Volksgezondheidenzorg.info

Zoekveld

ZorgverzekeringRegionaal & InternationaalRegionaal

Cijfers & Context

Ouderen meer zorgkosten (basisverzekering)

Regionaal & Internationaal

Hoogste zorgkosten in grensgebieden

Kosten

Zorgprestaties

Wanbetalers zorgpremie per gemeente

Wanbetalers zorgpremie 2016

per gemeente
Wanbetalers oer gemeente 2016
Wanbetalers zorgpremie 2016
GemeentePercentageAbsoluut
Aa en Hunze1,2240
Aalburg0,990
Aalsmeer1,3300
Aalten0,9200
Achtkarspelen1,5340
Alblasserdam1,6240
Albrandswaard1,4270
Alkmaar1,71.490
Almelo2,71.540
Almere3,75.600
Alphen aan den Rijn1,51.290
Alphen-Chaam1,080
Ameland0,930
Amersfoort1,92.170
Amstelveen1,1800
Amsterdam3,423.560
Apeldoorn1,92.420
Appingedam2,5240
Arnhem3,34.040
Assen1,91.020
Asten0,9120
Baarle-Nassau1,370
Baarn1,4270
Barendrecht1,1400
Barneveld1,0400
Bedum0,980
Beek1,6220
Beemster0,650
Beesel1,5170
Bellingwedde2,0150
Bergeijk1,0140
Bergen (L.)1,3130
Bergen (NH.)0,6160
Bergen op Zoom2,71.450
Berkelland1,0350
Bernheze1,0240
Best1,0240
Beuningen1,3260
Beverwijk2,3750
Binnenmaas0,8180
Bladel0,8130
Blaricum1,070
Bloemendaal0,7130
Bodegraven-Reeuwijk1,1290
Boekel0,970
Borger-Odoorn1,7350
Borne0,9160
Borsele1,0170
Boxmeer1,0220
Boxtel1,4350
Breda2,02.960
Brielle1,1140
Bronckhorst0,7220
Brummen1,5260
Brunssum2,5590
Bunnik0,670
Bunschoten1,1170
Buren1,4280
Bussum1,6410
Capelle aan den IJssel3,61.890
Castricum0,6170
Coevorden1,6470
Cranendonck1,0170
Cromstrijen0,880
Cuijk1,6310
Culemborg1,9410
Dalfsen0,6130
Dantumadiel1,2180
De Bilt1,0340
De Friese Meren1,1460
De Marne2,2180
De Ronde Venen1,0330
De Wolden0,7140
Delft2,31.980
Delfzijl2,7560
Den Helder2,51.150
Deurne0,8200
Deventer2,21.740
Diemen2,6570
Dinkelland0,5100
Doesburg2,9270
Doetinchem1,8790
Dongen1,3260
Dongeradeel1,4270
Dordrecht3,93.700
Drechterland0,9130
Drimmelen0,9190
Dronten1,7530
Druten1,2180
Duiven1,2250
Echt-Susteren1,3360
Edam-Volendam0,6140
Ede1,31.160
Eemnes0,860
Eemsmond1,8230
Eersel0,580
Eijsden-Margraten0,9190
Eindhoven2,85.110
Elburg1,3220
Emmen2,72.330
Enkhuizen1,9280
Enschede2,83.530
Epe1,5390
Ermelo1,5320
Etten-Leur1,5510
Ferwerderadiel1,5100
Franekeradeel1,6260
Geertruidenberg1,5260
Geldermalsen1,1230
Geldrop-Mierlo1,7540
Gemert-Bakel1,2270
Gennep1,4200
Giessenlanden0,9100
Gilze en Rijen1,5300
Goeree-Overflakkee0,9340
Goes1,2360
Goirle0,7130
Gorinchem2,7740
Gouda2,71.530
Grave1,3140
Groesbeek1,2340
Groningen2,13.510
Grootegast1,2110
Gulpen-Wittem1,2140
Haaksbergen1,1210
Haaren0,780
Haarlem2,22.840
Haarlemmerliede en Spaarnwoude1,050
Haarlemmermeer1,51.660
Halderberge1,7400
Hardenberg1,1530
Harderwijk1,9680
Hardinxveld-Giessendam1,0140
Haren0,580
Harlingen2,0250
Hattem0,650
Heemskerk1,5480
Heemstede0,7160
Heerde1,0150
Heerenveen1,6630
Heerhugowaard1,6670
Heerlen4,13.030
Heeze-Leende0,790
Heiloo0,6100
Hellendoorn0,9250
Hellevoetsluis1,7510
Helmond2,71.880
Hendrik-Ido-Ambacht1,1240
Hengelo2,01.270
het Bildt1,5120
Heumen0,8110
Heusden1,4470
Hillegom1,2200
Hilvarenbeek0,680
Hilversum2,01.390
Hof van Twente0,9250
Hollands Kroon1,2450
Hoogeveen1,8770
Hoogezand-Sappemeer3,0830
Hoorn2,01.150
Horst aan de Maas0,7230
Houten0,8310
Huizen1,5490
Hulst1,0230
IJsselstein1,5410
Kaag en Braassem0,8170
Kampen1,3520
Kapelle0,550
Katwijk1,2570
Kerkrade3,91.510
Koggenland0,7120
Kollumerland en Nieuwkruisland1,5150
Korendijk0,760
Krimpen aan den IJssel1,5340
Krimpenerwaard1,1480
Laarbeek0,7130
Landerd0,8100
Landgraaf2,6800
Landsmeer1,090
Langedijk1,1230
Lansingerland1,0420
Laren1,090
Leek1,6250
Leerdam2,6430
Leeuwarden3,32.930
Leeuwarderadeel0,970
Leiden2,12.180
Leiderdorp1,0220
Leidschendam-Voorburg1,7990
Lelystad4,42.630
Leudal1,0290
Leusden0,6140
Lingewaal1,2100
Lingewaard1,0370
Lisse0,8140
Littenseradiel0,870
Lochem0,8220
Loon op Zand1,3240
Lopik1,0110
Loppersum1,3110
Losser1,3230
Maasdriel1,3250
Maasgouw0,9180
Maassluis2,3590
Maastricht2,42.510
Marum1,4110
Medemblik1,2420
Meerssen1,2190
Menameradiel1,1110
Menterwolde2,1210
Meppel1,4350
Middelburg1,5580
Midden-Delfland0,690
Midden-Drenthe1,3340
Mill en Sint Hubert1,090
Moerdijk1,5440
Molenwaard1,0210
Montferland1,6440
Montfoort0,890
Mook en Middelaar0,640
Muiden1,470
Naarden1,1150
Neder-Betuwe1,4240
Nederweert0,8110
Neerijnen1,2110
Nieuwegein2,21.070
Nieuwkoop1,1230
Nijkerk1,1350
Nijmegen2,33.350
Nissewaard2,31.600
Noord-Beveland1,490
Noordenveld1,2310
Noordoostpolder1,6560
Noordwijk1,1240
Noordwijkerhout1,1140
Nuenen, Gerwen en Nederwetten0,8150
Nunspeet0,9190
Nuth1,4190
Oegstgeest0,7130
Oirschot0,7100
Oisterwijk1,0200
Oldambt2,7850
Oldebroek1,2210
Oldenzaal1,2310
Olst-Wijhe1,0150
Ommen0,8100
Onderbanken2,2140
Oost Gelre0,7170
Oosterhout1,7730
Ooststellingwerf1,6330
Oostzaan1,290
Opmeer0,770
Opsterland1,3310
Oss2,11.520
Oud-Beijerland0,9170
Oude IJsselstreek1,4430
Ouder-Amstel1,1120
Oudewater0,870
Overbetuwe1,1390
Papendrecht2,0500
Peel en Maas0,8290
Pekela3,6370
Pijnacker-Nootdorp1,1440
Purmerend1,81.150
Putten1,2240
Raalte0,8230
Reimerswaal1,2210
Renkum1,4350
Renswoude1,040
Reusel-De Mierden0,880
Rheden1,8670
Rhenen1,7250
Ridderkerk1,4540
Rijnwaarden2,0170
Rijssen-Holten0,9240
Rijswijk2,4960
Roerdalen1,5260
Roermond2,51.160
Roosendaal2,31.440
Rotterdam5,326.990
Rozendaal  
Rucphen1,6300
Schagen0,9330
Scherpenzeel0,850
Schiedam4,62.840
Schiermonnikoog1,610
Schijndel1,4260
Schinnen1,3140
Schouwen-Duiveland1,0270
's-Gravenhage4,317.520
's-Hertogenbosch2,32.850
Simpelveld1,5140
Sint Anthonis0,550
Sint-Michielsgestel0,9190
Sint-Oedenrode0,9130
Sittard-Geleen3,02.340
Sliedrecht1,8350
Slochteren1,3160
Sluis1,0200
Smallingerland2,0850
Soest1,4500
Someren0,690
Son en Breugel1,1150
Stadskanaal2,5670
Staphorst0,780
Stede Broec1,6270
Steenbergen1,8340
Steenwijkerland1,5530
Stein1,3260
Stichtse Vecht1,3660
Strijen0,860
Súdwest Fryslân1,51.000
Ten Boer0,740
Terneuzen1,9840
Terschelling0,830
Texel0,880
Teylingen0,9250
Tholen1,4280
Tiel2,7890
Tilburg3,05.110
Tubbergen0,580
Twenterand1,3330
Tynaarlo0,9240
Tytsjerksteradiel1,2300
Uden1,5490
Uitgeest0,9100
Uithoorn1,6360
Urk0,8100
Utrecht2,15.670
Utrechtse Heuvelrug1,1430
Vaals2,0170
Valkenburg aan de Geul1,7240
Valkenswaard1,3320
Veendam2,7590
Veenendaal1,5730
Veere0,590
Veghel1,3390
Veldhoven1,3460
Velsen2,01.100
Venlo2,52.050
Venray1,8630
Vianen1,8280
Vlaardingen3,52.040
Vlagtwedde2,0260
Vlieland1,210
Vlissingen2,6950
Voerendaal0,9100
Voorschoten1,0190
Voorst0,9180
Vught1,3280
Waalre0,9130
Waalwijk2,0740
Waddinxveen1,5310
Wageningen1,0330
Wassenaar1,0210
Waterland0,8110
Weert1,3540
Weesp1,8270
Werkendam0,9190
West Maas en Waal1,0150
Westerveld1,2190
Westervoort2,0240
Westland1,0850
Weststellingwerf1,8370
Westvoorne0,9110
Wierden0,8140
Wijchen1,1370
Wijdemeren1,0180
Wijk bij Duurstede1,2210
Winsum0,890
Winterswijk1,5350
Woensdrecht1,5270
Woerden1,1420
Wormerland1,4180
Woudenberg0,770
Woudrichem0,9100
Zaanstad2,73.220
Zaltbommel1,2260
Zandvoort2,4340
Zederik1,0110
Zeevang0,940
Zeewolde1,5250
Zeist1,9930
Zevenaar1,7460
Zoetermeer2,42.400
Zoeterwoude0,750
Zuidhorn0,9130
Zuidplas1,4450
Zundert1,6290
Zutphen2,1800
Zwartewaterland0,9150
Zwijndrecht2,4840
Zwolle1,91.830

Bron: CBS

Voorlopige cijfers

View all detail data

Meeste wanbetalers zorgpremie in Rotterdam

De regionale verschillen in het percentage mensen van 18 jaar en ouder dat verzekerd is voor de Zorgverzekeringswet, maar een achterstand heeft bij de betaling van hun premie varieert tussen de 0,4 en 5,3%. Rotterdam is de gemeente met het grootste aantal wanbetalers, gevolgd door Amsterdam en Den Haag. Een wanbetaler is een verzekeringnemer die voor de zorgverzekering een premieschuld heeft van zes of meer maandpremies, en door de zorgverzekeraar is aangemeld bij het Zorginstituut (vanaf 1 januari 2017 bij het CAK). Op 31 december 2016 heeft ongeveer 2% van de mensen van 18 jaar en ouder een achterstand opgelopen bij de betaling van hun zorgpremie (VWS, 2017).

