Volksgezondheidenzorg.info

Zoekveld

SportSport op de kaart: Deelname

Sportbondleden per gemeente

Sportbondleden 2017

Per gemeente, personen met één of meer lidmaatschappen
sport op de kaart: Sportbondleden 2017 per gemeente
Sportbondleden 2017
GemeentePercentage
Aa en Hunze33,4
Aalburg26,6
Aalsmeer34,2
Aalten32,9
Achtkarspelen30,2
Alblasserdam23,3
Albrandswaard26,4
Alkmaar22,5
Almelo25,2
Almere16,7
Alphen aan den Rijn27
Alphen-Chaam28
Ameland19,7
Amersfoort26,3
Amstelveen25,7
Amsterdam16,3
Apeldoorn25,1
Appingedam23,9
Arnhem20
Assen24,4
Asten31,5
Baarle-Nassau21,7
Baarn31,4
Barendrecht26,6
Barneveld21,6
Bedum25,5
Beek21,8
Beemster29,8
Beesel26,9
Berg en Dal27,5
Bergeijk33,4
Bergen (L.)24,9
Bergen (NH.)31,9
Bergen op Zoom22,9
Berkelland34,9
Bernheze35,7
Best30,8
Beuningen27,2
Beverwijk23,4
Binnenmaas28,5
Bladel28
Blaricum36,6
Bloemendaal43,6
Bodegraven-Reeuwijk32
Boekel42,8
Borger-Odoorn29,9
Borne31
Borsele22,4
Boxmeer31,4
Boxtel31,3
Breda26,5
Brielle29,7
Bronckhorst33,2
Brummen32,6
Brunssum18,2
Bunnik36,2
Bunschoten28
Buren28,1
Capelle aan den IJssel19,3
Castricum35,5
Coevorden30,8
Cranendonck26,7
Cromstrijen26,7
Cuijk28,6
Culemborg29,9
Dalfsen33,4
Dantumadiel27,6
De Bilt34,1
De Fryske Marren32,5
De Marne24,9
De Ronde Venen33,1
De Wolden32,9
Delft23,8
Delfzijl22,8
Den Helder22,6
Deurne26,4
Deventer27,5
Diemen20,4
Dinkelland37,3
Doesburg24,3
Doetinchem28,4
Dongen34
Dongeradeel26,9
Dordrecht22,6
Drechterland32,8
Drimmelen28,3
Dronten28,6
Druten27,5
Duiven34,1
Echt-Susteren20,3
Edam-Volendam30,3
Ede22,2
Eemnes35,9
Eemsmond24,6
Eersel32,5
Eijsden-Margraten23,3
Eindhoven19,6
Elburg26,8
Emmen25,7
Enkhuizen24,8
Enschede23,6
Epe30,7
Ermelo26,5
Etten-Leur24,9
Ferwerderadiel33,4
Geertruidenberg26,6
Geldermalsen26,5
Geldrop-Mierlo32
Gemert-Bakel28,6
Gennep27,9
Giessenlanden34,3
Gilze en Rijen27,5
Goeree-Overflakkee23
Goes21,9
Goirle29,6
Gooise Meren39,1
Gorinchem24,3
Gouda23
Grave28
Groningen22,4
Grootegast28
Gulpen-Wittem23,5
Haaksbergen34,5
Haaren32,6
Haarlem23,8
Haarlemmerliede en Spaarnwoude31,6
Haarlemmermeer28,3
Halderberge25,3
Hardenberg30,7
Harderwijk24,8
Hardinxveld-Giessendam27,3
Haren32,6
Harlingen26,4
Hattem35
Heemskerk25,5
Heemstede39,1
Heerde31,2
Heerenveen31,4
Heerhugowaard25,5
Heerlen15,1
Heeze-Leende34,7
Heiloo34,3
Hellendoorn36,1
Hellevoetsluis23,8
Helmond22,6
Hendrik-Ido-Ambacht24,7
Hengelo27,1
Heumen31,9
Heusden31,1
Hillegom28,4
Hilvarenbeek35,4
Hilversum26,7
Hof van Twente37,9
Hollands Kroon31,4
Hoogeveen27,6
Hoorn23,7
Horst aan de Maas29,9
Houten32,2
Huizen29
Hulst20,5
IJsselstein29,8
Kaag en Braassem36,2
Kampen25
Kapelle26,5
Katwijk27,3
Kerkrade14,6
Koggenland33,2
Kollumerland en Nieuwkruisland27,6
Korendijk23,8
Krimpen aan den IJssel23,8
Krimpenerwaard28
Laarbeek28,2
Landerd34
Landgraaf18,8
Landsmeer33
Langedijk29,8
Lansingerland33,9
Laren44,1
Leek28,8
Leerdam23,5
Leeuwarden23,9
Leiden23,9
Leiderdorp28,8
Leidschendam-Voorburg26,8
Lelystad19,8
Leudal26,5
Leusden32,3
Lingewaal30,7
Lingewaard30,4
Lisse29,6
Lochem35,7
Loon op Zand29,7
Lopik28,9
Loppersum29,2
Losser32
Maasdriel28,5
Maasgouw22,1
Maassluis21,2
Maastricht15,2
Marum28,1
Medemblik29,8
Meerssen21,6
Meierijstad31,8
Meppel27,9
Middelburg21,1
Midden-Delfland35,4
Midden-Drenthe32,7
Midden-Groningen25,5
Mill en Sint Hubert33,8
Moerdijk27,8
Molenwaard26,1
Montferland28,2
Montfoort33
Mook en Middelaar30,5
Neder-Betuwe21,5
Nederweert26,1
Neerijnen30,3
Nieuwegein22,5
Nieuwkoop32
Nijkerk28,6
Nijmegen22,2
Nissewaard20
Noord-Beveland22,6
Noordenveld31,3
Noordoostpolder27,5
Noordwijk32,6
Noordwijkerhout34,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten33,5
Nunspeet23,6
Nuth23,1
Oegstgeest37,2
Oirschot34,9
Oisterwijk31,3
Oldambt25,6
Oldebroek29,4
Oldenzaal31,7
Olst-Wijhe32,7
Ommen29,8
Onderbanken22,5
Oost Gelre36
Oosterhout25,5
Ooststellingwerf30,2
Oostzaan32,7
Opmeer32,3
Opsterland31,1
Oss25,7
Oud-Beijerland26,7
Oude IJsselstreek29,4
Ouder-Amstel35,7
Oudewater31,4
Overbetuwe30,2
Papendrecht25,2
Peel en Maas29,6
Pekela26,9
Pijnacker-Nootdorp31,9
Purmerend21
Putten26,5
Raalte33,9
Reimerswaal18,2
Renkum29,9
Renswoude26,2
Reusel-De Mierden29,6
Rheden26,9
Rhenen24,5
Ridderkerk18,3
Rijssen-Holten30,1
Rijswijk19,3
Roerdalen21,3
Roermond19,3
Roosendaal21,7
Rotterdam15,3
Rozendaal41,5
Rucphen21,8
S·dwest-FryslΓn32,8
Schagen32,3
Scherpenzeel27,9
Schiedam16,7
Schiermonnikoog18,2
Schinnen23,8
Schouwen-Duiveland24,7
's-Gravenhage18,1
's-Hertogenbosch25,8
Simpelveld24,3
Sint Anthonis34,4
Sint-Michielsgestel38,2
Sittard-Geleen19,2
Sliedrecht23,9
Sluis19,4
Smallingerland25,1
Soest31,2
Someren28,4
Son en Breugel32,2
Stadskanaal25,4
Staphorst25,1
Stede Broec27,9
Steenbergen23,9
Steenwijkerland26,8
Stein19
Stichtse Vecht31,6
Strijen24,1
Ten Boer30,8
Terneuzen19,4
Terschelling17,9
Texel24
Teylingen34,8
Tholen20,6
Tiel22,4
Tilburg20,3
Tubbergen37
Twenterand32,2
Tynaarlo32,2
Tytsjerksteradiel30,6
Uden30
Uitgeest36,3
Uithoorn27
Urk19,6
Utrecht24,4
Utrechtse Heuvelrug30,5
Vaals13,8
Valkenburg aan de Geul19
Valkenswaard26
Veendam25,7
Veenendaal22,7
Veere27,1
Veldhoven28,2
Velsen28,1
Venlo20,6
Venray27,1
Vianen28,4
Vlaardingen19,7
Vlieland12,9
Vlissingen20,9
Voerendaal23,4
Voorschoten32,4
Voorst29,4
Vught34,7
Waadhoeke31,3
Waalre33
Waalwijk26,7
Waddinxveen25,2
Wageningen27
Wassenaar37,5
Waterland34,8
Weert25,2
Weesp28,2
Werkendam27,2
West Maas en Waal27,7
Westerveld29,6
Westervoort23,7
Westerwolde26
Westland29,6
Weststellingwerf29,6
Westvoorne32,2
Wierden38
Wijchen28,8
Wijdemeren35,4
Wijk bij Duurstede28,1
Winsum28,7
Winterswijk33,1
Woensdrecht21,6
Woerden31
Wormerland33,4
Woudenberg25,1
Woudrichem32,8
Zaanstad23,7
Zaltbommel25,9
Zandvoort27,3
Zederik28,4
Zeewolde29,9
Zeist28,9
Zevenaar26,7
Zoetermeer22,7
Zoeterwoude38,5
Zuidhorn29,3
Zuidplas28,5
Zundert28,1
Zutphen26,6
Zwartewaterland30
Zwijndrecht21,9
Zwolle25,9

