciaal: 1
WeststellingwerfRegulier: 0
Speciaal: 0
WestvoorneRegulier: 0
Speciaal: 0
WierdenRegulier: 0
Speciaal: 0
WijchenRegulier: 0
Speciaal: 0
WijdemerenRegulier: 0
Speciaal: 0
Wijk bij DuurstedeRegulier: 0
Speciaal: 0
WinsumRegulier: 0
Speciaal: 0
WinterswijkRegulier: 0
Speciaal: 0
WoensdrechtRegulier: 1
Speciaal: 0
WoerdenRegulier: 0
Speciaal: 0
WormerlandRegulier: 0
Speciaal: 0
WoudenbergRegulier: 0
Speciaal: 0
WoudrichemRegulier: 0
Speciaal: 0
ZaanstadRegulier: 2
Speciaal: 0
ZaltbommelRegulier: 0
Speciaal: 0
ZandvoortRegulier: 0
Speciaal: 0
ZederikRegulier: 0
Speciaal: 0
ZeewoldeRegulier: 0
Speciaal: 0
ZeistRegulier: 0
Speciaal: 0
ZevenaarRegulier: 1
Speciaal: 0
ZoetermeerRegulier: 0
Speciaal: 1
ZoeterwoudeRegulier: 0
Speciaal: 0
ZuidhornRegulier: 0
Speciaal: 0
ZuidplasRegulier: 1
Speciaal: 0
ZundertRegulier: 0
Speciaal: 0
ZutphenRegulier: 0
Speciaal: 0
ZwartewaterlandRegulier: 0
Speciaal: 0
ZwijndrechtRegulier: 0
Speciaal: 0
ZwolleRegulier: 1
Speciaal: 0
View all detail data

Meeste Cruyff Courts en schoolpleinen 14 in de Randstad en Noord-Brabant

Op de peildatum 9 maart 2018 waren er 141 Cruyff Courts in Nederland. De meeste Cruyff Courts zijn te vinden in Amsterdam (14), Rotterdam (13) en Eindhoven (7). De Cruyff Courts zijn over het hele land verspreid, maar de meeste velden zijn te vinden in de Randstad en Noord-Brabant. Ook de speciale Nederlandse gemeenten Bonaire, Saba en St. Eustatius hebben een Cruyff Court en er zijn 49 Cruyff Courts in het buitenland. De aanleg van Cruyff Courts heeft als doel plekken te creeëren waar kinderen veilig kunnen sporten en buiten kunnen spelen.

Speciale Cruyff Courts 

Naast de ‘gewone’ Cruyff Courts zijn er speciale Cruyff Courts voor kinderen met een handicap. Hiervan zijn er 38 in Nederland, met name in Noord-Brabant, Noord-Holland, Zuid-Holland en Gelderland. 