Zorgverzekeringslijn verzorgt voorlichtingsactiviteiten

Zorgverzekeringslijn.nl verzorgt in opdracht van VWS sinds medio 2013 de voorlichtingsactiviteiten gericht op wanbetalers en onverzekerden en voor hulpverleners. Deze voorlichtingsactiviteiten zijn vooral gericht op de top-20 gemeenten waar het aantal wanbetalers absoluut en relatief het hoogst is.

Meer informatie

Bronnen en literatuur

Literatuur

  1. VWS. VWS-Verzekerdenmonitor 2017. Den Haag: Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport; 2017. Bron

Zorgkosten (basisverzekering) per gemeente

Zorgkosten 2015

per gemeente, declaraties basisverzekering
Zorgkosten per gemeente 2015
Zorgkosten 2015
GemeenteKosten in euro's per verzekerdenjaarKosten gecorrigeerd voor geslacht en leeftijd
Aa en Hunze2.4352.176
Aalburg2.2312.368
Aalsmeer1.9051.939
Aalten2.4732.340
Achtkarspelen2.2582.295
Alblasserdam2.3742.323
Albrandswaard2.1642.256
Alkmaar2.2182.228
Almelo2.7122.716
Almere2.0672.473
Alphen aan den Rijn2.1602.212
Alphen-Chaam2.0911.987
Ameland2.1982.149
Amersfoort2.2232.432
Amstelveen2.2022.096
Amsterdam2.2092.530
Apeldoorn2.5482.475
Appingedam2.9552.632
Arnhem2.3352.503
Assen2.4812.472
Asten2.1292.079
Baarle-Nassau2.5662.256
Baarn2.3882.191
Barendrecht2.0462.169
Barneveld2.1222.253
Bedum2.3382.287
Beek2.6682.410
Beemster2.0371.958
Beesel2.6502.504
Bellingwedde3.0352.584
Berg en Dal2.6492.404
Bergeijk2.2632.195
Bergen (L.)2.6092.452
Bergen (NH.)2.3581.914
Bergen op Zoom2.6832.583
Berkelland2.4672.287
Bernheze2.2862.246
Best2.2502.288
Beuningen2.3582.420
Beverwijk2.3402.359
Binnenmaas2.2132.095
Bladel2.3662.306
Blaricum2.4012.149
Bloemendaal2.4372.086
Bodegraven-Reeuwijk2.2062.220
Boekel2.4332.518
Borger-Odoorn2.6432.436
Borne2.4292.341
Borsele2.1592.144
Boxmeer2.3642.253
Boxtel2.3762.315
Breda2.2562.287
Brielle2.3392.231
Bronckhorst2.5822.344
Brummen2.5272.302
Brunssum3.0462.764
Bunnik2.3282.175
Bunschoten2.1922.371
Buren2.4082.455
Capelle aan den IJssel2.4612.439
Castricum2.2372.043
Coevorden2.6862.469
Cranendonck2.5842.428
Cromstrijen2.1592.062
Cuijk2.4092.361
Culemborg2.3452.439
Dalfsen2.1872.144
Dantumadiel2.2902.213
De Bilt2.4712.201
De Fryske Marren2.3032.193
De Marne2.5622.387
De Ronde Venen2.0722.052
De Wolden2.4932.254
Delft2.2272.392
Delfzijl2.9552.653
Den Helder2.5922.440
Deurne2.3972.331
Deventer2.4582.508
Diemen2.1662.257
Dinkelland2.2612.170
Doesburg2.6882.574
Doetinchem2.5832.509
Dongen2.3192.266
Dongeradeel2.4092.326
Dordrecht2.4912.498
Drechterland1.8491.848
Drimmelen2.2522.169
Dronten2.1382.238
Druten2.2982.345
Duiven2.2332.294
Echt-Susteren2.7302.479
Edam-Volendam2.0892.132
Ede2.1902.235
Eemnes2.0942.083
Eemsmond2.6832.528
Eersel2.2962.185
Eijsden-Margraten2.3702.170
Eindhoven2.5042.571
Elburg2.3122.349
Emmen2.8242.676
Enkhuizen2.1212.094
Enschede2.5212.608
Epe2.6032.350
Ermelo2.4092.262
Etten-Leur2.2572.259
Ferwerderadiel1.9961.985
Franekeradeel2.6402.564
Geertruidenberg2.2252.185
Geldermalsen2.3212.363
Geldrop-Mierlo2.5662.460
Gemert-Bakel2.3582.384
Gennep2.3252.206
Giessenlanden2.2222.228
Gilze en Rijen2.2262.193
Goeree-Overflakkee2.4282.327
Goes2.7002.501
Goirle2.1882.088
Gooise Meren2.2522.126
Gorinchem2.3422.361
Gouda2.4022.422
Grave2.4192.359
Groningen2.1402.491
Grootegast2.2682.338
Gulpen-Wittem2.5732.230
Haaksbergen2.3332.206
Haaren2.0702.020
Haarlem2.2322.293
Haarlemmerliede c.a.2.0192.056
Haarlemmermeer2.0722.226
Halderberge2.4902.332
Hardenberg2.3722.442
Harderwijk2.3692.448
Hardinxveld-Giessendam2.1732.203
Haren2.4452.046
Harlingen2.4972.322
Hattem2.3402.218
Heemskerk2.2272.097
Heemstede2.5192.173
Heerde2.5972.409
Heerenveen2.5822.444
Heerhugowaard2.2072.357
Heerlen3.1542.905
Heeze-Leende2.3632.173
Heiloo2.3882.118
Hellendoorn2.3832.318
Hellevoetsluis2.4252.419
Helmond2.4562.597
Hendrik-Ido-Ambacht2.1312.239
Hengelo (O.)2.3942.364
het Bildt2.3642.279
Heumen2.4192.263
Heusden2.3142.296
Hillegom2.2872.185
Hilvarenbeek2.2092.152
Hilversum2.3612.312
Hof van Twente2.5042.284
Hollands Kroon2.1312.117
Hoogeveen2.7042.613
Hoogezand-Sappemeer2.8192.656
Hoorn2.1542.218
Horst aan de Maas2.3902.327
Houten1.9692.208
Huizen2.3232.224
Hulst2.6022.308
IJsselstein2.0832.218
Kaag en Braassem2.0181.998
Kampen2.1972.332
Kapelle2.1722.141
Katwijk2.2712.383
Kerkrade3.0492.706
Koggenland1.8701.892
Kollumerland en Nieuwkruisland2.2162.226
Korendijk2.0251.994
Krimpen aan den IJssel2.4312.264
Krimpenerwaard2.2412.190
Laarbeek2.3742.302
Landerd2.3652.324
Landgraaf2.8152.576
Landsmeer2.2122.099
Langedijk1.9321.971
Lansingerland1.8141.996
Laren2.6442.104
Leek2.2792.187
Leerdam2.5262.498
Leeuwarden2.4472.485
Leeuwarderadeel2.4132.296
Leiden2.0882.290
Leiderdorp2.3222.198
Leidschendam-Voorburg2.5942.366
Lelystad2.2912.474
Leudal2.4132.240
Leusden2.1762.126
Lingewaal2.1022.138
Lingewaard2.3192.322
Lisse2.2242.120
Littenseradiel1.9642.026
Lochem2.4382.097
Loon op Zand2.4332.310
Lopik2.0192.166
Loppersum2.3892.316
Losser2.4062.261
Maasdriel2.2332.275
Maasgouw2.5792.313
Maassluis2.2522.157
Maastricht2.8182.637
Marum2.0172.047
Medemblik2.0022.012
Meerssen2.6422.356
Meierijstad2.2972.279
Menameradiel2.3742.343
Menterwolde2.5582.591
Meppel2.6122.601
Middelburg2.3712.251
Midden-Delfland1.9591.994
Midden-Drenthe2.6052.465
Mill en Sint Hubert2.2632.172
Moerdijk2.3192.261
Molenwaard1.9132.035
Montferland2.5282.383
Montfoort2.0132.130
Mook en Middelaar2.2352.040
Neder-Betuwe2.3452.474
Nederweert2.4672.335
Neerijnen2.1552.267
Nieuwegein2.3582.411
Nieuwkoop2.0072.013
Nijkerk2.2312.295
Nijmegen2.3812.574
Nissewaard2.4992.498
Noord-Beveland2.7002.384
Noordenveld2.3742.087
Noordoostpolder2.1552.237
Noordwijk2.2572.171
Noordwijkerhout2.1682.114
Nuenen, Gerwen en Nederwetten2.3762.171
Nunspeet2.3612.326
Nuth2.6452.340
Oegstgeest2.1792.088
Oirschot2.2232.152
Oisterwijk2.3342.131
Oldambt2.9882.728
Oldebroek2.2972.352
Oldenzaal2.4502.352
Olst-Wijhe2.3912.322
Ommen2.2582.156
Onderbanken2.6982.528
Oost Gelre2.3992.315
Oosterhout2.3872.295
Ooststellingwerf2.4712.289
Oostzaan2.0011.954
Opmeer2.0192.028
Opsterland2.2152.174
Oss2.4972.495
Oud-Beijerland2.2142.207
Oude IJsselstreek2.4872.316
Ouder-Amstel2.0631.966
Oudewater2.2272.195
Overbetuwe2.2172.291
Papendrecht2.2382.171
Peel en Maas2.4852.407
Pekela3.1132.944
Pijnacker-Nootdorp1.8802.084
Purmerend2.3692.339
Putten2.3122.286
Raalte2.3402.246
Reimerswaal2.2152.296
Renkum2.9302.611
Renswoude2.2822.583
Reusel-De Mierden2.1462.161
Rheden2.6722.369
Rhenen2.2662.191
Ridderkerk2.4392.194
Rijnwaarden2.4832.416
Rijssen-Holten2.2732.329
Rijswijk2.7012.400
Roerdalen2.6752.437
Roermond2.6332.561
Roosendaal2.5462.453
Rotterdam2.4292.576
Rozendaal2.2441.884
Rucphen2.7282.567
Schagen2.1612.078
Scherpenzeel2.0162.088
Schiedam2.3022.343
Schiermonnikoog2.4492.029
Schinnen2.6532.375
Schouwen-Duiveland2.5252.242
's-Gravenhage2.4262.625
's-Hertogenbosch2.3142.381
Simpelveld2.5792.321
Sint Anthonis2.1212.008
Sint-Michielsgestel2.2812.201
Sittard-Geleen2.7992.584
Sliedrecht2.3922.351
Slochteren2.2972.285
Sluis2.7402.277
Smallingerland2.3262.279
Soest2.4612.322
Someren2.2042.163
Son en Breugel2.4032.222
Stadskanaal3.0932.755
Staphorst1.9892.256
Stede Broec2.0432.053
Steenbergen2.5102.387
Steenwijkerland2.5612.428
Stein2.5622.300
Stichtse Vecht2.2692.257
Strijen2.1962.112
Súdwest Fryslân2.2782.212
Ten Boer2.2582.227
Terneuzen2.7042.435
Terschelling2.1532.074
Texel2.2202.045
Teylingen2.0372.024
Tholen2.2752.313
Tiel2.4692.588
Tilburg2.2592.386
Tubbergen2.3012.387
Twenterand2.4882.586
Tynaarlo2.5982.392
Tytsjerksteradiel2.3252.185
Uden2.4052.369
Uitgeest1.8391.921
Uithoorn2.0472.047
Urk1.7542.382
Utrecht2.0792.560
Utrechtse Heuvelrug2.5272.261
Vaals3.0372.446
Valkenburg aan de Geul2.8222.378
Valkenswaard2.5912.325
Veendam2.9232.766
Veenendaal2.3502.454
Veere2.1801.973
Veldhoven2.4412.357
Velsen2.3732.287
Venlo2.8232.681
Venray2.4882.466
Vianen2.2502.221
Vlaardingen2.4712.350
Vlagtwedde3.0582.640
Vlieland2.4052.317
Vlissingen2.6462.449
Voerendaal2.4802.200
Voorschoten2.2332.064
Voorst2.4282.251
Vught2.4312.326
Waalre2.3512.120
Waalwijk2.3422.274
Waddinxveen2.2802.245
Wageningen2.0162.133
Wassenaar2.5312.157
Waterland2.0991.963
Weert2.7112.537
Weesp2.0932.032
Werkendam2.2122.221
West Maas en Waal2.2672.207
Westerveld2.7722.427
Westervoort2.4662.520
Westland2.0852.095
Weststellingwerf2.4822.270
Westvoorne2.4672.124
Wierden2.2792.243
Wijchen2.4152.419
Wijdemeren2.4552.248
Wijk bij Duurstede2.2192.297
Winsum2.2612.203
Winterswijk2.5472.377
Woensdrecht2.6272.403
Woerden2.2612.339
Wormerland2.2532.116
Woudenberg2.2172.243
Woudrichem2.1222.124
Zaanstad2.2422.283
Zaltbommel2.3112.408
Zandvoort2.7972.441
Zederik2.1932.212
Zeewolde1.7452.101
Zeist2.5062.397
Zevenaar2.5912.417
Zoetermeer2.3622.428
Zoeterwoude2.0972.029
Zuidhorn2.1322.167
Zuidplas2.1162.170
Zundert2.3062.174
Zutphen2.7342.699
Zwartewaterland2.0542.252
Zwijndrecht2.4562.317
Zwolle2.3042.482