Bron: NOC*NSF

View all detail data

In Limburg veel gemeenten met laag aandeel sportbondleden

In Limburg liggen relatief veel gemeenten met een gemiddeld lager percentage sportbondleden dan in de rest van Nederland. Gemeenten met het laagste percentage zijn onder andere Vaals, Kerkrade, Heerlen en Maastricht. Ook de grote steden in de randstad Rotterdam, Amsterdam en Den Haag hebben een lager percentage sportbondleden. Op Vlieland is het aandeel leden klein en ook in de zogenaamde bible-belt zijn veel gemeenten te vinden met een lager percentage. 

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee. 

Naarmate de leeftijd stijgt neemt het aantal leden af

Van alle 0 tot 10-jarigen is 27% lid (van de 5 tot 10-jarigen is dit 48%); 10 tot 25-jarigen: 44%; 25 tot 45-jarigen: 22%; 45 tot 65-jarigen: 21% en van alle 65-plussers is 16% lid.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Direct naar Sportdeelname en clublidmaatschap op:
> Kernindicatoren Sport en bewegen

Voor de kaarten over sportdeelname wordt gebruik gemaakt van de databestanden van sportbondleden (NOC*NSF). De landelijke cijfers over sportdeelname en clublidmaatschap worden gebaseerd op andere bronnen.   

 

Atletiek per gemeente

Atletiek 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Atletiek per gemeente 2017
Atletiek 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Atletiekunie via NOC*NSF

View all detail data

In het zuiden meer leden atletiek

In 2017 waren er in totaal 134.900 personen lid van de atletiekunie. Dit is gemiddeld 0,8%. Aantal gemeenten in Noord-Brabant hebben gemiddeld meer leden.

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 

Meer informatie

Golf per gemeente

Golf 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Golf per gemeente 2017
Golf 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Koninklijke Nederlandse Golf Federatie (NGF) via NOC*NSF

View all detail data

In het westen meer golfers

In 2017 waren er in totaal 357.280 personen lid van de Koninklijke Nederlandse Golf Federatie. Dit is gemiddeld 2,1%. Top 3 van gemeente met de meeste golfers zijn: Laren (14,7%), Rozendaal (13,0%) en Bloemendaal (12,2). In het noorden zijn veel gemeenten met een laag percentage golfleden.

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 

Meer informatie

Gymnastiek per gemeente

Gymnastiek 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Gymnastiek per gemeente 2017
Gymnastiek 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU) via NOC*NSF

View all detail data

In het oosten meer gymnastiekleden

In 2017 waren er in totaal 284.220 personen lid van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie. Dit is gemiddeld 1,7%. Een aantal gemeenten in het oosten van het land heeft relatief veel gymnastiekleden. 