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Schoolplein14 per gemeente

Schoolplein14 2018

Per gemeente, peildatum 9 maart 2018
Schoolplein14 per gemeente, 2018
Schoolplein14 2018
GemeenteSchoolplein14
Aa en Hunze 
Aalburg 
Aalsmeer 
Aalten 
Achtkarspelen 
Alblasserdam 
Albrandswaard 
Alkmaar1
Almelo12
Almere3
Alphen aan den Rijn 
Alphen-Chaam 
Ameland 
Amersfoort4
Amstelveen2
Amsterdam41
Apeldoorn3
Appingedam 
Arnhem8
Assen2
Asten 
Baarle-Nassau 
Baarn 
Barendrecht 
Barneveld 
Bedum1
Beek1
Beemster 
Beesel 
Berg en Dal 
Bergeijk 
Bergen (L.) 
Bergen (NH.) 
Bergen op Zoom1
Berkelland1
Bernheze 
Best2
Beuningen 
Beverwijk 
Binnenmaas 
Bladel 
Blaricum3
Bloemendaal2
Bodegraven-Reeuwijk 
Boekel 
Borger-Odoorn 
Borne 
Borsele 
Boxmeer 
Boxtel 
Breda3
Brielle 
Bronckhorst 
Brummen1
Brunssum1
Bunnik 
Bunschoten 
Buren 
Capelle aan den IJssel 
Castricum1
Coevorden1
Cranendonck 
Cromstrijen 
Cuijk 
Culemborg 
Dalfsen 
Dantumadiel1
De Bilt 
De Fryske Marren1
De Marne 
De Ronde Venen3
De Wolden 
Delft 
Delfzijl 
Den Helder2
Deurne 
Deventer2
Diemen1
Dinkelland 
Doesburg 
Doetinchem1
Dongen2
Dongeradeel 
Dordrecht12
Drechterland 
Drimmelen1
Dronten 
Druten1
Duiven1
Echt-Susteren 
Edam-Volendam1
Ede2
Eemnes 
Eemsmond 
Eersel1
Eijsden-Margraten 
Eindhoven 
Elburg 
Emmen4
Enkhuizen 
Enschede4
Epe1
Ermelo 
Etten-Leur 
Ferwerderadiel 
Geertruidenberg 
Geldermalsen 
Geldrop-Mierlo4
Gemert-Bakel 
Gennep 
Giessenlanden 
Gilze en Rijen2
Goeree-Overflakkee 
Goes3
Goirle2
Gooise Meren1
Gorinchem 
Gouda 
Grave 
Groningen1
Grootegast 
Gulpen-Wittem 
Haaksbergen 
Haaren 
Haarlem6
Haarlemmerliede en Spaarnwoude 
Haarlemmermeer3
Halderberge 
Hardenberg2
Harderwijk 
Hardinxveld-Giessendam 
Haren1
Harlingen 
Hattem 
Heemskerk 
Heemstede 
Heerde 
Heerenveen 
Heerhugowaard 
Heerlen6
Heeze-Leende1
Heiloo1
Hellendoorn1
Hellevoetsluis 
Helmond8
Hendrik-Ido-Ambacht 
Hengelo1
Heumen 
Heusden2
Hillegom 
Hilvarenbeek 
Hilversum1
Hof van Twente1
Hollands Kroon1
Hoogeveen 
Hoorn3
Horst aan de Maas 
Houten 
Huizen2
Hulst 
IJsselstein 
Kaag en Braassem 
Kampen2
Kapelle 
Katwijk 
Kerkrade1
Koggenland 
Kollumerland en Nieuwkruisland 
Korendijk1
Krimpen aan den IJssel 
Krimpenerwaard1
Laarbeek 
Landerd 
Landgraaf 
Landsmeer 
Langedijk1
Lansingerland1
Laren 
Leek 
Leerdam 
Leeuwarden3
Leiden 
Leiderdorp 
Leidschendam-Voorburg4
Lelystad2
Leudal2
Leusden 
Lingewaal 
Lingewaard 
Lisse1
Lochem 
Loon op Zand 
Lopik 
Loppersum 
Losser 
Maasdriel3
Maasgouw 
Maassluis 
Maastricht 
Marum 
Medemblik1
Meerssen 
Meierijstad1
Meppel 
Middelburg2
Midden-Delfland1
Midden-Drenthe 
Midden-Groningen 
Mill en Sint Hubert 
Moerdijk1
Molenwaard 
Montferland1
Montfoort 
Mook en Middelaar1
Neder-Betuwe 
Nederweert 
Neerijnen 
Nieuwegein 
Nieuwkoop1
Nijkerk1
Nijmegen3
Nissewaard1
Noord-Beveland 
Noordenveld 
Noordoostpolder1
Noordwijk 
Noordwijkerhout 
Nuenen, Gerwen en Nederwetten 
Nunspeet 
Nuth 
Oegstgeest 
Oirschot 
Oisterwijk1
Oldambt1
Oldebroek 
Oldenzaal1
Olst-Wijhe 
Ommen 
Onderbanken 
Oost Gelre 
Oosterhout1
Ooststellingwerf 
Oostzaan 
Opmeer 
Opsterland1
Oss1
Oud-Beijerland1
Oude IJsselstreek 
Ouder-Amstel2
Oudewater 
Overbetuwe1
Papendrecht 
Peel en Maas1
Pekela1
Pijnacker-Nootdorp 
Purmerend5
Putten 
Raalte 
Reimerswaal 
Renkum 
Renswoude 
Reusel-De Mierden 
Rheden1
Rhenen 
Ridderkerk 
Rijssen-Holten 
Rijswijk2
Roerdalen 
Roermond 
Roosendaal2
Rotterdam10
Rozendaal 
Rucphen 
Schagen1
Scherpenzeel 
Schiedam13
Schiermonnikoog 
Schinnen 
Schouwen-Duiveland 
's-Gravenhage28
's-Hertogenbosch5
Simpelveld 
Sint Anthonis 
Sint-Michielsgestel2
Sittard-Geleen 
Sliedrecht 
Sluis 
Smallingerland1
Soest 
Someren 
Son en Breugel 
Stadskanaal 
Staphorst 
Stede Broec2
Steenbergen 
Steenwijkerland 
Stein 
Stichtse Vecht 
Strijen 
Súdwest Fryslân3
Ten Boer 
Terneuzen1
Terschelling 
Texel 
Teylingen1
Tholen 
Tiel 
Tilburg13
Tubbergen 
Twenterand1
Tynaarlo2
Tytsjerksteradiel 
Uden1
Uitgeest1
Uithoorn 
Urk 
Utrecht16
Utrechtse Heuvelrug 
Vaals 
Valkenburg aan de Geul1
Valkenswaard 
Veendam 
Veenendaal1
Veere 
Veldhoven1
Velsen1
Venlo 
Venray1
Vianen1
Vlaardingen2
Vlieland 
Vlissingen1
Voerendaal 
Voorschoten 
Voorst2
Vught1
Waadhoeke1
Waalre 
Waalwijk 
Waddinxveen 
Wageningen 
Wassenaar 
Waterland 
Weert 
Weesp1
Werkendam 
West Maas en Waal 
Westerveld1
Westervoort1
Westerwolde 
Westland1
Weststellingwerf 
Westvoorne 
Wierden 
Wijchen1
Wijdemeren2
Wijk bij Duurstede2
Winsum 
Winterswijk 
Woensdrecht 
Woerden1
Wormerland 
Woudenberg 
Woudrichem 
Zaanstad5
Zaltbommel2
Zandvoort3
Zederik 
Zeewolde 
Zeist 
Zevenaar1
Zoetermeer2
Zoeterwoude 
Zuidhorn 
Zuidplas 
Zundert 
Zutphen2
Zwartewaterland1
Zwijndrecht 
Zwolle1
View all detail data