Bron: Vektis databastand Zorgverzekeringswet, gegevens bewerkt door RIVM

View all detail data

Hoogste zorgkosten in grensgebieden

In de grensgebieden liggen de kosten van verzekerde zorg (basisverzekering) bijna overal hoger dan het Nederlands gemiddelde. In Noordoost-Nederland, Limburg en Zeeuws-Vlaanderen zijn de zorgkosten per verzekerdenjaar het hoogst. Gebieden waar de zorgkosten per verzekerdenjaar een stuk lager zijn dan het Nederlands gemiddelde liggen voornamelijk in het noordwesten en midden van het land. In deze kaart zijn de zorgkosten die vergoed worden vanuit de basisverzekering per gemeente te zien. De gemiddelde zorgkosten vanuit de basisverzekering in Nederland zijn 2.361 euro per verzekerdenjaar.

Verschillen tussen regio’s deels verklaard door bevolkingssamenstelling

De regionale verschillen in zorgkosten kunnen deels verklaard worden door verschillen in bevolkingssamenstelling. Daarom is ook een kaart opgenomen waarbij de kosten zijn gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht, zie methoden voor meer informatie.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Zorgkosten (basisverzekering) farmacie per gemeente

Zorgkosten farmacie 2015

per gemeente, declaraties basisverzekering
Zorgkosten farmacie per gemeente 2015
Zorgkosten farmacie 2015
GemeenteKosten in euro's per verzekerdenjaarKosten gecorrigeerd voor geslacht en leeftijd
Aa en Hunze251217
Aalburg242259
Aalsmeer235241
Aalten266250
Achtkarspelen266270
Alblasserdam288289
Albrandswaard232241
Alkmaar232233
Almelo314314
Almere243291
Alphen aan den Rijn252257
Alphen-Chaam230213
Ameland213201
Amersfoort235263
Amstelveen262252
Amsterdam313361
Apeldoorn268258
Appingedam357314
Arnhem276301
Assen249246
Asten229220
Baarle-Nassau310261
Baarn236213
Barendrecht243256
Barneveld213233
Bedum262249
Beek296258
Beemster226218
Beesel290269
Bellingwedde356288
Berg en Dal281247
Bergeijk234221
Bergen (L.)285258
Bergen (NH.)249197
Bergen op Zoom320306
Berkelland272250
Bernheze258249
Best253251
Beuningen253251
Beverwijk280284
Binnenmaas262245
Bladel249239
Blaricum247216
Bloemendaal246204
Bodegraven-Reeuwijk246246
Boekel240247
Borger-Odoorn306277
Borne275262
Borsele233229
Boxmeer259240
Boxtel251241
Breda265272
Brielle277256
Bronckhorst281248
Brummen272245
Brunssum352311
Bunnik254232
Bunschoten222244
Buren274275
Capelle aan den IJssel276274
Castricum246217
Coevorden283255
Cranendonck267243
Cromstrijen265248
Cuijk268256
Culemborg253260
Dalfsen252244
Dantumadiel276263
De Bilt257223
De Fryske Marren248233
De Marne325290
De Ronde Venen245235
De Wolden243214
Delft273296
Delfzijl362314
Den Helder300278
Deurne242231
Deventer274282
Diemen248263
Dinkelland228216
Doesburg320297
Doetinchem293281
Dongen281272
Dongeradeel282270
Dordrecht288290
Drechterland182181
Drimmelen265249
Dronten255267
Druten270275
Duiven259261
Echt-Susteren306269
Edam-Volendam266269
Ede245253
Eemnes225219
Eemsmond314290
Eersel235220
Eijsden-Margraten289256
Eindhoven268281
Elburg243251
Emmen318298
Enkhuizen252245
Enschede273285
Epe306270
Ermelo258237
Etten-Leur254252
Ferwerderadiel214212
Franekeradeel285271
Geertruidenberg268264
Geldermalsen257257
Geldrop-Mierlo276261
Gemert-Bakel253254
Gennep257237
Giessenlanden256257
Gilze en Rijen265258
Goeree-Overflakkee300287
Goes320293
Goirle268251
Gooise Meren242228
Gorinchem275278
Gouda268271
Grave252239
Groningen234284
Grootegast239246
Gulpen-Wittem286240
Haaksbergen237217
Haaren224213
Haarlem237248
Haarlemmerliede c.a.214211
Haarlemmermeer234251
Halderberge332304
Hardenberg242249
Harderwijk261272
Hardinxveld-Giessendam258266
Haren239195
Harlingen287263
Hattem270253
Heemskerk270252
Heemstede277232
Heerde273251
Heerenveen264250
Heerhugowaard235254
Heerlen364331
Heeze-Leende251225
Heiloo242203
Hellendoorn263252
Hellevoetsluis295288
Helmond271286
Hendrik-Ido-Ambacht250265
Hengelo (O.)261258
het Bildt265251
Heumen258235
Heusden254248
Hillegom267252
Hilvarenbeek271257
Hilversum257255
Hof van Twente291262
Hollands Kroon237232
Hoogeveen301290
Hoogezand-Sappemeer315292
Hoorn229236
Horst aan de Maas287273
Houten213239
Huizen253237
Hulst312272
IJsselstein245262
Kaag en Braassem240234
Kampen244264
Kapelle230225
Katwijk266283
Kerkrade367320
Koggenland191192
Kollumerland en Nieuwkruisland270268
Korendijk271262
Krimpen aan den IJssel287263
Krimpenerwaard249241
Laarbeek267255
Landerd270261
Landgraaf339298
Landsmeer256241
Langedijk191194
Lansingerland201225
Laren278223
Leek256239
Leerdam277274
Leeuwarden260269
Leeuwarderadeel243225
Leiden251279
Leiderdorp265248
Leidschendam-Voorburg291266
Lelystad290311
Leudal273247
Leusden227222
Lingewaal240241
Lingewaard249243
Lisse256243
Littenseradiel214220
Lochem254212
Loon op Zand276257
Lopik218235
Loppersum297280
Losser262241
Maasdriel236238
Maasgouw319276
Maassluis278265
Maastricht338314
Marum231228
Medemblik225224
Meerssen338287
Meierijstad253249
Menameradiel247241
Menterwolde311300
Meppel281278
Middelburg248235
Midden-Delfland207210
Midden-Drenthe257234
Mill en Sint Hubert259241
Moerdijk280269
Molenwaard210226
Montferland293268
Montfoort216228
Mook en Middelaar240207
Neder-Betuwe297317
Nederweert276256
Neerijnen216225
Nieuwegein279281
Nieuwkoop225223
Nijkerk244253
Nijmegen254280
Nissewaard322318
Noord-Beveland278236
Noordenveld249214
Noordoostpolder247258
Noordwijk234221
Noordwijkerhout246236
Nuenen, Gerwen en Nederwetten236207
Nunspeet259256
Nuth316263
Oegstgeest230219
Oirschot247236
Oisterwijk293261
Oldambt367327
Oldebroek235240
Oldenzaal251238
Olst-Wijhe251239
Ommen222209
Onderbanken286256
Oost Gelre258245
Oosterhout273258
Ooststellingwerf283258
Oostzaan244233
Opmeer217216
Opsterland248240
Oss287284
Oud-Beijerland271268
Oude IJsselstreek276252
Ouder-Amstel227213
Oudewater248242
Overbetuwe257263
Papendrecht271262
Peel en Maas261247
Pekela362336
Pijnacker-Nootdorp211237
Purmerend291285
Putten259255
Raalte250237
Reimerswaal256271
Renkum300256
Renswoude211245
Reusel-De Mierden230230
Rheden291254
Rhenen240233
Ridderkerk291259
Rijnwaarden250237
Rijssen-Holten265277
Rijswijk313283
Roerdalen329284
Roermond307296
Roosendaal300286
Rotterdam299326
Rozendaal191150
Rucphen343313
Schagen241226
Scherpenzeel214222
Schiedam285293
Schiermonnikoog240207
Schinnen280239
Schouwen-Duiveland298259
's-Gravenhage299331
's-Hertogenbosch264273
Simpelveld279244
Sint Anthonis227209
Sint-Michielsgestel251238
Sittard-Geleen332300
Sliedrecht296296
Slochteren276268
Sluis303247
Smallingerland272264
Soest258242
Someren234227
Son en Breugel266248
Stadskanaal353312
Staphorst192224
Stede Broec242242
Steenbergen300281
Steenwijkerland263246
Stein303262
Stichtse Vecht258253
Strijen295280
Súdwest Fryslân244233
Ten Boer240235
Terneuzen309272
Terschelling233221
Texel262233
Teylingen235232
Tholen284291
Tiel269282
Tilburg272292
Tubbergen238246
Twenterand273284
Tynaarlo255223
Tytsjerksteradiel239222
Uden269262
Uitgeest223234
Uithoorn249247
Urk181266
Utrecht223295
Utrechtse Heuvelrug255225
Vaals352272
Valkenburg aan de Geul306246
Valkenswaard292255
Veendam314294
Veenendaal271286
Veere235208
Veldhoven247235
Velsen256245
Venlo332312
Venray282275
Vianen259252
Vlaardingen299285
Vlagtwedde340286
Vlieland295287
Vlissingen314292
Voerendaal292251
Voorschoten255232
Voorst272244
Vught243230
Waalre247222
Waalwijk279268
Waddinxveen252247
Wageningen231249
Wassenaar274232
Waterland260236
Weert300278
Weesp233224
Werkendam259258
West Maas en Waal245234
Westerveld259221
Westervoort267267
Westland237238
Weststellingwerf271244
Westvoorne310267
Wierden251246
Wijchen273269
Wijdemeren258233
Wijk bij Duurstede239242
Winsum286269
Winterswijk295277
Woensdrecht289257
Woerden253262
Wormerland231211
Woudenberg209213
Woudrichem251248
Zaanstad261267
Zaltbommel243253
Zandvoort311268
Zederik250255
Zeewolde197236
Zeist268257
Zevenaar277253
Zoetermeer272279
Zoeterwoude227215
Zuidhorn242241
Zuidplas241247
Zundert254232
Zutphen283273
Zwartewaterland217243
Zwijndrecht321303
Zwolle230256