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 

Meer informatie

Hockey per gemeente

Hockey 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Hockey per gemeente 2017
Hockey 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) via NOC*NSF

View all detail data

In het midden van het land meer hockeyers

In 2017 waren er in totaal 249.510 personen lid van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond. Dit is gemiddeld 1,5%. In veel gemeenten in het midden en het westen van het land wordt er relatief veel gehockeyd. Bloemdaal heeft met 9,9% het hoogste percentage hockeyers. Ook in Brabant is een cluster van gemeenten waar relatief veel gehockeyd wordt.

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 

Meer informatie

Paardensport per gemeente

Paardensport 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Paardensport per gemeente 2017
Paardensport 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS) via NOC*NSF

View all detail data

In Drenthe wordt veel paardgereden

In 2017 waren er in totaal 157.550 personen lid van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie. Dit is gemiddeld 0,9%. In Drenthe wordt relatief vaak paardgereden. 

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2016

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 

Meer informatie

Sportvissen per gemeente

Sportvissen 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Sportvissen per gemeente 2017
Sportvissen 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Sportvisserij Nederland via NOC*NSF

View all detail data

In het noorden veel sportvissers

In 2017 waren er in totaal 486.730 personen lid van Sportvisserij Nederland. Dit is gemiddeld 2,8%. In veel gemeenten in het noorden wonen veel sportvissers.

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 

Meer informatie

Tennis per gemeente

Tennis 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Tennis per gemeente 2017
Tennis 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) via NOC*NSF

View all detail data

In het Brabant en het westen wordt veel getennist

In 2017 waren er in totaal 545.290 personen lid van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond. Dit is gemiddeld 3,2%. In veel gemeenten in het westen en Brabant wordt er relatief veel getennist. Gemeeten Laren telt de meeste tennisers (11,7%).

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 

Meer informatie

Voetbal per gemeente

Voetbal 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Voetbal per gemeente 2017
Voetbal 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond (KNVB) via NOC*NSF

View all detail data

In het oosten van het land meer voetballers

In 2017 waren er in totaal 1.200.820 personen lid van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Dit is gemiddeld 7,0%. In veel gemeenten in het oosten van het land wordt er relatief veel gevoetbald. In Tubbergen wordt met 16,9% het meeste gevoetbald.

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 

Meer informatie

Volleybal per gemeente

Volleybal 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Volleyper gemeente 2017
Volleybal 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Nederlandse Volleybalbond (Nevobo) via NOC*NSF

View all detail data

In het oosten van het land meer volleyballers

In 2017 waren er in totaal 116.500 personen lid van een Nederlandse Volleybalbond. Dit is gemiddeld 0,7%. In veel gemeenten in het oosten van het land wordt er relatief veel gevolleybald. In Tubbergen wordt met 5,1% het meest gevolleybald.