Meeste scholen met een Schoolplein14 in de Randstad

Op de peildatum 9 maart 2018 waren er 388 scholen met een Schoolplein14 in Nederland. De meeste zijn te vinden in Amsterdam (41), Den Haag (28) en Utrecht (16). Schoolplein14 is over het hele land verspreid, maar de meeste pleinen zijn te vinden in de Randstad en Noord-Brabant. De aanleg van Schoolplein14, het nieuwste project van de Cruyff Foundation, heeft als doel alle leerlingen uit het primair onderwijs uit te dagen en te stimuleren om met elkaar te spelen en te sporten tijdens en na schooltijd. 

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Gezonde Schoolpleinen per locatie

Gezonde Schoolpleinen 2016

locaties, per onderwijstype
Gezonde Schoolpleinen per locatie 2016
Gezonde Schoolpleinen 2016
GemeenteNaamschooltypewebsite
AlkmaarOBS De KennemerpoortBasisonderwijshttp://www.dekennemerpoort.nl/
AlmereOSG De MeergrondenVoortgezet onderwijshttp://meergronden.nl/
AlmereOSG EchnatonVoortgezet onderwijshttp://www.echnaton.nl/
AmersfoortDr. M. v.d. HoeveschoolBasisonderwijshttp://www.mvanderhoeve.nl/nl/1/school.aspx
AmersfoortAccent Praktijkonderwijs AmersfoortVoortgezet onderwijshttp://www.accentpraktijkonderwijs.nl/
AmsterdamClusius CollegeVoortgezet onderwijshttp://www.clusius.nl/vmbo/amsterdam/vmbo.aspx
AmsterdamBasisschool Polsstok, Bijlmerhorst en Islamitische Basisschool As SoeffahBasisonderwijshttp://www.polsstok.nl/, http://www.bijlmerhorst.nl/, http://www.assoeffah.nl/
ApeldoornProtestants Christelijke Basisschool Koningin EmmaschoolBasisonderwijshttp://www.emma.apeldoorn-onderwijs.nl/nieuw/de-school
ArnhemDe JohannesschoolBasisonderwijshttp://www.de-johannesschool.nl/
AssenDr Nassau College PentaVoortgezet onderwijshttp://penta.nassaucollege.nl/
Bergen op ZoomBasisschool De GrebbeBasisonderwijshttp://www.grebbe.nl/
Borger-OdoornCBS RehobothBasisonderwijshttp://www.rehoboth-school.nl/
CastricumJuliana van stolbergschoolBasisonderwijshttp://www.jvscas.nl/
CoevordenPaul KrugerschoolBasisonderwijshttp://www.paulkrugerschool.nl/
CulemborgBasisschool Koningin JulianaschoolBasisonderwijshttp://www.julianaschool-culemborg.nl/
DeventerBS RivierenwijkBasisonderwijshttp://www.bsrivierenwijk.nl/
DongeradeelFoeke Sjoerds SkoalleBasisonderwijshttp://www.foekesjoerds-pcbodongeradeel.nl/
DordrechtJohn F. Kennedyschool (locatie Zuidendijk)Basisonderwijshttp://www.kennedyschool.opod.nl/
DrontenPCB De BrandingBasisonderwijshttp://www.pcbdebranding.nl/
EdeROC A12Middelbaar Beroepsonderwijshttp://www.a12.nl/over%20roc%20a12/onze%20locaties/ede
EindhovenSalto-school Strijp DorpBasisonderwijshttp://www.bs-strijpdorp.nl/nl/home
EnschedeROC van TwenteMiddelbaar Beroepsonderwijshttp://www.rocvantwente.nl/site/home.html
EnschedeCBS De MecklenburgBasisonderwijshttp://www.mecklenburgvco.nl/
EpeCbs de ViolierBasisonderwijshttp://www.de-violier.nl/main.php?id=-1
Etten-LeurBrede school De Pijler: OBS De Leest en KBS De PontusBasisonderwijshttp://www.bredeschooletten-leur.nl/bredeschool/de-pijler
GoudaRoomskatholieke Basisschool 't CarillonBasisonderwijshttp://www.t-carillon.nl/
HaarlemOpenbare Basisschool De CirkelBasisonderwijshttp://www.obscirkel.nl/
HaarlemmermeerHerbert Vissers CollegeVoortgezet onderwijshttp://www.hvc.nl/
HeerlenBasisschool De SchakelBasisonderwijshttp://www.bsdeschakel.nl/
HeusdenKBS De BusselBasisonderwijshttp://www.debussel.nl/
HilvarenbeekDoelakkersBasisonderwijshttp://www.doelakkers.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=758&Itemid=1777