Bron: Vektis databastand Zorgverzekeringswet, gegevens bewerkt door RIVM

View all detail data

Hoogste kosten farmacie in delen van Groningen, Limburg en Zeeland en in de grote steden

De kosten voor farmaceutische hulp die vanuit de basisverzekering vergoed worden, zijn gemiddeld 270 euro per verzekerdenjaar. De gemeenten waar de kosten voor farmacie boven dit gemiddelde liggen, zijn voornamelijk te vinden in Noordoost-Groningen, het zuiden van Zeeland en delen van Limburg. Daarnaast zijn de kosten in en rondom de gemeenten Amsterdam, Den Haag en Rotterdam ook bovengemiddeld hoog. In Noord-Holland liggen meerdere gemeenten waar de kosten voor farmaceutische hulp juist lager dan het gemiddelde zijn.

Verschillen tussen regio’s deels verklaard door bevolkingssamenstelling

De regionale verschillen in zorgkosten kunnen deels verklaard worden door verschillen in bevolkingssamenstelling. Daarom is ook een kaart opgenomen waarbij de kosten zijn gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht, zie methoden voor meer informatie.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Zorgkosten (basisverzekering) huisarts per gemeente

Zorgkosten huisarts 2015

per gemeente, declaraties basisverzekering
Zorgkosten huisarts per gemeente 2015
Zorgkosten huisarts 2015
GemeenteKosten in euro's per verzekerdenjaarKosten gecorrigeerd voor geslacht en leeftijd
Aa en Hunze163157
Aalburg137141
Aalsmeer149150
Aalten162159
Achtkarspelen156158
Alblasserdam149148
Albrandswaard143146
Alkmaar132133
Almelo167167
Almere150159
Alphen aan den Rijn158160
Alphen-Chaam139136
Ameland207203
Amersfoort159164
Amstelveen143139
Amsterdam143151
Apeldoorn152150
Appingedam176169
Arnhem155158
Assen155154
Asten140139
Baarle-Nassau151142
Baarn157152
Barendrecht137139
Barneveld155158
Bedum142141
Beek161154
Beemster152150
Beesel149146
Bellingwedde176166
Berg en Dal156150
Bergeijk132131
Bergen (L.)167162
Bergen (NH.)137124
Bergen op Zoom150148
Berkelland155151
Bernheze148147
Best126127
Beuningen146149
Beverwijk147147
Binnenmaas149146
Bladel135134
Blaricum161155
Bloemendaal158146
Bodegraven-Reeuwijk142142
Boekel130132
Borger-Odoorn174168
Borne163161
Borsele137136
Boxmeer143141
Boxtel145144
Breda140140
Brielle142140
Bronckhorst154149
Brummen157151
Brunssum152147
Bunnik147143
Bunschoten150155
Buren155157
Capelle aan den IJssel155155
Castricum145138
Coevorden183177
Cranendonck129126
Cromstrijen150148
Cuijk143142
Culemborg154156
Dalfsen147147
Dantumadiel157155
De Bilt168159
De Fryske Marren152150
De Marne188184
De Ronde Venen143143
De Wolden169163
Delft141144
Delfzijl176170
Den Helder146143
Deurne134133
Deventer159159
Diemen140142
Dinkelland155153
Doesburg173171
Doetinchem157156
Dongen133133
Dongeradeel182179
Dordrecht148148
Drechterland144145
Drimmelen135134
Dronten156158
Druten138140
Duiven167169
Echt-Susteren159153
Edam-Volendam159161
Ede155156
Eemnes145146
Eemsmond167164
Eersel135133
Eijsden-Margraten150145
Eindhoven138140
Elburg151151
Emmen173170
Enkhuizen128128
Enschede153155
Epe162155
Ermelo161157
Etten-Leur143143
Ferwerderadiel144145
Franekeradeel166164
Geertruidenberg136136
Geldermalsen151152
Geldrop-Mierlo144142
Gemert-Bakel143144
Gennep141139
Giessenlanden150151
Gilze en Rijen133133
Goeree-Overflakkee155152
Goes141137
Goirle139137
Gooise Meren158154
Gorinchem154154
Gouda146146
Grave138138
Groningen150157
Grootegast191194
Gulpen-Wittem150142
Haaksbergen150147
Haaren136136
Haarlem149150
Haarlemmerliede c.a.168170
Haarlemmermeer155159
Halderberge138135
Hardenberg155156
Harderwijk163165
Hardinxveld-Giessendam147147
Haren174160
Harlingen150146
Hattem148145
Heemskerk148145
Heemstede153142
Heerde162157
Heerenveen154151
Heerhugowaard131134
Heerlen166161
Heeze-Leende139134
Heiloo134126
Hellendoorn159158
Hellevoetsluis145146
Helmond146150
Hendrik-Ido-Ambacht140142
Hengelo (O.)160160
het Bildt153151
Heumen152148
Heusden137137
Hillegom152149
Hilvarenbeek129128
Hilversum150148
Hof van Twente157152
Hollands Kroon133134
Hoogeveen175172
Hoogezand-Sappemeer168165
Hoorn141143
Horst aan de Maas141140
Houten148155
Huizen170167
Hulst161154
IJsselstein162166
Kaag en Braassem158159
Kampen148151
Kapelle129128
Katwijk161163
Kerkrade166159
Koggenland125127
Kollumerland en Nieuwkruisland155155
Korendijk154153
Krimpen aan den IJssel151146
Krimpenerwaard143142
Laarbeek160158
Landerd141141
Landgraaf156151
Landsmeer154151
Langedijk128130
Lansingerland143147
Laren171154
Leek165162
Leerdam152151
Leeuwarden156156
Leeuwarderadeel164161
Leiden151156
Leiderdorp153150
Leidschendam-Voorburg140135
Lelystad153158
Leudal159154
Leusden164162
Lingewaal137138
Lingewaard149149
Lisse159156
Littenseradiel169173
Lochem157149
Loon op Zand143140
Lopik149154
Loppersum161159
Losser148146
Maasdriel139141
Maasgouw154148
Maassluis150148
Maastricht163157
Marum151153
Medemblik143144
Meerssen159151
Meierijstad148148
Menameradiel132132
Menterwolde157160
Meppel166165
Middelburg146143
Midden-Delfland141141
Midden-Drenthe160157
Mill en Sint Hubert138137
Moerdijk141139
Molenwaard138142
Montferland151149
Montfoort153156
Mook en Middelaar154148
Neder-Betuwe175179
Nederweert156153
Neerijnen148151
Nieuwegein151154
Nieuwkoop149150
Nijkerk153155
Nijmegen150155
Nissewaard148149
Noord-Beveland147141
Noordenveld156149
Noordoostpolder146149
Noordwijk165163
Noordwijkerhout147146
Nuenen, Gerwen en Nederwetten129125
Nunspeet156155
Nuth156147
Oegstgeest158154
Oirschot144143
Oisterwijk145139
Oldambt168162
Oldebroek143144
Oldenzaal163160
Olst-Wijhe159157
Ommen140138
Onderbanken150147
Oost Gelre157155
Oosterhout134132
Ooststellingwerf159155
Oostzaan154153
Opmeer144144
Opsterland155154
Oss151151
Oud-Beijerland146146
Oude IJsselstreek159156
Ouder-Amstel152148
Oudewater137136
Overbetuwe155157
Papendrecht135133
Peel en Maas153151
Pekela168165
Pijnacker-Nootdorp136138
Purmerend168168
Putten163162
Raalte151149
Reimerswaal137139
Renkum164154
Renswoude163173
Reusel-De Mierden129131
Rheden172164
Rhenen152151
Ridderkerk151145
Rijnwaarden154154
Rijssen-Holten157158
Rijswijk139134
Roerdalen163157
Roermond155153
Roosendaal137136
Rotterdam156158
Rozendaal166149
Rucphen145143
Schagen134132
Scherpenzeel148149
Schiedam146146
Schiermonnikoog270257
Schinnen150145
Schouwen-Duiveland146139
's-Gravenhage143147
's-Hertogenbosch146147
Simpelveld159152
Sint Anthonis139136
Sint-Michielsgestel150148
Sittard-Geleen167162
Sliedrecht125124
Slochteren166167
Sluis146136
Smallingerland158156
Soest164160
Someren134134
Son en Breugel136131
Stadskanaal182175
Staphorst120126
Stede Broec142143
Steenbergen152150
Steenwijkerland155152
Stein168161
Stichtse Vecht156156
Strijen137136
Súdwest Fryslân160158
Ten Boer189188
Terneuzen168161
Terschelling254250
Texel149145
Teylingen160159
Tholen139139
Tiel166168
Tilburg136139
Tubbergen140142
Twenterand154157
Tynaarlo161154
Tytsjerksteradiel151148
Uden150149
Uitgeest145147
Uithoorn152152
Urk155179
Utrecht147157
Utrechtse Heuvelrug167159
Vaals158143
Valkenburg aan de Geul162150
Valkenswaard136131
Veendam158156
Veenendaal159162
Veere143138
Veldhoven132131
Velsen157155
Venlo143141
Venray141141
Vianen150149
Vlaardingen146144
Vlagtwedde177170
Vlieland283281
Vlissingen149145
Voerendaal154146
Voorschoten155150
Voorst158154
Vught131128
Waalre137131
Waalwijk145144
Waddinxveen146144
Wageningen148150
Wassenaar148137
Waterland157153
Weert151147
Weesp158155
Werkendam152153
West Maas en Waal149149
Westerveld168158
Westervoort159161
Westland144144
Weststellingwerf166161
Westvoorne145137
Wierden148147
Wijchen155156
Wijdemeren160154
Wijk bij Duurstede157159
Winsum154153
Winterswijk158155
Woensdrecht146143
Woerden147149
Wormerland151148
Woudenberg151151
Woudrichem143143
Zaanstad154155
Zaltbommel159162
Zandvoort174165
Zederik157158
Zeewolde133141
Zeist154150
Zevenaar162158
Zoetermeer145147
Zoeterwoude161160
Zuidhorn156157
Zuidplas153155
Zundert134131
Zutphen152152
Zwartewaterland151156
Zwijndrecht139136
Zwolle150154

Bron: Vektis databastand Zorgverzekeringswet, gegevens bewerkt door RIVM

View all detail data

Hoogste kosten voor huisartszorg in Groningen, Drenthe, Limburg en op de Waddeneilanden

In de noordelijke provincies Groningen en Drenthe en de daarbij horende Waddeneilanden liggen de totale kosten voor huisartsenzorg in veel gebieden boven het Nederlands gemiddelde van bijna 151 euro per verzekerdenjaar. De hoge huisartskosten op de verschillende Waddeneilanden kunnen deels verklaard worden doordat huisartsen op de eilanden meer poliklinische verrichtingen uitvoeren dan elders in het land. 