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 


Meer informatie

Zwemmen per gemeente

Zwemmen 2017

Per gemeente, aantal lidmaatschappen
Sportopdekaart: Zwemmen per gemeente 2017
Zwemmen 2017
GemeenteAtletiekGolfGymnastiekHockeyPaardensportSportvissenTennisVoetbalVolleybalZwemmen
Appingedam0,60,72,30,41,55,91,77,80,50,7
Bedum0,80,60,30,80,54,82,31020,4
Ten Boer0,70,52,20,20,95,92,610,60,90,9
Delfzijl0,80,51,50,41,35,81,48,30,31,1
Groningen0,71,111,40,32,62,26,310,7
Grootegast0,40,320,11,76,51,310,51,90,6
Haren15,41,33,41,12,55,37,50,61
Leek0,91,12,20,31,66,52,78,51,70,6
Loppersum0,30,83,90,21,55,92,110,310,4
Marum0,30,60,402,66,629,50,80,3
Almere0,41,50,50,80,72,81,24,10,30,2
Stadskanaal1,10,82,40,40,87,51,76,71,30,8
Veendam0,91,51,511,36,62,16,10,91
Zeewolde2,23,32,22,32,54,71,85,81,40,3
Winsum10,72,40,80,752,4110,70,8
Zuidhorn1,10,72,41,414,83,19,42,20,4
Dongeradeel10,31,800,85,81,88,90,91,3
Achtkarspelen0,30,22,801,26,8211,10,90,4
Ameland0,12,20,501,51,2012,400,1
Harlingen0,20,82,61,40,85,12,47,40,71
Heerenveen11,42,50,91,25,13,17,91,91,3
Kollumerland en Nieuwkruisland0,20,22,401,66,61,410,61,30,4
Leeuwarden0,80,81,70,50,54,526,90,70,4
Ooststellingwerf0,812,6026,62,18,11,51,3
Opsterland0,41,13,10,21,86,62,89,61,70,5
Schiermonnikoog0,10,9001,62,40,112,100
Smallingerland0,71,21,50,70,76,61,96,50,60,5
Terschelling0,22,50,303,70,906,80,70
Vlieland0,30,5101,21,60,41,400,3
Weststellingwerf0,40,61,80,12,16,828,11,30,7
Assen0,61,61,50,80,64,11,471,20,8
Coevorden0,41,23,10,41,85,72,511,31,60,6
Emmen0,60,93,10,20,95,41,48,41,20,5
Hoogeveen0,70,73,30,516,81,48,80,40,5
Meppel11,22,21,30,74,82,380,60,9
Almelo0,51,52,41,10,84,12,18,20,70,5
Borne0,42,22,60,90,83,43,49,41,70,9
Dalfsen0,21,23,20,92,24,62,612,22,60,3
Deventer0,91,82,610,62,32,98,21,11,8
Enschede0,81,41,710,82,42,57,20,61
Haaksbergen1,61,61,71,71,53,73,510,82,41,1
Hardenberg0,90,72,30,51,36,62,211,51,51
Hellendoorn1,31,14,80,91,65,42,611,911
Hengelo0,71,92,410,83,13,47,80,81
Kampen0,80,64,60,50,63,917,20,91,2
Losser1,81,42,50,712,84,110,21,41,2
Noordoostpolder1,61,41,70,71,14,81,88,81,91
Oldenzaal0,52,51,32,90,73,15,310,70,61,5
Ommen1,32,11,811,95,3210,11,70,9
Raalte0,711,80,51,72,92,81221,4
Staphorst0,10,31,90,11,47,50,68,110,5
Tubbergen0,20,70,60,11,72,43,116,95,10,4
Urk0,20,22,800,54,10,56,60,41,5
Wierden0,725,60,42,34,13,113,21,80,6
Zwolle0,81,71,91,40,63,12,97,31,31,2
Aalten2,90,64,60,11,42,72,9112,31
Apeldoorn12,42,31,31,32,12,66,91,30,4
Arnhem0,51,40,51,40,71,62,75,80,51,2
Barneveld0,11,21,60,71,51,91,96,11,11,5
Beuningen0,41,712,61,13,23,98,20,80,8
Brummen0,72,13,10,62,23,83,710,81,61
Buren0,51,92,50,92,15,25,27,20,30,5
Culemborg1,41,62,71,60,73,43,47,20,62,2
Doesburg0,31,72,20,60,52,91,96,71,21,3
Doetinchem1,31,720,912,72,38,11,70,9
Druten0,21,31,92,11,13,42,69,51,40,8
Duiven0,61,61,51,81,523,18,50,80,6
Ede0,81,52,50,91,12,52,25,80,60,6
Elburg0,5140,1161,98,11,20,6
Epe1,1220,81,83,32,810,71,10,8
Ermelo0,61,92,20,31,632,87,80,60,6
Geldermalsen0,21,80,91,61,44,937,90,61,1
Harderwijk1,51,61,91,11,13,21,56,81,10,6
Hattem0,73,15,32,114,63,59,51,11,3
Heerde1,81,52,50,31,45,63,710,20,91,6
Heumen0,92,81,13,21,72,35,390,40,5
Lochem0,43,33,22,42,33,249,72,41,1
Maasdriel0,222,20,60,94,3410,60,10,6
Nijkerk0,82,22,31,51,62,83,47,40,90,7
Nijmegen0,91,21,21,90,51,42,75,90,70,8
Oldebroek0,60,63,50,11,15,11,48,81,20,8
Putten0,51,73,20,122,93,380,50,7
Renkum0,44,42,22,91,21,94,66,50,61,2
Rheden0,92,61,41,81,12,63,86,90,61
Rozendaal1,3130,761,31105,70,60,8
Scherpenzeel0,11,53,31,31,432,79,72,20,7
Tiel0,61,61,41,20,93,72,86,20,40,7
Voorst0,221,811,52,53,110,920,5
Wageningen1,41,50,91,50,522,96,211,1
Westervoort0,31,21,80,71,22,71,87,81,30,7
Winterswijk1,424,911,43,12,212,51,20,8
Wijchen1,21,41,31,91,22,74,78,60,90,5
Zaltbommel0,41,41,51,51,14,53,28,80,80,5
Zevenaar0,71,21,90,91,12,228,11,10,4
Zutphen1,11,52,21,412,837,20,81,3
Nunspeet0,11,61,90,61,33,92,26,71,11
Dronten1,33,32,51,31,34,42,35,80,70,8
Neerijnen0,31,42,50,826,43,711,70,50,6
Amersfoort1,52,91,521,11,93,76,70,80,8
Baarn1,95,21,43,40,92,3760,60,7
De Bilt0,76,61,45,31,42,36,95,80,80,5
Bunnik1,14,22,53,212,988,21,30,6
Bunschoten0,11,44,40,20,93,33,69,50,70,9
Eemnes1,342,41,23,23,48,68,91,30,4
Houten0,531,73,113,34,28,81,30,9
Leusden0,64,42,13,11,72,15,16,60,81
Lopik0,41,42,50,41,54,849,11,70,5
Montfoort0,82,53,12,71,13,84,991,20,6
Renswoude0,21,53,40,61,43,42,89,21,80,3
Rhenen1,41,82,20,70,8446,10,90,5
Soest2,25,31,72,71,52,65,16,40,80,9
Utrecht0,8212,80,51,63,660,70,9
Veenendaal1,11,21,90,90,33,627,40,60,8
Woudenberg0,22,33,20,51,72,82,96,51,40,4
Wijk bij Duurstede0,22,622,714,22,86,70,70,4
IJsselstein0,33,112,90,83,53,88,710,8
Zeist0,85,61,44,80,81,95,15,40,40,6
Nieuwegein0,81,811,20,73,92,45,40,50,9
Aalsmeer12,63,81,90,84,17,27,60,41,2
Alkmaar0,71,91,30,60,832,96,40,20,4
Amstelveen0,73,70,93,60,61,54,55,30,40,7
Amsterdam0,51,80,71,70,412,34,10,30,5
Beemster0,43,72,20,62,82,53,69,11,20,5
Bergen (NH.)0,84,71,91,71,72,677,30,20,2
Beverwijk0,921,51,40,93,43,75,20,41
Blaricum1,210,41,45,31,71,89,35,10,30,4
Bloemendaal0,512,21,29,91,61,48,35,30,20,5