IJsselsteinBasisschool De TandemBasisonderwijshttp://www.detandem-ijsselstein.nl/
Korendijkodbs Onder de WiekenBasisonderwijshttp://odbsonderdewieken.nl/pages/home.php
LeerdamIBS EL BOUKHARIBasisonderwijshttp://www.ibselboukhari.nl/
LeeuwardenPrins Constantijnschool en Leeuwarder MontessorischoolBasisonderwijshttp://www.prinsconstantijnschool.nl/,
LeidenVrije School MarelandBasisonderwijshttp://www.vsmareland.nl/
LeidenMiddelbare school MarecollegeVoortgezet onderwijshttp://www.marecollege.nl/
NijmegenBrede School de DukendonckBasisonderwijshttp://www.conexus.nu/Rosascholen_C03/default.asp?CustID=337&ComID=206&bottest=&modid=6265&itemid=0&time=-1
NijmegenKandinsky College (VMBO)Voortgezet onderwijshttp://www.kandinsky-vmbo.nl/onderwijs.html
OssMontessorischool Elzeneind (MS Elzeneind)Basisonderwijshttp://www.elzeneind.nl/
Oud-BeijerlandCBS De HoeksteenBasisonderwijshttp://dehoeksteen.csgdewaard.nl/
Peel en MaasBasisschool De MerwijckBasisonderwijshttp://www.merwijck.nl/
RaalteMiddelbare school Carmel College SallandVoortgezet onderwijshttp://www.carmelcollegesalland.nl/
RenkumAirborneschoolBasisonderwijshttp://www.airborneschool.nl/airborne_school/
Rijssen-HoltenJohan FrisoschoolBasisonderwijshttp://www.johanfrisoschoolrijssen.nl/
RoermondLyceum Schöndeln (Mundium College)Voortgezet onderwijshttp://www.mundiumcollege.nl/
RotterdamZadkineMiddelbaar Beroepsonderwijshttp://www.zadkine.nl/contact.aspx
RotterdamAl-GhazalischoolBasisonderwijshttp://www.al-ghazali.nl/
RotterdamAccent Praktijkonderwijs DelfshavenVoortgezet onderwijshttp://www.cvoaccent.nl/index.php
RotterdamOpenbare Basisschool CharloisBasisonderwijshttp://www.obscharlois.nl/
Schouwen-DuivelandRadarschool Onder de WiekenBasisonderwijshttp://cbs-onderdewieken.nl/
's-GravenhageCor EmousschoolBasisonderwijshttps://www.dehaagsescholen.nl/Scholen/Scholen/escamp/coremous/default.aspx
's-HertogenboschBasisschool de HarenBrede Bossche School Haren Donk ReitBasisonderwijs
Sittard-GeleenBasisschool De DriesprongBasisonderwijshttp://www.bsdedriesprong.nl/
SmallingerlandCSG Liudger, locatie SplittingVoortgezet onderwijshttp://www.csgliudger.nl/locaties/splitting/
StadskanaalNoorderpoort Beroepsonderwijs StadskanaalMiddelbaar Beroepsonderwijshttp://www.noorderpoort.nl/scholen/Beroepsonderwijs%20Stadskanaal/Paginas/default.aspx
Súdwest-FryslânBonifatiusschoolBasisonderwijshttp://www.bonifatiusschool.eu/
TilburgRoomskatholieke Basisschool Cleijn HasseltBasisonderwijshttp://www.cleijnhasselt.nl/
UtrechtRietendakschoolBasisonderwijshttp://www.bsrietendak.nl/
UtrechtChristelijke basisschool De PiramideBasisonderwijshttp://www.piramide-utrecht.nl/
UtrechtBrede school Weide WereldBasisonderwijshttp://www.bredeschoolutrecht.nl/weidewereld
VeenendaalGBS De PlantageBasisonderwijshttp://www.gbsdeplantage.nl/
VoorstOBS HagewindeBasisonderwijshttp://www.obshagewinde.nl/
WestlandKoningin JulianaschoolBasisonderwijshttp://kjsdelier.nl/
Westlandobs De DriekleurBasisonderwijshttp://www.driekleurweb.nl/index.php?MenuID=97
WijdemerenBasisschool "De Linde"Basisonderwijshttp://www.obsdelinde.nl/
ZaanstadChristelijke Basisschool De LoopplankBasisonderwijshttp://www.loopplank.nl/
ZwijndrechtBrede School De RoerdompBasisonderwijshttp://www.kim-zwijndrecht.nl/pg-26468-7-60112/pagina/brede_school.html
Zwolleobs de ToonladderBasisonderwijshttp://www.obsdetoonladder.nl/
View all detail data