Verschillen tussen regio’s deels verklaard door bevolkingssamenstelling

De regionale verschillen in zorgkosten kunnen deels verklaard worden door verschillen in bevolkingssamenstelling. Daarom is ook een kaart opgenomen waarbij de kosten zijn gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht, zie methoden voor meer informatie.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Zorgkosten (basisverzekering) medisch specialistische zorg per gemeente

Zorgkosten medisch specialistische zorg 2015

per gemeente, declaraties basisverzekering
Zorgkosten medisch specialistische zorg per gemeente 2015
Zorgkosten medisch specialistische zorg 2015
GemeenteKosten in euro's per verzekerdenjaarKosten gecorrigeerd voor geslacht en leeftijd
Aa en Hunze1.3251.171
Aalburg1.2041.275
Aalsmeer1.0231.039
Aalten1.2381.181
Achtkarspelen1.1901.200
Alblasserdam1.2281.203
Albrandswaard1.1461.193
Alkmaar1.1651.168
Almelo1.3341.335
Almere1.0851.278
Alphen aan den Rijn1.1581.176
Alphen-Chaam1.1491.079
Ameland1.0671.026
Amersfoort1.1601.281
Amstelveen1.1641.121
Amsterdam1.0311.197
Apeldoorn1.3621.322
Appingedam1.4661.318
Arnhem1.2051.306
Assen1.1881.184
Asten1.2051.166
Baarle-Nassau1.4141.248
Baarn1.3261.218
Barendrecht1.1761.239
Barneveld1.1071.180
Bedum1.2371.187
Beek1.4051.257
Beemster1.1581.101
Beesel1.3551.274
Bellingwedde1.4991.288
Berg en Dal1.4121.288
Bergeijk1.1951.144
Bergen (L.)1.3711.280
Bergen (NH.)1.3021.052
Bergen op Zoom1.3411.288
Berkelland1.2891.188
Bernheze1.2261.202
Best1.2201.226
Beuningen1.2901.299
Beverwijk1.2461.265
Binnenmaas1.1931.120
Bladel1.3101.265
Blaricum1.4491.263
Bloemendaal1.2731.081
Bodegraven-Reeuwijk1.2551.256
Boekel1.2401.277
Borger-Odoorn1.4311.298
Borne1.2621.213
Borsele1.1561.149
Boxmeer1.2681.198
Boxtel1.2891.249
Breda1.1631.188
Brielle1.3141.240
Bronckhorst1.2671.157
Brummen1.3521.226
Brunssum1.5431.413
Bunnik1.2981.195
Bunschoten1.2451.343
Buren1.3561.350
Capelle aan den IJssel1.3391.326
Castricum1.1401.033
Coevorden1.4481.338
Cranendonck1.4351.338
Cromstrijen1.2171.151
Cuijk1.3051.267
Culemborg1.2551.304
Dalfsen1.1651.135
Dantumadiel1.1461.110
De Bilt1.3161.181
De Fryske Marren1.1971.135
De Marne1.2471.150
De Ronde Venen1.1491.124
De Wolden1.2961.189
Delft1.1591.258
Delfzijl1.5551.404
Den Helder1.4011.309
Deurne1.3121.265
Deventer1.2391.273
Diemen1.1111.171
Dinkelland1.1861.151
Doesburg1.4251.334
Doetinchem1.2701.234
Dongen1.2111.177
Dongeradeel1.1851.147
Dordrecht1.2641.272
Drechterland1.0221.004
Drimmelen1.2441.177
Dronten1.1191.163
Druten1.2551.265
Duiven1.1771.198
Echt-Susteren1.4411.304
Edam-Volendam1.1981.200
Ede1.1301.161
Eemnes1.2321.200
Eemsmond1.3211.238
Eersel1.2311.165
Eijsden-Margraten1.2431.132
Eindhoven1.2921.344
Elburg1.1761.192
Emmen1.4891.411
Enkhuizen1.1091.085
Enschede1.2621.312
Epe1.3181.194
Ermelo1.1741.098
Etten-Leur1.1961.185
Ferwerderadiel1.0281.013
Franekeradeel1.2381.180
Geertruidenberg1.1791.144
Geldermalsen1.2471.255
Geldrop-Mierlo1.4431.378
Gemert-Bakel1.2981.293
Gennep1.2361.164
Giessenlanden1.2241.209
Gilze en Rijen1.2321.202
Goeree-Overflakkee1.2901.236
Goes1.2911.204
Goirle1.2141.145
Gooise Meren1.2341.172
Gorinchem1.2151.235
Gouda1.3241.340
Grave1.2781.230
Groningen1.0021.194
Grootegast1.1821.210
Gulpen-Wittem1.3101.141
Haaksbergen1.1801.111
Haaren1.1561.101
Haarlem1.1751.216
Haarlemmerliede c.a.1.0691.073
Haarlemmermeer1.1461.223
Halderberge1.2751.180
Hardenberg1.2551.288
Harderwijk1.2231.263
Hardinxveld-Giessendam1.0991.126
Haren1.2151.048
Harlingen1.2201.119
Hattem1.2371.172
Heemskerk1.2181.145
Heemstede1.3741.184
Heerde1.4111.304
Heerenveen1.3241.269
Heerhugowaard1.1951.261
Heerlen1.5271.416
Heeze-Leende1.3331.225
Heiloo1.2501.090
Hellendoorn1.2511.218
Hellevoetsluis1.3681.352
Helmond1.3231.387
Hendrik-Ido-Ambacht1.1561.213
Hengelo (O.)1.2181.211
het Bildt1.2691.209
Heumen1.3271.223
Heusden1.3031.280
Hillegom1.2061.152
Hilvarenbeek1.2851.236
Hilversum1.2311.221
Hof van Twente1.3101.212
Hollands Kroon1.1871.165
Hoogeveen1.4171.380
Hoogezand-Sappemeer1.4301.353
Hoorn1.1541.179
Horst aan de Maas1.2701.229
Houten1.0251.146
Huizen1.2341.170
Hulst1.2241.090
IJsselstein1.1271.198
Kaag en Braassem1.0991.072
Kampen1.1141.184
Kapelle1.1131.100
Katwijk1.1961.246
Kerkrade1.4671.302
Koggenland1.0681.070
Kollumerland en Nieuwkruisland1.1991.191
Korendijk1.015990
Krimpen aan den IJssel1.3631.271
Krimpenerwaard1.2681.234
Laarbeek1.3211.268
Landerd1.2521.218
Landgraaf1.4511.327
Landsmeer1.2661.186
Langedijk1.0971.102
Lansingerland1.0301.130
Laren1.4641.181
Leek1.1741.127
Leerdam1.3831.378
Leeuwarden1.2001.236
Leeuwarderadeel1.3101.233
Leiden1.0341.150
Leiderdorp1.2821.210
Leidschendam-Voorburg1.4521.331
Lelystad1.1851.255
Leudal1.3191.221
Leusden1.2111.172
Lingewaal1.1031.104
Lingewaard1.2461.225
Lisse1.1941.133
Littenseradiel1.0031.011
Lochem1.2351.066
Loon op Zand1.3501.275
Lopik1.1631.224
Loppersum1.1871.145
Losser1.3161.223
Maasdriel1.2361.246
Maasgouw1.4131.269
Maassluis1.2611.200
Maastricht1.3811.303
Marum1.0661.065
Medemblik1.0631.052
Meerssen1.3931.244
Meierijstad1.2601.240
Menameradiel1.2231.185
Menterwolde1.3571.337
Meppel1.3651.363
Middelburg1.1441.093
Midden-Delfland1.1221.138
Midden-Drenthe1.3031.215
Mill en Sint Hubert1.2521.191
Moerdijk1.2671.225
Molenwaard1.0241.085
Montferland1.3041.221
Montfoort1.1121.142
Mook en Middelaar1.2361.111
Neder-Betuwe1.2021.256
Nederweert1.3531.271
Neerijnen1.1671.215
Nieuwegein1.2801.285
Nieuwkoop1.1441.126
Nijkerk1.2381.265
Nijmegen1.2041.315
Nissewaard1.4041.391
Noord-Beveland1.4861.318
Noordenveld1.2321.082
Noordoostpolder1.1181.158
Noordwijk1.1161.062
Noordwijkerhout1.1431.106
Nuenen, Gerwen en Nederwetten1.3761.228
Nunspeet1.2471.237
Nuth1.4101.270
Oegstgeest1.1131.070
Oirschot1.1421.103
Oisterwijk1.2571.138
Oldambt1.4531.342
Oldebroek1.2061.228
Oldenzaal1.2571.208
Olst-Wijhe1.2691.230
Ommen1.2051.148
Onderbanken1.4211.320
Oost Gelre1.2341.188
Oosterhout1.2821.220
Ooststellingwerf1.2511.165
Oostzaan1.1381.108
Opmeer1.1181.115
Opsterland1.1481.125
Oss1.3121.300
Oud-Beijerland1.2221.211
Oude IJsselstreek1.2551.174
Ouder-Amstel1.1131.063
Oudewater1.2971.277
Overbetuwe1.2031.223
Papendrecht1.2481.205
Peel en Maas1.3771.320
Pekela1.5281.446
Pijnacker-Nootdorp1.0571.174
Purmerend1.2591.245
Putten1.2011.191
Raalte1.2351.187
Reimerswaal1.1581.211
Renkum1.4331.251
Renswoude1.3061.428
Reusel-De Mierden1.1891.179
Rheden1.4531.300
Rhenen1.2361.191
Ridderkerk1.3631.226
Rijnwaarden1.3361.285
Rijssen-Holten1.1271.165
Rijswijk1.4381.293
Roerdalen1.4671.340
Roermond1.4561.414
Roosendaal1.2581.211
Rotterdam1.2281.312
Rozendaal1.3341.081
Rucphen1.3981.283
Schagen1.1371.076
Scherpenzeel1.0491.092
Schiedam1.2661.296
Schiermonnikoog1.122931
Schinnen1.4311.278
Schouwen-Duiveland1.2791.143
's-Gravenhage1.2531.369
's-Hertogenbosch1.2401.275
Simpelveld1.2811.161
Sint Anthonis1.1191.059
Sint-Michielsgestel1.2691.219
Sittard-Geleen1.3921.287
Sliedrecht1.2241.223
Slochteren1.1801.153
Sluis1.134938
Smallingerland1.1401.114
Soest1.3541.276
Someren1.1941.168
Son en Breugel1.3281.236
Stadskanaal1.5311.389
Staphorst1.0691.198
Stede Broec1.0961.085
Steenbergen1.3381.270
Steenwijkerland1.3591.291
Stein1.3521.209
Stichtse Vecht1.2641.246
Strijen1.1941.128
Súdwest Fryslân1.1611.119
Ten Boer1.1601.151
Terneuzen1.2831.149
Terschelling1.054999
Texel1.1771.062
Teylingen1.0721.069
Tholen1.1401.156
Tiel1.3291.388
Tilburg1.2011.273
Tubbergen1.1371.174
Twenterand1.2761.311
Tynaarlo1.2501.126
Tytsjerksteradiel1.1771.106
Uden1.3271.299
Uitgeest9991.040
Uithoorn1.1001.101
Urk8831.203
Utrecht1.0001.261
Utrechtse Heuvelrug1.3271.200
Vaals1.3401.105
Valkenburg aan de Geul1.4981.260
Valkenswaard1.4171.269
Veendam1.5121.439
Veenendaal1.1911.243
Veere1.1131.010
Veldhoven1.3291.275
Velsen1.3001.261
Venlo1.4921.419
Venray1.2781.252
Vianen1.2281.202
Vlaardingen1.3331.276
Vlagtwedde1.5201.345
Vlieland1.2141.144
Vlissingen1.2471.168
Voerendaal1.2601.113
Voorschoten1.2111.125
Voorst1.2901.202
Vught1.3091.249
Waalre1.2731.151
Waalwijk1.2621.219
Waddinxveen1.3151.289
Wageningen1.0061.095
Wassenaar1.4151.227
Waterland1.1701.081
Weert1.4921.389
Weesp1.1261.093
Werkendam1.1831.178
West Maas en Waal1.2421.194
Westerveld1.4691.270
Westervoort1.3331.336
Westland1.1841.187
Weststellingwerf1.3351.234
Westvoorne1.2861.108
Wierden1.1871.158
Wijchen1.2981.280
Wijdemeren1.3581.233
Wijk bij Duurstede1.2071.216
Winsum1.1471.106
Winterswijk1.2791.198
Woensdrecht1.3811.242
Woerden1.2171.252
Wormerland1.3091.213
Woudenberg1.2171.225
Woudrichem1.1411.137
Zaanstad1.2111.232
Zaltbommel1.2481.290
Zandvoort1.5081.311
Zederik1.1401.149
Zeewolde9481.135
Zeist1.2851.237
Zevenaar1.4001.291
Zoetermeer1.2881.314
Zoeterwoude1.1911.131
Zuidhorn1.1271.135
Zuidplas1.2121.234
Zundert1.2331.166
Zutphen1.3511.325
Zwartewaterland1.0811.179
Zwijndrecht1.2911.223
Zwolle1.1541.258