Castricum1,63,23,21,813,16,38,30,40,5
Diemen0,621,10,80,61,72,45,60,71
Edam-Volendam2,21,24,60,20,72,84,78,10,71,1
Enkhuizen0,41,43,50,30,54,52,85,71,40,4
Haarlem0,52,51,62,30,822,95,30,40,9
Haarlemmerliede en Spaarnwoude0,64,30,62,71,83,46,37,30,20,9
Haarlemmermeer0,6322,11,22,84,76,60,41,1
Heemskerk0,82,120,91,23,54,65,50,41,7
Heemstede0,48,81,771,21,68,76,70,30,5
Heerhugowaard0,71,91,80,70,942,770,30,6
Heiloo1,55,12,13,31,337,37,60,30,5
Den Helder1,311,40,40,94,92,340,32
Hilversum1,63,60,92,41,12,34,65,60,50,8
Hoorn11,910,80,82,73,65,80,40,3
Huizen1,84,21,12,31,32,64,76,40,60,7
Landsmeer2,43,63,31,51,24,34,36,80,40,2
Langedijk0,52,520,31,13,45,680,50,8
Laren0,714,71,27,12,21,511,75,90,40,3
Medemblik0,51,32,30,20,844,19,80,40,2
Oostzaan0,72,240,71,14,74,76,91,60,7
Opmeer0,31,21,41,21,15,15,312,60,40,1
Ouder-Amstel0,64,423,412,198,61,31,1
Purmerend0,61,91,10,513,51,96,10,40,5
Schagen1,72,72,20,41,13,768,110,6
Texel1,523,2020,83,76,90,60,8
Uitgeest0,82,92,82,113,610,79,20,50,7
Uithoorn1,42,60,520,73,23,96,40,40,6
Velsen0,62,61,21,91,63,13,86,60,41
Weesp0,42,51,431,13,43,75,20,81,6
Zandvoort0,16,612,81,71,93,54,50,10,3
Zaanstad1,11,31,90,50,73,53,46,40,41,1
Alblasserdam0,80,92,90,80,54,71,65,80,51,6
Alphen aan den Rijn1,22,22,71,20,73,23,56,50,50,9
Barendrecht1,232,221,12,13,170,41
Drechterland0,91,74,60,113,95,2100,60,6
Brielle1,62,13,50,81,74,73,87,20,60,7
Capelle aan den IJssel0,52,311,10,921,75,50,20,7
Delft0,61,90,52,40,72,22,34,40,81
Dordrecht11,32,50,90,83,12,65,30,40,8
Gorinchem11,91,71,30,932,26,80,60,6
Gouda0,81,41,11,10,72,82,45,60,61,4
's-Gravenhage0,62,10,71,60,41,71,84,40,31,4
Hardinxveld-Giessendam0,20,85,700,94,91,350,80,5
Hellevoetsluis0,91,82,21,11,54,12,35,40,10,2
Hendrik-Ido-Ambacht0,51,92,41,31,23,52,86,40,70,7
Stede Broec1,213,10,10,45,22,77,51,30,8
Hillegom0,72,81,411,73,84,86,50,20,4
Katwijk11,521,10,64,83,98,50,31,1
Krimpen aan den IJssel0,22,53,61,20,533,24,80,51
Leerdam0,112,51,10,65,3270,60,6
Leiden11,81,62,10,62,43,34,70,50,8
Leiderdorp0,72,91,42,71,13,23,85,90,51
Lisse1,841,521,23,64,86,20,40,3
Maassluis0,81,71,21,10,92,61,85,50,20,2
Nieuwkoop0,41,921,10,83,76,49,710,8
Noordwijk0,85,62,52,413,74,37,20,31
Noordwijkerhout1,23,81,70,81,54,48,38,30,11,2
Oegstgeest1,66,61,760,82,27,76,30,61,5
Oud-Beijerland1,72,51,90,71,32,73,17,80,90,7
Binnenmaas0,432,51,11,24,44,170,50,7
Korendijk0,71,82,30,21,64,42,27,20,70,4
Oudewater0,22,22,20,71,52,97,59,61,72
Papendrecht1,71,71,70,7132,65,70,60,9
Ridderkerk0,31,31,30,30,83,51,64,60,20,7
Rotterdam0,51,50,81,20,51,41,54,70,20,5
Rijswijk0,52,60,61,70,52,21,73,40,41,1
Schiedam0,41,611,10,621,14,90,10,3
Sliedrecht0,40,82,80,10,73,91,14,91,60,9
Cromstrijen0,53,11,60,61,6437,810,8
Albrandswaard0,53,41,22,112,13,680,20,8
Westvoorne1,24,13,52,32,93,34,86,90,50,4
Strijen0,42,71,60,2241,86,20,40,6
Vianen0,222,11,81,24381,11
Vlaardingen11,80,81,20,82,71,45,30,21
Voorschoten1,44,62,74,60,92,93,760,70,6
Waddinxveen1,21,72,30,90,73,945,10,50,8
Wassenaar0,811,21,75,60,92,77,14,50,21,8
Woerden1,82,62,71,71,13,24,37,51,30,7
Zoetermeer11,92,310,832,24,90,31,3
Zoeterwoude1,13,36,61,31,44,84,89,10,20,7
Zwijndrecht0,41,32,10,80,93,62,25,90,30,7
Borsele0,60,71,20,21,21,73,58,60,10,4
Goes1,11,81,20,80,61,72,560,30,4
West Maas en Waal0,21,62,50,31,33,84,89,41,50,6
Hulst0,71,50,61,40,812,87,60,21
Kapelle0,51,33,60,30,623,67,50,71,5
Middelburg0,71,11,40,60,712,36,30,10,4
Giessenlanden0,62,46,10,525,42,510,620,2
Reimerswaal0,20,32,300,72,13,16,30,10,5
Zederik0,31,240,31,95,62,88,520,2
Terneuzen0,611,40,50,81,82,46,20,41
Tholen0,20,62,80,10,93,42,26,80,30,1
Veere0,61,64,20,31,91,53,48,100,3
Vlissingen0,60,83,20,40,71,11,85,10,20,6
Lingewaal0,41,82,50,51,86,23,411,51,10,4
De Ronde Venen0,74,11,831,33,46,27,20,61,4
Tytsjerksteradiel0,60,73,10,11,86,32,49,80,70,6
Aalburg0,50,83,30,20,95,51,510,80,10,8
Asten0,83,81,42,21,11,94,89,80,11,4
Baarle-Nassau2,92,70,10,91,51,32,87,70,10,2
Bergen op Zoom1,52,21,41,10,91,73,96,10,20,4
Best2,13,32,23,20,52,55,37,40,51,3
Boekel0,510,421,246,512,31,10,4
Boxmeer0,61,71,51,31,21,95,911,81,90,6
Boxtel12,613,50,73,367,90,60,6
Breda1,44,11,23,60,51,74,16,40,30,6
Deurne0,81,61,21,20,71,83,69,80,51,5
Pekela0,40,32,10,11,1101,580,80,6
Dongen2,22,71,82,50,82,83,77,80,10,8
Eersel1,52,70,51,61,61,55,911,50,51
Eindhoven0,72,20,81,70,41,32,84,90,30,9
Etten-Leur2,32,60,22,10,52,43,47,20,30,5
Geertruidenberg0,421,62,10,54,44,57,50,10,4
Gilze en Rijen1,52,80,11,51,22,24,77,80,30,2
Goirle1,13,81,23,811,55,37,90,40,5
Grave0,211,41,21,12,85,210,50,70,4
Haaren13,50,81,71,82,78,1110,20,5
Helmond0,62,70,920,62,52,96,70,40,7
's-Hertogenbosch0,83,10,72,50,72,14,66,80,30,8
Heusden1,22,32,92,30,73,15,28,30,31
Hilvarenbeek1,83,10,53,41,11,87,710,81,21,3
Loon op Zand0,82,52,12,31,32,63,98,60,40,4
Mill en Sint Hubert0,410,51,21,32,75,314,420,2
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,75,40,73,40,71,488,20,41,1
Oirschot1,32,40,43,21,13,44,3111,61,4
Oisterwijk1,34,813,51,22,27,76,60,10,6
Oosterhout1,33,81,220,52,63,36,30,31,3
Oss0,61,81,21,30,63,13,38,70,30,7