Gezonde Schoolpleinen verspreid over heel Nederland

Zeventig scholen kregen in de periode 2014-2016 ondersteuning bij het realiseren van een Gezond Schoolplein. Een goede verspreiding over Nederland was een van de voorwaarden van het initiatief voor Gezonde Schoolpleinen.

Ondersteuning bij uitvoering en ontwerp van gezonde schoolpleinen

De scholen worden ondersteund door Jantje Beton, Instituut voor natuureducatie en natuurbehoud (IVN) en de regionale GGD. De scholen betrekken de kinderen bij ontwerp, de uitvoering, het beheer en onderhoud van het schoolplein. Het doel is een plein te realiseren waar kinderen volop kunnen spelen en bewegen in een uitdagende, groene en rookvrije omgeving. Dat is belangrijk voor een gezonde ontwikkeling en heeft een positief effect op het concentratievermogen en de leerprestaties. Een van de criteria voor het realiseren van een Gezond Schoolplein is het behalen van het vignet Gezonde School.

Vergelijk met andere kaart

Een ander initiatief voor de ontwikkeling van beweegvriendelijke schoolpleinen komt van de Cruyff Foundation. Onder de naam Schoolplein 14 worden schoolpleinen van basisscholen zo aangepast dat leerlingen uitgedaagd worden om meer te sporten tijdens en na schooltijd.

Meer informatie

 