Bron: Vektis databastand Zorgverzekeringswet, gegevens bewerkt door RIVM

View all detail data

Kosten voor medisch specialistische zorg laten gespreid regionaal patroon zien

De kosten voor medisch specialistische zorg die vanuit de basisverzekering vergoed worden, zijn gemiddeld 1.232 euro per verzekerdenjaar. De regio's waar de kosten boven dit gemiddelde liggen, zijn voornamelijk te vinden in Noordoost-Groningen en Limburg. In het westen van Friesland en in Zeeland liggen twee clusters waar de kosten voor medisch specialistische zorg juist lager dan gemiddeld zijn.

Verschillen tussen regio’s deels verklaard door bevolkingssamenstelling

De regionale verschillen in zorgkosten kunnen deels verklaard worden door verschillen in bevolkingssamenstelling. Daarom is ook een kaart opgenomen waarbij de kosten zijn gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht, zie methoden voor meer informatie.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Zorgkosten (basisverzekering) generalistische basis GGZ per gemeente

Zorgkosten generalistische basis GGZ 2015

per gemeente, declaraties basisverzekering
Zorgkosten generalistische basis GGZ 2015
GemeenteKosten in euro's per verzekerdenjaar
Aa en Hunze8
Aalburg9
Aalsmeer8
Aalten7
Achtkarspelen8
Alblasserdam7
Albrandswaard8
Alkmaar9
Almelo13
Almere11
Alphen aan den Rijn11
Alphen-Chaam11
Ameland8
Amersfoort16
Amstelveen11
Amsterdam14
Apeldoorn7
Appingedam14
Arnhem16
Assen14
Asten8
Baarle-Nassau13
Baarn13
Barendrecht11
Barneveld6
Bedum8
Beek6
Beemster10
Beesel9
Bellingwedde5
Berg en Dal10
Bergeijk6
Bergen (L.)13
Bergen (NH.)6
Bergen op Zoom8
Berkelland8
Bernheze9
Best7
Beuningen15
Beverwijk12
Binnenmaas6
Bladel6
Blaricum10
Bloemendaal7
Bodegraven-Reeuwijk9
Boekel7
Borger-Odoorn9
Borne13
Borsele7
Boxmeer13
Boxtel9
Breda11
Brielle9
Bronckhorst8
Brummen12
Brunssum15
Bunnik15
Bunschoten11
Buren10
Capelle aan den IJssel9
Castricum9
Coevorden6
Cranendonck6
Cromstrijen6
Cuijk16
Culemborg13
Dalfsen11
Dantumadiel7
De Bilt14
De Fryske Marren8
De Marne5
De Ronde Venen12
De Wolden8
Delft13
Delfzijl10
Den Helder7
Deurne5
Deventer15
Diemen11
Dinkelland7
Doesburg11
Doetinchem11
Dongen3
Dongeradeel9
Dordrecht11
Drechterland6
Drimmelen4
Dronten10
Druten13
Duiven13
Echt-Susteren8
Edam-Volendam8
Ede12
Eemnes10
Eemsmond6
Eersel5
Eijsden-Margraten8
Eindhoven10
Elburg8
Emmen7
Enkhuizen10
Enschede15
Epe9
Ermelo10
Etten-Leur7
Ferwerderadiel10
Franekeradeel10
Geertruidenberg2
Geldermalsen11
Geldrop-Mierlo6
Gemert-Bakel7
Gennep8
Giessenlanden11
Gilze en Rijen5
Goeree-Overflakkee12
Goes10
Goirle10
Gooise Meren11
Gorinchem16
Gouda17
Grave12
Groningen14
Grootegast9
Gulpen-Wittem8
Haaksbergen7
Haaren13
Haarlem13
Haarlemmerliede c.a.9
Haarlemmermeer8
Halderberge6
Hardenberg8
Harderwijk13
Hardinxveld-Giessendam14
Haren10
Harlingen11
Hattem8
Heemskerk13
Heemstede8
Heerde9
Heerenveen10
Heerhugowaard8
Heerlen14
Heeze-Leende8
Heiloo12
Hellendoorn8
Hellevoetsluis10
Helmond7
Hendrik-Ido-Ambacht9
Hengelo (O.)13
het Bildt7
Heumen10
Heusden8
Hillegom12
Hilvarenbeek9
Hilversum12
Hof van Twente10
Hollands Kroon6
Hoogeveen9
Hoogezand-Sappemeer9
Hoorn9
Horst aan de Maas7
Houten16
Huizen12
Hulst11
IJsselstein18
Kaag en Braassem10
Kampen12
Kapelle8
Katwijk9
Kerkrade15
Koggenland6
Kollumerland en Nieuwkruisland6
Korendijk6
Krimpen aan den IJssel9
Krimpenerwaard12
Laarbeek8
Landerd12
Landgraaf13
Landsmeer9
Langedijk5
Lansingerland8
Laren12
Leek12
Leerdam15
Leeuwarden16
Leeuwarderadeel7
Leiden15
Leiderdorp11
Leidschendam-Voorburg12
Lelystad12
Leudal7
Leusden11
Lingewaal11
Lingewaard12
Lisse15
Littenseradiel8
Lochem8
Loon op Zand11
Lopik8
Loppersum9
Losser11
Maasdriel7
Maasgouw8
Maassluis8
Maastricht12
Marum8
Medemblik7
Meerssen10
Meierijstad10
Menameradiel9
Menterwolde9
Meppel12
Middelburg9
Midden-Delfland8
Midden-Drenthe8
Mill en Sint Hubert11
Moerdijk9
Molenwaard7
Montferland9
Montfoort12
Mook en Middelaar11
Neder-Betuwe9
Nederweert7
Neerijnen7
Nieuwegein17
Nieuwkoop10
Nijkerk11
Nijmegen18
Nissewaard11
Noord-Beveland6
Noordenveld9
Noordoostpolder7
Noordwijk16
Noordwijkerhout17
Nuenen, Gerwen en Nederwetten6
Nunspeet7
Nuth8
Oegstgeest12
Oirschot10
Oisterwijk8
Oldambt8
Oldebroek8
Oldenzaal11
Olst-Wijhe9
Ommen7
Onderbanken12
Oost Gelre7
Oosterhout3
Ooststellingwerf6
Oostzaan10
Opmeer7
Opsterland9
Oss11
Oud-Beijerland8
Oude IJsselstreek8
Ouder-Amstel8
Oudewater10
Overbetuwe12
Papendrecht10
Peel en Maas5
Pekela4
Pijnacker-Nootdorp10
Purmerend12
Putten5
Raalte8
Reimerswaal7
Renkum10
Renswoude7
Reusel-De Mierden7
Rheden12
Rhenen10
Ridderkerk9
Rijnwaarden9
Rijssen-Holten10
Rijswijk14
Roerdalen7
Roermond7
Roosendaal9
Rotterdam10
Rozendaal7
Rucphen6
Schagen8
Scherpenzeel8
Schiedam11
Schiermonnikoog7
Schinnen6
Schouwen-Duiveland9
's-Gravenhage13
's-Hertogenbosch12
Simpelveld14
Sint Anthonis10
Sint-Michielsgestel8
Sittard-Geleen10
Sliedrecht13
Slochteren11
Sluis13
Smallingerland11
Soest12
Someren5
Son en Breugel7
Stadskanaal8
Staphorst8
Stede Broec7
Steenbergen7
Steenwijkerland13
Stein7
Stichtse Vecht11
Strijen6
Súdwest Fryslân8
Ten Boer15
Terneuzen11
Terschelling17
Texel14
Teylingen15
Tholen6
Tiel12
Tilburg13
Tubbergen5
Twenterand7
Tynaarlo9
Tytsjerksteradiel10
Uden11
Uitgeest9
Uithoorn11
Urk3
Utrecht20
Utrechtse Heuvelrug10
Vaals9
Valkenburg aan de Geul9
Valkenswaard9
Veendam7
Veenendaal12
Veere4
Veldhoven8
Velsen8
Venlo8
Venray9
Vianen10
Vlaardingen10
Vlagtwedde7
Vlieland10
Vlissingen8
Voerendaal8
Voorschoten11
Voorst6
Vught10
Waalre6
Waalwijk9
Waddinxveen11
Wageningen16
Wassenaar8
Waterland9
Weert11
Weesp13
Werkendam7
West Maas en Waal10
Westerveld10
Westervoort16
Westland9
Weststellingwerf9
Westvoorne9
Wierden6
Wijchen13
Wijdemeren10
Wijk bij Duurstede8
Winsum12
Winterswijk8
Woensdrecht5
Woerden10
Wormerland11
Woudenberg9
Woudrichem8
Zaanstad13
Zaltbommel8
Zandvoort7
Zederik10
Zeewolde15
Zeist14
Zevenaar11
Zoetermeer11
Zoeterwoude10
Zuidhorn7
Zuidplas11
Zundert6
Zutphen12
Zwartewaterland8
Zwijndrecht11
Zwolle16

Bron: Vektis databastand Zorgverzekeringswet, gegevens bewerkt door RIVM

View all detail data

Gebieden met hoogste generalistische basis GGZ verspreid over Nederland

De gemiddelde kosten voor generalistische basis GGZ die vanuit de basisverzekering vergoed worden, bedragen 11 euro per verzekerdenjaar. De gemeenten waar de kosten ruim boven het Nederlands gemiddelde uitkomen, laten een gespreid regionaal patroon zien. Met 20 euro per verzekerdenjaar zijn de kosten het hoogst in de gemeente Utrecht. In West-Brabant liggen meerdere gemeenten waar de kosten voor generalistische basis GGZ per verzekerdenjaar veelal lager zijn dan het Nederlands gemiddelde.