Rucphen0,81,30,30,61,42,93,37,600,5
Sint-Michielsgestel0,94,20,74,21,53,68,79,11,11,3
Someren0,91,92,10,81,22,5411,40,10,7
Son en Breugel0,95,30,53,50,61,69,97,60,30,5
Steenbergen0,81,91,60,2143,18,50,10,2
Waterland1,32,22,51,81,63,27,48,80,30,9
Tilburg0,72,20,92,20,61,32,55,50,40,5
Uden0,92,31,81,90,72,159,60,91,5
Valkenswaard1,23,312,21,22,43,37,30,31,2
Veldhoven1,42,81,61,50,81,85,27,20,62,1
Vught36,52,64,70,72,17,86,10,61,1
Waalre0,87,30,95,611,46,66,60,40,8
Waalwijk0,82,321,80,63,23,590,50,5
Werkendam0,51,32,80,30,95,739,10,41,2
Woensdrecht0,620,40,31,12,34,16,60,30,8
Woudrichem1,21,62,50,31,35,83,512,40,31,3
Zundert21,72,20,91,223,610,30,20,4
Wormerland12,32,40,61,145,88,30,60,6
Onderbanken0,40,63,90,10,92,21,88,90,20,5
Landgraaf0,90,62,10,30,61,31,970,40,3
Beek0,910,50,41,10,72,97,10,20,9
Beesel0,20,82,50,21,22,12,67,82,11,5
Bergen (L.)0,210,70,12,52,33,410,81,10,3
Brunssum0,60,51,60,20,31,91,77,50,10,4
Gennep0,61,11,70,21,51,54,69,91,60,4
Heerlen0,40,81,10,40,31,31,26,30,20,3
Kerkrade0,60,51,40,30,51,21,25,70,30,4
Maastricht0,81,50,30,90,30,91,95,10,20,4
Meerssen0,52,70,51,70,613,37,70,20,3
Mook en Middelaar0,73,51,31,71,31,65,28,70,50,5
Nederweert0,41,20,60,20,91,93,810,40,60,9
Nuth0,31,41,41,10,91,13,58,50,30,3
Roermond0,81,30,91,10,41,52,56,20,70,7
Schinnen0,61,21,80,50,81,52,67,10,10,5
Simpelveld0,50,630,20,512,911,20,10,2
Stein0,60,60,70,10,91,51,86,50,70,5
Vaals0,10,62,70,10,30,61,450,31,3
Venlo0,61,911,70,71,51,96,70,50,2
Venray0,81,91,711,11,73,49,20,51,1
Voerendaal0,31,81,20,40,50,83,89,50,80,4
Weert1,12,11,11,30,71,737,70,81,5
Valkenburg aan de Geul0,21,60,41,50,70,71,57,30,40,4
Lelystad0,71,80,90,81,23,51,74,20,50,8
Horst aan de Maas0,11,41,21,11,32,33,611,62,80,9
Oude IJsselstreek1,20,83,60,51,62,3210,81,50,9
Teylingen14,81,32,413,55,180,62
Utrechtse Heuvelrug0,35,51,24,51,62,45,94,70,40,6
Oost Gelre1,21,33,50,112,35,312,22,81,3
Koggenland0,7230,21,13,76,711,90,30,2
Lansingerland1,141,33,41,32,64,57,40,51,2
Leudal0,91,510,11,21,83,810,41,70,6
Maasgouw0,31,21,70,10,62,83,97,81,10,4
Eemsmond0,50,34,40,10,95,319,50,40,6
Gemert-Bakel1,42,40,32,61,22,74,19,40,50,7
Halderberge1,41,80,71,10,93,64,16,30,30,5
Heeze-Leende0,54,51,93,51,51,87,98,300,4
Laarbeek0,42,80,6113,44,99,90,40,2
De Marne0,50,50,40,21,671,710,61,10,1
Reusel-De Mierden2,31,21,50,21,31,82,412,10,70,5
Roerdalen0,41,21,80,211,73,47,30,80,7
Roosendaal1,32,111,20,72,43,260,30,4
Schouwen-Duiveland1,12,21,711,92,33,37,10,30,3
Aa en Hunze0,92,110,42,563,69,621
Borger-Odoorn0,61,53,10,22,36,82,38,11,60,7
Cuijk0,31,51,61,80,92,24,410,51,51,3
Landerd0,51,61,30,61,42,47,313,91,60,4
De Wolden0,51,23,70,22,64,94,1101,10,8
Noord-Beveland0,41,130,21,43,42,660,30,1
Wijdemeren0,951,81,52,244,97,61,30,7
Noordenveld12,42,80,81,45,83,88,50,91,1
Twenterand0,80,83,101,65,92,411,51,30,9
Westerveld0,72,12,50,22,4538,40,90,3
Sint Anthonis0,612,50,51,51,74,215,23,20,6
Lingewaard0,71,41,11,31,42,94,810,11,31,2
Cranendonck0,52,12,21,51,51,53,28,611,2
Steenwijkerland0,70,91,60,71,25,91,59,410,7
Moerdijk1,12,41,9113,34,28,60,30,3
Echt-Susteren0,20,91,10,21,11,62,97,50,50,4
Sluis10,91,50113,26,90,51,1
Drimmelen0,62,41,61,80,63,93,78,50,50,5
Bernheze0,32,61,62,41,32,57,9130,30,9
Ferwerderadiel0,40,65,401,36,92,111,90,50,3
Alphen-Chaam0,830,40,81,71,67,510,80,10,2
Bergeijk0,51,80,40,51,62,66,612,60,80,6
Bladel1,31,80,70,20,91,93,310,50,90,5
Gulpen-Wittem0,61,410,20,80,92,810,20,10,5
Tynaarlo0,932,42,11,654,87,61,10,7
Midden-Drenthe0,61,12,60,12,66,22,29,71,51,4
Overbetuwe0,41,62,41,71,43,24,59,41,21,3
Hof van Twente0,72,42,711,83,45,4132,31,2
Neder-Betuwe0,80,64,80,10,95,21,75,60,30,2
Rijssen-Holten1,81,13,20,41,55,42,29,911,4
Geldrop-Mierlo1,131,22,70,924,15,80,30,5
Olst-Wijhe0,40,93,50,21,54,32,9101,31,4
Dinkelland0,21,31,10,21,62,26,114,34,51,5
Westland0,82,32,21,10,92,94,98,40,40,5
Midden-Delfland0,63,73,51,61,72,75,99,10,50,4
Berkelland11,24,70,21,63,43,512,431,5
Bronckhorst0,82,130,32,132,711,33,20,7
Sittard-Geleen0,511,40,60,512,95,90,30,3
Kaag en Braassem12,61,11,11,24,57,210,50,71
Dantumadiel0,50,32,101,37,31,59,61,20,4
Zuidplas0,43,12,11,51,43,33,56,511,4
Peel en Maas0,51,82,60,61,21,83,111,32,10,2
Oldambt0,90,62,10,40,97,51,980,50,7
Zwartewaterland0,10,62,40,10,76,32,810,30,92,5
Súdwest-Fryslân0,811,90,61,55,23,28,32,71
Bodegraven-Reeuwijk0,72,43,21,81,13,33,98,31,11,6
Eijsden-Margraten0,61,70,50,90,90,82,610,60,40,9
Stichtse Vecht0,64,22,33,51,23,75,16,10,50,7
Hollands Kroon0,91,62,20,11,34,959,30,20,5
Leidschendam-Voorburg0,74,11,93,40,92,62,24,80,41,3
Goeree-Overflakkee0,71,22,10,522,528,20,40,8
Pijnacker-Nootdorp0,72,91,72,61,33,24,87,50,71
Molenwaard0,30,94,80,214,72,37,31,60,8
Nissewaard0,61,11,30,71,13,31,75,50,30,9
Krimpenerwaard0,81,73,30,61,23,84,27,91,30,9
De Fryske Marren0,31,23,10,81,85,52,79,52,40,7
Gooise Meren1,18,41,58,71,42,17,76,60,30,9
Berg en Dal0,51,810,80,82,349,810,4
Meierijstad0,630,72,50,82,66,19,70,40,9
Waadhoeke0,70,52,30,11,15,63,28,810,6
Westerwolde0,50,83,30,11,48,11,67,41,11
Midden-Groningen0,41,11,711,272,67,110,7
Montferland0,612,10,41,42,42,2121,20,5