Deelname Nationale Diabetes Challenge

Nationale Diabetes Challenge 2018

Per gemeente
Nationale Diabetes Challenge 2018
Gemeentenaam2018
Aa en Hunze 
Aalburg 
Aalsmeer1
Aalten 
Achtkarspelen 
Alblasserdam 
Albrandswaard 
Alkmaar2
Almelo 
Almere4
Alphen aan den Rijn2
Alphen-Chaam 
Ameland 
Amersfoort 
Amstelveen2
Amsterdam23
Apeldoorn1
Appingedam 
Arnhem4
Assen 
Asten 
Baarle-Nassau 
Baarn 
Barendrecht 
Barneveld 
Bedum 
Beek1
Beemster 
Beesel 
Berg en Dal 
Bergeijk 
Bergen (L.) 
Bergen (NH.) 
Bergen op Zoom 
Berkelland 
Bernheze 
Best 
Beuningen1
Beverwijk 
Binnenmaas 
Bladel 
Blaricum 
Bloemendaal1
Bodegraven-Reeuwijk 
Boekel 
Borger-Odoorn 
Borne 
Borsele 
Boxmeer1
Boxtel 
Breda8
Brielle 
Bronckhorst1
Brummen 
Brunssum 
Bunnik 
Bunschoten 
Buren 
Capelle aan den IJssel 
Castricum 
Coevorden1
Cranendonck 
Cromstrijen 
Cuijk 
Culemborg 
Dalfsen 
Dantumadiel 
De Bilt 
De Fryske Marren 
De Marne 
De Ronde Venen1
De Wolden 
Delft 
Delfzijl 
Den Bosch9
Den Haag11
Den Helder 
Deurne 
Deventer 
Diemen 
Dinkelland 
Doesburg1
Doetinchem 
Dongen 
Dongeradeel 
Dordrecht 
Drechterland 
Drimmelen 
Dronten 
Druten 
Duiven 
Echt-Susteren 
Edam-Volendam 
Ede 
Eemnes 
Eemsmond 
Eersel 
Eijsden-Margraten 
Eindhoven5
Elburg 
Emmen2
Enkhuizen 
Enschede 
Epe 
Ermelo 
Etten-Leur4
Ferwerderadiel 
Geertruidenberg 
Geldermalsen 
Geldrop-Mierlo1
Gemert-Bakel 
Gennep 
Giessenlanden 
Gilze en Rijen 
Goeree-Overflakkee1
Goes 
Goirle 
Gooise Meren 
Gorinchem 
Gouda 
Grave 
Groningen1
Grootegast 
Gulpen-Wittem 
Haaksbergen 
Haaren 
Haarlem4
Haarlemmerliede en Spaarnwoude 
Haarlemmermeer1
Halderberge 
Hardenberg 
Harderwijk 
Hardinxveld-Giessendam 
Haren 
Harlingen 
Hattem 
Heemskerk1
Heemstede 
Heerde 
Heerenveen 
Heerhugowaard 
Heerlen 
Heeze-Leende 
Heiloo 
Hellendoorn 
Hellevoetsluis 
Helmond1
Hendrik-Ido-Ambacht1
Hengelo 
Heumen1
Heusden 
Hillegom 
Hilvarenbeek 
Hilversum2
Hof van Twente 
Hollands Kroon 
Hoogeveen1
Hoorn 
Horst aan de Maas 
Houten4
Huizen 
Hulst 
IJsselstein 
Kaag en Braassem 
Kampen1
Kapelle 
Katwijk 
Kerkrade 
Koggenland 
Kollumerland en Nieuwkruisland 
Korendijk 
Krimpen aan den IJssel 
Krimpenerwaard 
Laarbeek 
Landerd 
Landgraaf 
Landsmeer 
Langedijk 
Lansingerland 
Laren 
Leek1
Leerdam 
Leeuwarden 
Leiden1
Leiderdorp1
Leidschendam-Voorburg1
Lelystad 
Leudal 
Leusden1
Lingewaal 
Lingewaard 
Lisse 
Lochem 
Loon op Zand 
Lopik 
Loppersum 
Losser 
Maasdriel 
Maasgouw 
Maassluis 
Maastricht 
Marum 
Medemblik 
Meerssen 
Meierijstad 
Meppel3
Middelburg 
Midden-Delfland 
Midden-Drenthe 