Verschillen tussen regio’s deels verklaard door bevolkingssamenstelling

De regionale verschillen in zorgkosten kunnen deels verklaard worden door verschillen in bevolkingssamenstelling. Daarom is ook een kaart opgenomen waarbij de kosten zijn gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht, zie methoden voor meer informatie.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Zorgkosten (basisverzekering) gespecialiseerde GGZ per gemeente

Zorgkosten gespecialiseerde GGZ 2015

per gemeente, declaraties basisverzekering
Zorgkosten gespecialiseerde GGZ 2015
GemeenteKosten in euro's per verzekerdenjaar
Aa en Hunze129
Aalburg124
Aalsmeer110
Aalten128
Achtkarspelen113
Alblasserdam112
Albrandswaard184
Alkmaar210
Almelo199
Almere144
Alphen aan den Rijn125
Alphen-Chaam92
Ameland56
Amersfoort198
Amstelveen148
Amsterdam258
Apeldoorn223
Appingedam134
Arnhem219
Assen311
Asten95
Baarle-Nassau93
Baarn148
Barendrecht89
Barneveld114
Bedum142
Beek172
Beemster78
Beesel160
Bellingwedde134
Berg en Dal146
Bergeijk101
Bergen (L.)135
Bergen (NH.)107
Bergen op Zoom221
Berkelland129
Bernheze120
Best111
Beuningen128
Beverwijk167
Binnenmaas94
Bladel109
Blaricum92
Bloemendaal172
Bodegraven-Reeuwijk74
Boekel187
Borger-Odoorn127
Borne112
Borsele102
Boxmeer137
Boxtel156
Breda164
Brielle109
Bronckhorst118
Brummen160
Brunssum225
Bunnik122
Bunschoten123
Buren79
Capelle aan den IJssel199
Castricum182
Coevorden101
Cranendonck108
Cromstrijen69
Cuijk150
Culemborg156
Dalfsen100
Dantumadiel93
De Bilt169
De Fryske Marren105
De Marne191
De Ronde Venen111
De Wolden82
Delft196
Delfzijl162
Den Helder174
Deurne126
Deventer245
Diemen207
Dinkelland73
Doesburg160
Doetinchem210
Dongen127
Dongeradeel138
Dordrecht229
Drechterland82
Drimmelen95
Dronten109
Druten117
Duiven131
Echt-Susteren143
Edam-Volendam75
Ede150
Eemnes98
Eemsmond165
Eersel122
Eijsden-Margraten128
Eindhoven250
Elburg142
Emmen151
Enkhuizen154
Enschede213
Epe167
Ermelo233
Etten-Leur141
Ferwerderadiel105
Franekeradeel284
Geertruidenberg92
Geldermalsen109
Geldrop-Mierlo151
Gemert-Bakel131
Gennep131
Giessenlanden81
Gilze en Rijen113
Goeree-Overflakkee87
Goes250
Goirle95
Gooise Meren150
Gorinchem144
Gouda142
Grave121
Groningen288
Grootegast119
Gulpen-Wittem161
Haaksbergen131
Haaren91
Haarlem186
Haarlemmerliede c.a.103
Haarlemmermeer117
Halderberge136
Hardenberg119
Harderwijk170
Hardinxveld-Giessendam105
Haren153
Harlingen160
Hattem113
Heemskerk130
Heemstede138
Heerde114
Heerenveen156
Heerhugowaard166
Heerlen296
Heeze-Leende89
Heiloo227
Hellendoorn124
Hellevoetsluis138
Helmond163
Hendrik-Ido-Ambacht113
Hengelo (O.)184
het Bildt124
Heumen121
Heusden137
Hillegom122
Hilvarenbeek112
Hilversum200
Hof van Twente87
Hollands Kroon97
Hoogeveen163
Hoogezand-Sappemeer177
Hoorn150
Horst aan de Maas126
Houten141
Huizen161
Hulst100
IJsselstein130
Kaag en Braassem89
Kampen118
Kapelle122
Katwijk120
Kerkrade214
Koggenland65
Kollumerland en Nieuwkruisland108
Korendijk92
Krimpen aan den IJssel134
Krimpenerwaard107
Laarbeek100
Landerd83
Landgraaf189
Landsmeer115
Langedijk109
Lansingerland87
Laren106
Leek114
Leerdam121
Leeuwarden254
Leeuwarderadeel109
Leiden198
Leiderdorp118
Leidschendam-Voorburg175
Lelystad172
Leudal115
Leusden134
Lingewaal104
Lingewaard125
Lisse97
Littenseradiel74
Lochem138
Loon op Zand116
Lopik81
Loppersum123
Losser89
Maasdriel89
Maasgouw108
Maassluis117
Maastricht242
Marum112
Medemblik102
Meerssen140
Meierijstad121
Menameradiel110
Menterwolde154
Meppel198
Middelburg161
Midden-Delfland82
Midden-Drenthe220
Mill en Sint Hubert109
Moerdijk93
Molenwaard86
Montferland136
Montfoort97
Mook en Middelaar112
Neder-Betuwe103
Nederweert102
Neerijnen121
Nieuwegein174
Nieuwkoop82
Nijkerk97
Nijmegen243
Nissewaard144
Noord-Beveland163
Noordenveld117
Noordoostpolder107
Noordwijk148
Noordwijkerhout146
Nuenen, Gerwen en Nederwetten126
Nunspeet124
Nuth133
Oegstgeest164
Oirschot110
Oisterwijk144
Oldambt208
Oldebroek117
Oldenzaal129
Olst-Wijhe146
Ommen117
Onderbanken153
Oost Gelre108
Oosterhout138
Ooststellingwerf136
Oostzaan84
Opmeer110
Opsterland105
Oss160
Oud-Beijerland110
Oude IJsselstreek102
Ouder-Amstel111
Oudewater97
Overbetuwe116
Papendrecht121
Peel en Maas108
Pekela156
Pijnacker-Nootdorp102
Purmerend164
Putten120
Raalte127
Reimerswaal120
Renkum330
Renswoude74
Reusel-De Mierden120
Rheden150
Rhenen102
Ridderkerk115
Rijnwaarden125
Rijssen-Holten108
Rijswijk183
Roerdalen116
Roermond187
Roosendaal174
Rotterdam210
Rozendaal35
Rucphen118
Schagen134
Scherpenzeel107
Schiedam135
Schiermonnikoog89
Schinnen143
Schouwen-Duiveland118
's-Gravenhage226
's-Hertogenbosch175
Simpelveld161
Sint Anthonis114
Sint-Michielsgestel103
Sittard-Geleen214
Sliedrecht147
Slochteren119
Sluis93
Smallingerland196
Soest147
Someren108
Son en Breugel83
Stadskanaal166
Staphorst80
Stede Broec117
Steenbergen115
Steenwijkerland96
Stein129
Stichtse Vecht122
Strijen108
Súdwest Fryslân150
Ten Boer83
Terneuzen163
Terschelling122
Texel118
Teylingen114
Tholen121
Tiel169
Tilburg177
Tubbergen61
Twenterand88
Tynaarlo294
Tytsjerksteradiel134
Uden128
Uitgeest109
Uithoorn128
Urk69
Utrecht238
Utrechtse Heuvelrug154
Vaals201
Valkenburg aan de Geul157
Valkenswaard142
Veendam190
Veenendaal149
Veere110
Veldhoven169
Velsen158
Venlo191
Venray232
Vianen140
Vlaardingen163
Vlagtwedde99
Vlieland48
Vlissingen171
Voerendaal137
Voorschoten121
Voorst134
Vught221
Waalre116
Waalwijk127
Waddinxveen93
Wageningen148
Wassenaar124
Waterland83
Weert151
Weesp142
Werkendam115
West Maas en Waal113
Westerveld150
Westervoort156
Westland110
Weststellingwerf97
Westvoorne85
Wierden83
Wijchen151
Wijdemeren127
Wijk bij Duurstede128
Winsum121
Winterswijk161
Woensdrecht156
Woerden171
Wormerland122
Woudenberg138
Woudrichem84
Zaanstad161
Zaltbommel107
Zandvoort177
Zederik105
Zeewolde86
Zeist256
Zevenaar156
Zoetermeer170
Zoeterwoude131
Zuidhorn130
Zuidplas85
Zundert83
Zutphen317
Zwartewaterland82
Zwijndrecht162
Zwolle232

Bron: Vektis databastand Zorgverzekeringswet, gegevens bewerkt door RIVM

View all detail data

Gebieden met hoogste kosten voor gespecialiseerde GGZ verspreid over Nederland

In een aantal gemeenten in Drenthe, Gelderland, Friesland en Zuid-Holland en in de grote steden liggen de kosten voor zorg in de gespecialiseerde GGZ ruim hoger dan het Nederlands gemiddelde van 167 euro per verzekerdenjaar. De gemeenten met relatief de hoogste kosten liggen veelal nabij instellingen waar gespecialiseerde GGZ-zorg wordt aangeboden. Bijvoorbeeld in de gemeenten Apeldoorn en Tynaarlo. De hoge kosten in deze regio’s kunnen zijn veroorzaakt doordat mensen die relatief veel GGZ-zorg gebruiken op het instellingsterrein of nabij dergelijke instellingen wonen. Dat effect kan vooral in regio’s met relatief weinig inwoners groot zijn. In meerdere gemeenten in Zuid-Holland en Twente liggen de kosten ruim onder het Nederlands gemiddelde.