Bron: Koninklijke Nederlandse Zwem Bond (KNZB) via NOC*NSF

View all detail data

Geen duidelijk patroon in het aantal zwemleden

In 2017 waren er in totaal 135.820 personen lid van de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond. Dit is gemiddeld 0,8%. Gemeenten met relatief veel leden (1,6 tot 2,6%) liggen verspreid over Nederland.

Ruim 4 miljoen sportbondleden in 2017

In 2017 waren 4,3 miljoen mensen lid van een of meer van de 75 bij NOC*NSF aangesloten sportbonden. Gemiddeld was 25% van de Nederlandse bevolking lid van een of meerdere sportverenigingen. Mensen met meerdere lidmaatschappen tellen maar één keer mee.

Top tien

 

Sport

Aantal leden

1

Voetbal

1.200.780

2

Tennis

545.290

3

Sportvissen

486.730

4

Golf

357.280

5

Gymnastiek

284.220

6

Hockey

249.510

7

Paardensport

157.550

8

Zwemmen

135.820

9

Atletiek

134.900

10

Volleybal

116.500

 

Meer informatie

Verantwoording

Definities
  • Definities en domeinen van sport en bewegen

    Definitie van lichamelijke activiteit

    Voor de afbakening van het onderwerp Sport en Bewegen gebruiken we de definitie van lichamelijke activiteit:
    “elke krachtsinspanning van skeletspieren resulterend in méér energieverbruik dan in rustende toestand” (Caspersen et al., 1985).

    Domeinen van sporten en bewegen

    Sport- en beweeggedrag van een persoon is in te delen in verschillende domeinen (US DHHS, 1996):

    • naar de context waarbinnen iemand sport of beweegt: werk, school, huishouden, transport en vrije tijd;
    • naar het type activiteit: wandelen, fietsen, voetbal en tuinieren;
    • naar de intensiteit waarmee men de activiteit verricht: licht intensief, matig intensief of zwaar intensief.

    Lichamelijke activiteit verschilt in intensiteit

    Lichamelijke activiteit verschilt in intensiteit. Rennen kost bijvoorbeeld meer inspanning dan wandelen. Intensiteit is te verdelen over licht, matig en zwaar (Haskell et al., 2007):

    • Bij licht intensieve lichamelijke activiteit is er geen sprake van verhoogde hartslag of versnelde ademhaling.
    • Matig intensieve lichamelijke activiteit zorgt voor een verhoogde hartslag en een versnelde ademhaling.
    • Iemand die zwaar intensief lichamelijk actief is gaat zweten en raakt buiten adem.

    Intensiteit van lichamelijke activiteit in METs

    In rusttoestand (slapen) verbruikt een individu gemiddeld 3,5 milliliter zuurstof per kilo lichaamsgewicht per minuut: 1 MET. Als de verbruikte energie oploopt naar bijvoorbeeld 7 milliliter zuurstof per kilo lichaamsgewicht per minuut (tennis), dan is er sprake van een energieverbruik van 2 METs (US DHHS, 1996; Ainsworth et al., 2011).