Midden-Groningen 
Mill en Sint Hubert 
Moerdijk 
Molenwaard 
Montferland 
Montfoort 
Mook en Middelaar 
Neder-Betuwe 
Nederweert 
Neerijnen 
Nieuwegein1
Nieuwkoop 
Nijkerk1
Nijmegen3
Nissewaard1
Noord-Beveland 
Noordenveld 
Noordoostpolder 
Noordwijk 
Noordwijkerhout 
Nuenen, Gerwen en Nederwetten 
Nunspeet 
Nuth 
Oegstgeest 
Oirschot 
Oisterwijk 
Oldambt 
Oldebroek 
Oldenzaal 
Olst-Wijhe 
Ommen 
Onderbanken 
Oost Gelre 
Oosterhout 
Ooststellingwerf 
Oostzaan 
Opmeer 
Opsterland 
Oss 
Oud-Beijerland 
Oude IJsselstreek 
Ouder-Amstel 
Oudewater 
Overbetuwe 
Papendrecht 
Peel en Maas 
Pekela 
Pijnacker-Nootdorp 
Purmerend 
Putten 
Raalte 
Reimerswaal 
Renkum2
Renswoude 
Reusel-De Mierden 
Rheden2
Rhenen 
Ridderkerk1
Rijssen-Holten 
Rijswijk 
Roerdalen 
Roermond 
Roosendaal 
Rotterdam3
Rozendaal 
Rucphen 
Schagen 
Scherpenzeel 
Schiedam 
Schiermonnikoog 
Schinnen 
Schouwen-Duiveland2
Simpelveld 
Sint Anthonis 
Sint-Michielsgestel 
Sittard-Geleen 
Sliedrecht 
Sluis 
Smallingerland 
Soest 
Someren 
Son en Breugel 
Stadskanaal 
Staphorst 
Stede Broec 
Steenbergen 
Steenwijkerland1
Stein 
Stichtse Vecht 
Strijen 
Súdwest-Fryslân 
Ten Boer 
Terneuzen 
Terschelling 
Texel 
Teylingen 
Tholen 
Tiel3
Tilburg 
Tubbergen 
Twenterand 
Tynaarlo 
Tytsjerksteradiel 
Uden1
Uitgeest 
Uithoorn1
Urk 
Utrecht4
Utrechtse Heuvelrug 
Vaals 
Valkenburg aan de Geul 
Valkenswaard 
Veendam 
Veenendaal 
Veere 
Veldhoven 
Velsen1
Venlo 
Venray 
Vianen 
Vlaardingen 
Vlieland 
Vlissingen 
Voerendaal 
Voorschoten 
Voorst 
Vught 
Waadhoeke 
Waalre 
Waalwijk1
Waddinxveen 
Wageningen 
Wassenaar 
Waterland 
Weert 
Weesp 
Werkendam1
West Maas en Waal 
Westerveld 
Westervoort 
Westerwolde 
Westland 
Weststellingwerf 
Westvoorne 
Wierden 
Wijchen1
Wijdemeren 
Wijk bij Duurstede 
Winsum 
Winterswijk 
Woensdrecht 
Woerden 
Wormerland 
Woudenberg1
Woudrichem 
Zaanstad1
Zaltbommel 
Zandvoort 
Zederik 
Zeewolde 
Zeist1
Zevenaar 
Zoetermeer1
Zoeterwoude 
Zuidhorn 
Zuidplas 
Zundert 
Zutphen 
Zwartewaterland 
Zwijndrecht 
Zwolle3

Bron: BvdGF

View all detail data

Zo'n 200 deelnemende locaties aan de Nationale Diabetes Challenge

In de kaart staan per gemeente voor 2018 het aantal locaties die deelnemen aan de Nationale Diabetes Challenge (NDC). Er nemen 201 locaties deel met in totaal 4.328 geregistreerde deelnemers, verspreid over 104 gemeenten. In de gemeente Amsterdam is het aantal locaties het grootst (23), gevolgd door Den Haag (11). In de noordelijke provincies, Limburg en Zeeland zijn weinig locaties te vinden.