    Bronnen en literatuur

    Literatuur

    1. Caspersen CJ, Powell KE, Christenson GM. Physical activity, exercise, and physical fitness: definitions and distinctions for health-related research. Public Health Rep. 1985;100(2):126-31. Pubmed
    2. US DHHS. Physical activity and health: a report of the Surgeon General. Atlanta: U.S. Department of Health and Human Services; 1996. Bron
    3. Haskell WL, Lee IM, Pate RR, Powell KE, Blair SN, Franklin BA, et al. Physical activity and public health: updated recommendation for adults from the American College of Sports Medicine and the American Heart Association. Med Sci Sports Exerc. 2007;39(8):1423-34. Pubmed | DOI
    4. Ainsworth BE, Haskell WL, Herrmann SD, Meckes N, Bassett DR, Tudor-Locke C, et al. 2011 Compendium of Physical Activities: a second update of codes and MET values. Med Sci Sports Exerc. 2011;43(8):1575-81. Pubmed | DOI
Bronverantwoording
  • Cendris Streetlife

    De gegevens van de consumentenenquête Cendris Streetlife zijn beschikbaar op zespositie postcode. Voor elke postcode is een percentage berekend. Het percentage geeft de kans aan om in een postcodegebied huishoudens te treffen waarbinnen een bepaalde sport beoefend wordt. Dit wordt aangeduid met de term 'trefkans' omdat de percentages geen feitelijke data representeren. De percentages zijn met behulp van formules en regressie berekend door Cendris, en dus deels op aannames gebaseerd. De trefkans wordt in de kaart weergegeven als het percentage huishoudens dat een bepaalde sport beoefent.

  • Gezondheidsenquête (GE) / Leefstijlmonitor (LSM)

    Gegevens over de volgende kernindicatoren sport en bewegen zijn afkomstig uit de Leefstijlmonitor:

    • Beweegrichtlijnen
    • wekelijkse sportdeelname
    • zitten
    • gebruik sportprestatieverhogende middelen

    De Leefstijlmonitor levert dé kerncijfers over leefstijl in Nederland. In de Leefstijlmonitor werken partijen samen die zich bezig houden met leefstijl. De Leefstijlmonitor is opgezet in opdracht van VWS en wordt gecoördineerd door het RIVM.

    Een belangrijke leverancier voor de cijfers in de Leefstijlmonitor (LSM) is de CBS Gezondheidsenquête (GE). De GE is een vragenlijstonderzoek onder de Nederlandse bevolking dat het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) jaarlijks uitvoert sinds 1981. Doel van de GE is om een zo volledig mogelijk overzicht te geven van ontwikkelingen in de gezondheid, medische contacten, leefstijl en deelname aan (preventief) gezondheidsonderzoek in Nederland. Tussen 1997 en 2010 maakte de enquête deel uit van het Permanent Onderzoek LeefSituatie (POLS) als de module Gezondheid. Sinds 2010 wordt de GE als op zichzelf staand onderzoek uitgevoerd. Vanaf 2014 geldt dat de GE jaarlijks circa 9.500 respondenten heeft, bij een responspercentage van ruim 60%

    Gegevens over de kernindicator voldoen aan de Beweegrichtlijnen en wekelijkse sportdeelname zijn afkomstig uit de kernmodule van de Leefstijlmonitor CBS, i.s.m. RIVM. Deze kernmodule wordt elk jaar uitgevoerd. 

    Gegevens over de kernindicator zitgedrag zijn afkomstig uit de aanvullende module bewegen en ongevallen van de Leefstijlmonitor RIVM, i.sm. VeiligheidNL en CBS. Deze aanvullende module werd voor het eerst afgenomen in 2015 en wordt elke twee jaar herhaald. 

    Gegevens over de kernindicator sportprestatieverhogende middelen zijn afkomstig uit de aanvullende module middelengebruik van de Leefstijlmonitor RIVM, i.s.m. Trimbos Instituut en CBS. In deze module wordt gebruik van de volgende middelen bevraagd: tabak, alcohol, drugs en sport-prestatieverhogende. Deze aanvullende module werd voor het eerst in 2016 afgenomen en wordt elke twee jaar herhaald. 

    De vragenlijsten van de kernmodule  (vraagteksten en schema’s) zijn beschikbaar op www.cbs.nl en van de aanvullende modules op www.rivm.nl/leefstijlmonitor.

    Meer informatie

    Contact

    Bronnen en literatuur

    Bronnen

    1. CBS-Gezondheidsenquête, CBS-GE. zorggegevens.nl
  • Aanvragen data voor wetenschappelijk onderzoek

    De Gezondheidsmonitor (doelgroep Volwassenen en Ouderen) is voor het eerst uitgevoerd in 2012. De Gezondheidsmonitor Volwassenen 2012 en de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2016 bevatten informatie over de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van de Nederlandse bevolking van negentien jaar en ouder. De Gezondheidsmonitor Volwassenen 2012 en de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2016 zijn uitgevoerd door de GGD’en, CBS en RIVM. In 2012 en 2016 deden respectievelijk ruim 387.000 personen en 457.000 personen mee aan het grootschalige vragenlijstonderzoek. De Gezondheidsmonitor Jeugd 2015 bevat informatie over de gezondheid, sociale situatie en leefstijl van leerlingen in klas 2 en klas 4 van het voortgezet onderwijs. De Gezondheidsmonitor Jeugd is uitgevoerd door de GGD’en en RIVM. In totaal hebben bijna 97.000 leerlingen en 377 scholen deelgenomen aan deze monitor.

    Meer informatie over de Gezondheidsmonitors vind u hier. Bij het digitale loket Gezondheidsmonitors kunt u data of cijfers aanvragen uit de Gezondheidsmonitors voor onderzoek en beleid op zowel lokaal als landelijk niveau. Momenteel zijn de data en cijfers beschikbaar uit de Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2012, Gezondheidsmonitor Volwassenen en Ouderen 2016 en uit de Gezondheidsmonitor Jeugd 2015. Heeft u vragen of wilt u graag meer informatie over de aanvraag van cijfers of data uit de Gezondheidsmonitors? Stuur dan een e-mail.

Methoden
  • Cendris Streetlife

    Om de gegevens op gemeenteniveau te kunnen presenteren, zijn de percentages per zespositie postcodegebied omgerekend naar absolute getallen. Nadat de absolute aantallen per postcodegebied bij elkaar op zijn geteld voor iedere gemeenten zijn de percentages van huishoudens per gemeente bepaald. 

Andere websites over Sport op de kaart: Deelname

Data en gegevensbronnen