Wat is de NDC?

Met ondersteuning van de Bas van de Goor Foundation organiseren lokale zorgverleners (zoals huisartsen, praktijkondersteuners, fysiotherapeuten, diëtisten, diabetes- en wijkverpleegkundigen) wekelijks een wandeling voor mensen met diabetes. Dit gebeurt in samenwerking met sportprofessionals en professionals uit het sociale domein. Zo helpen ze hen op weg naar een gezonde leefstijl. In kleine stappen trainen de deelnemers, samen mét hun zorgverlener, 16 tot 20 weken voor de Nationale Diabetes Challenge Week. De doelstelling is om in die week vier dagen achtereen te wandelen. Drie dagen in de eigen omgeving en de laatste dag op het Challenge Diabetes Festival waar alle deelnemers uit het hele land de laatste kilometers afleggen en finishen.

De NDC in de afgelopen jaren

In 2015 begon de NDC bescheiden, maar in 2016 en 2017 nam het aantal deelnemers een flinke vlucht. Van 125 deelnemende locaties in 2016 tot 162 deelnemende locaties in 2017. In 2017 wandelden op het Slotfestival ruim 3.000 mensen de afsluitende kilometers.

Vergelijk met andere kaart

Met informatie

Verantwoording

Bronverantwoording
  • Sportaccommodaties: Databestand SportAanbod

    De analyse van het Databestand SportAanbod wordt in 2018 opnieuw uitgevoerd op basis van gegevens uit eind 2017. Nieuwe cijfers worden medio 2018 verwacht.

Methoden
  • Kernindicator Beweegvriendelijke omgeving

    De kernindicator Beweegvriendelijke omgeving laat zien hoe de publieke ruimte in de fysieke woonomgeving scoort (op een vijfpuntschaal) op de mogelijkheid voor mensen om te sporten en te bewegen.

    De kernindicator is opgebouwd uit 6 deelindicatoren. 

    1. Publieke sportaccommodaties
    2. Sport- en speelplekken
    3. Sport-, speelruimtes
    4. Routes (paden)
    5. Buitengebied
    6. Nabijheid van voorzieningen

    De kernindicator is opgebouwd uit 6 deelindicatoren die afzonderlijk op een vijfpuntschaal zijn beoordeeld. De score op de kernindicator is het gemiddelde van de scores op de zes deelindicatoren.

    De kernindicator is in 2015 voor het eerst bepaald. Het absolute getal krijgt betekenis door het volgen van de kernindicator in de tijd en is nu vooral interessant voor het vergelijken van bijvoorbeeld gemeentes.

  • Kosten lidmaatschap: Contributiemonitor

    Voor de Contributiemonitor zijn de contributiegegevens van 2.750 sportverenigingen bij een willekeurige steekproef per regio in zes verschillende sporten in kaart gebracht. De website van verenigingen werden bezocht en de hoogte van de jaarcontributie voor leden van 16 jaar (junioren) en voor leden van 35 jaar (senioren) werd genoteerd. De ‘kale’ contributie, alleen de hoogte van het lidmaatschap van de vereniging, werd genoteerd. Er werden dus geen extra kosten voor training, afkoop vrijwilligerswerk en andere additionele kosten in het onderzoek meegenomen. De onderzochte 2.750 sportverenigingen zijn voetbal, tennis, hockey, atletiek, volleybal en handbal (waarvan de eerste vier op sportopdekaart.nl worden getoond). Dit is 40 procent van het totaal aantal verenigingen in deze zes sporten en 11 procent van alle sporten (op basis van het aantal bij NOC*NSF aangesloten sportverenigingen) (Davids et al., 2017).

    Bronnen en literatuur

    Literatuur

    1. Davids A., van der Roest J., van der Poel H., Schoemaker J., van Genderen S., de Boer W. Contributiemonitor 2016/2017: Contributies in de Nederlandse sport. Utrecht: Mulier Instituut; 2017. Bron

Andere websites over Sport op de kaart: Aanbod

Data en gegevensbronnen