Verschillen tussen gemeenten gecorrigeerd voor bevolkingssamenstelling

De regionale verschillen in zorgkosten kunnen soms deels verklaard worden door verschillen in bevolkingssamenstelling, dat lijkt in het geval van de zorgkosten voor gespecialiseerde GGZ echter niet het geval. De kaart waarin de kosten zijn gecorrigeerd voor leeftijd en geslacht verschilt nauwelijks van de kaart waarin niet is gecorrigeerd voor de bevolkingssamenstelling. Zie methoden voor meer informatie.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

  

Zorgkosten (basisverzekering) grensoverschrijdende zorg per gemeente

Zorgkosten grensoverschrijdend 2015

per gemeente, declaraties basisverzekering
Zorgkosten grensoverschrijdend per gemeente 2015
Zorgkosten grensoverschrijdend 2015
GemeenteKosten in euro's per verzekerdenjaar
Aa en Hunze8
Aalburg13
Aalsmeer10
Aalten10
Achtkarspelen2
Alblasserdam10
Albrandswaard17
Alkmaar9
Almelo12
Almere9
Alphen aan den Rijn9
Alphen-Chaam32
Ameland2
Amersfoort9
Amstelveen17
Amsterdam19
Apeldoorn8
Appingedam5
Arnhem9
Assen5
Asten11
Baarle-Nassau52
Baarn10
Barendrecht12
Barneveld6
Bedum5
Beek58
Beemster11
Beesel20
Bellingwedde5
Berg en Dal9
Bergeijk37
Bergen (L.)14
Bergen (NH.)19
Bergen op Zoom53
Berkelland8
Bernheze5
Best18
Beuningen11
Beverwijk11
Binnenmaas9
Bladel13
Blaricum20
Bloemendaal30
Bodegraven-Reeuwijk8
Boekel8
Borger-Odoorn4
Borne10
Borsele77
Boxmeer9
Boxtel9
Breda18
Brielle11
Bronckhorst5
Brummen9
Brunssum34
Bunnik4
Bunschoten10
Buren10
Capelle aan den IJssel11
Castricum9
Coevorden7
Cranendonck20
Cromstrijen19
Cuijk10
Culemborg9
Dalfsen4
Dantumadiel4
De Bilt13
De Fryske Marren8
De Marne3
De Ronde Venen14
De Wolden4
Delft11
Delfzijl8
Den Helder6
Deurne11
Deventer9
Diemen13
Dinkelland12
Doesburg6
Doetinchem5
Dongen15
Dongeradeel7
Dordrecht12
Drechterland5
Drimmelen10
Dronten8
Druten8
Duiven9
Echt-Susteren48
Edam-Volendam9
Ede7
Eemnes13
Eemsmond3
Eersel16
Eijsden-Margraten41
Eindhoven12
Elburg6
Emmen6
Enkhuizen8
Enschede17
Epe7
Ermelo7
Etten-Leur17
Ferwerderadiel1
Franekeradeel9
Geertruidenberg10
Geldermalsen11
Geldrop-Mierlo16
Gemert-Bakel8
Gennep11
Giessenlanden5
Gilze en Rijen18
Goeree-Overflakkee14
Goes83
Goirle19
Gooise Meren14
Gorinchem11
Gouda11
Grave9
Groningen6
Grootegast1
Gulpen-Wittem41
Haaksbergen10
Haaren8
Haarlem12
Haarlemmerliede c.a.8
Haarlemmermeer12
Halderberge18
Hardenberg7
Harderwijk12
Hardinxveld-Giessendam13
Haren7
Harlingen14
Hattem7
Heemskerk11
Heemstede14
Heerde10
Heerenveen10
Heerhugowaard8
Heerlen36
Heeze-Leende14
Heiloo8
Hellendoorn7
Hellevoetsluis12
Helmond11
Hendrik-Ido-Ambacht9
Hengelo (O.)9
het Bildt3
Heumen12
Heusden13
Hillegom7
Hilvarenbeek12
Hilversum12
Hof van Twente11
Hollands Kroon8
Hoogeveen5
Hoogezand-Sappemeer4
Hoorn14
Horst aan de Maas13
Houten6
Huizen12
Hulst239
IJsselstein11
Kaag en Braassem9
Kampen5
Kapelle71
Katwijk5
Kerkrade60
Koggenland10
Kollumerland en Nieuwkruisland4
Korendijk12
Krimpen aan den IJssel13
Krimpenerwaard9
Laarbeek9
Landerd8
Landgraaf34
Landsmeer9
Langedijk7
Lansingerland11
Laren26
Leek5
Leerdam12
Leeuwarden7
Leeuwarderadeel3
Leiden9
Leiderdorp14
Leidschendam-Voorburg11
Lelystad10
Leudal17
Leusden9
Lingewaal15
Lingewaard6
Lisse8
Littenseradiel6
Lochem7
Loon op Zand10
Lopik4
Loppersum2
Losser17
Maasdriel10
Maasgouw33
Maassluis8
Maastricht44
Marum3
Medemblik42
Meerssen34
Meierijstad10
Menameradiel6
Menterwolde3
Meppel7
Middelburg90
Midden-Delfland27
Midden-Drenthe4
Mill en Sint Hubert9
Moerdijk13
Molenwaard9
Montferland4
Montfoort6
Mook en Middelaar17
Neder-Betuwe9
Nederweert18
Neerijnen8
Nieuwegein9
Nieuwkoop11
Nijkerk7
Nijmegen10
Nissewaard12
Noord-Beveland106
Noordenveld7
Noordoostpolder6
Noordwijk16
Noordwijkerhout11
Nuenen, Gerwen en Nederwetten12
Nunspeet8
Nuth28
Oegstgeest13
Oirschot12
Oisterwijk14
Oldambt3
Oldebroek4
Oldenzaal14
Olst-Wijhe5
Ommen8
Onderbanken50
Oost Gelre6
Oosterhout20
Ooststellingwerf8
Oostzaan11
Opmeer4
Opsterland7
Oss9
Oud-Beijerland14
Oude IJsselstreek6
Ouder-Amstel11
Oudewater12
Overbetuwe6
Papendrecht9
Peel en Maas17
Pekela3
Pijnacker-Nootdorp12
Purmerend11
Putten6
Raalte3
Reimerswaal58
Renkum10
Renswoude5
Reusel-De Mierden13
Rheden7
Rhenen5
Ridderkerk9
Rijnwaarden8
Rijssen-Holten8
Rijswijk14
Roerdalen25
Roermond20
Roosendaal45
Rotterdam14
Rozendaal9
Rucphen27
Schagen6
Scherpenzeel9
Schiedam13
Schiermonnikoog2
Schinnen37
Schouwen-Duiveland64
's-Gravenhage13
's-Hertogenbosch16
Simpelveld29
Sint Anthonis8
Sint-Michielsgestel10
Sittard-Geleen53
Sliedrecht10
Slochteren6
Sluis470
Smallingerland6
Soest15
Someren12
Son en Breugel9
Stadskanaal6
Staphorst2
Stede Broec10
Steenbergen32
Steenwijkerland6
Stein53
Stichtse Vecht12
Strijen4
Súdwest Fryslân8
Ten Boer6
Terneuzen231
Terschelling15
Texel6
Teylingen8
Tholen28
Tiel8
Tilburg11
Tubbergen8
Twenterand3
Tynaarlo7
Tytsjerksteradiel7
Uden9
Uitgeest9
Uithoorn8
Urk8
Utrecht13
Utrechtse Heuvelrug13
Vaals224
Valkenburg aan de Geul24
Valkenswaard28
Veendam6
Veenendaal9
Veere92
Veldhoven13
Velsen9
Venlo22
Venray11
Vianen10
Vlaardingen17
Vlagtwedde5
Vlieland20
Vlissingen91
Voerendaal32
Voorschoten9
Voorst5
Vught14
Waalre18
Waalwijk21
Waddinxveen10
Wageningen8
Wassenaar32
Waterland11
Weert23
Weesp13
Werkendam18
West Maas en Waal5
Westerveld7
Westervoort7
Westland9
Weststellingwerf7
Westvoorne14
Wierden12
Wijchen8
Wijdemeren14
Wijk bij Duurstede6
Winsum5
Winterswijk7
Woensdrecht90
Woerden9
Wormerland7
Woudenberg3
Woudrichem25
Zaanstad10
Zaltbommel5
Zandvoort23
Zederik8
Zeewolde9
Zeist18
Zevenaar8
Zoetermeer10
Zoeterwoude6
Zuidhorn4
Zuidplas16
Zundert24
Zutphen11
Zwartewaterland6
Zwijndrecht10
Zwolle7

Bron: Vektis databastand Zorgverzekeringswet, gegevens bewerkt door RIVM

View all detail data

Grensoverschrijdende zorgkosten het hoogst in Zeeland en Limburg

Binnen de basisverzekering gedeclareerde zorgkosten bestaan uit zowel in Nederland gemaakte zorgkosten als kosten die gemaakt zijn in het buitenland (grensoverschrijdende zorgkosten). Wanneer gekeken wordt naar de grensoverschrijdende zorgkosten ten opzichte van de totale zorgkosten blijkt dat het aandeel van deze kosten het hoogst is in Zeeland en Limburg. In het zuidelijke deel van Zeeuws-Vlaanderen maken de in het buitenland gemaakte kosten minstens 3 procent uit van de totale zorgkosten, met een maximum van 17 procent in de gemeente Sluis.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Overstappers zorgverzekering per gemeente

Overstappers zorgverzekering 2018

Per gemeente
Overstappers zorgverzekering 2018
GemeentePercentage
Aa en Hunze5,7
Aalburg5,6
Aalsmeer7,0
Aalten4,7
Achtkarspelen4,2
Alblasserdam5,4
Albrandswaard5,9
Alkmaar6,3
Almelo5,5
Almere7,8
Alphen aan den Rijn6,0
Alphen-Chaam4,2
Ameland2,9
Amersfoort7,9
Amstelveen6,2
Amsterdam6,7
Apeldoorn7,0
Appingedam4,5
Arnhem6,9
Assen6,1
Asten4,1
Baarle-Nassau4,5
Baarn6,0
Barendrecht6,6
Barneveld7,2
Bedum5,2
Beek5,1
Beemster7,6
Beesel5,0
Berg en Dal5,0
Bergeijk4,6
Bergen (L.)5,5
Bergen (NH.)5,7
Bergen op Zoom5,3
Berkelland5,1
Bernheze6,0
Best5,8
Beuningen5,5
Beverwijk6,4
Binnenmaas5,3
Bladel4,6
Blaricum6,3
Bloemendaal5,1
Bodegraven-Reeuwijk6,0
Boekel5,1
Borger-Odoorn6,1
Borne7,2
Borsele3,7
Boxmeer5,3
Boxtel5,8
Breda5,9
Brielle5,5
Bronckhorst4,6
Brummen6,3
Brunssum4,0
Bunnik7,1
Bunschoten8,9
Buren5,6
Capelle aan den IJssel5,8
Castricum6,2
Coevorden5,5
Cranendonck5,1
Cromstrijen4,9
Cuijk5,8
Culemborg6,4
Dalfsen5,4
Dantumadiel4,6
De Bilt8,0
De Fryske Marren4,8
De Marne5,0
De Ronde Venen6,8
De Wolden5,8
Delft5,6
Delfzijl4,4
Den Helder5,1
Deurne4,7
Deventer7,8
Diemen7,5
Dinkelland5,2
Doesburg6,0
Doetinchem5,5
Dongen5,7
Dongeradeel4,5
Dordrecht6,1
Drechterland6,3
Drimmelen4,9
Dronten6,6
Druten5,6
Duiven6,0
Echt-Susteren4,0
Edam-Volendam7,9
Ede6,7
Eemnes7,0
Eemsmond5,0
Eersel5,0
Eijsden-Margraten4,8
Eindhoven6,8
Elburg5,1
Emmen6,4
Enkhuizen6,7
Enschede6,0
Epe6,4
Ermelo6,4
Etten-Leur5,0
Ferwerderadiel4,0
Geertruidenberg5,6
Geldermalsen6,2
Geldrop-Mierlo6,0
Gemert-Bakel5,2
Gennep5,3
Giessenlanden5,3
Gilze en Rijen4,9
Goeree-Overflakkee4,9
Goes4,1
Goirle4,9
Gooise Meren6,4
Gorinchem6,2
Gouda6,2
Grave5,7
Groningen7,1
Grootegast5,7
Gulpen-Wittem3,9
Haaksbergen5,6
Haaren5,0
Haarlem8,5
Haarlemmerliede en Spaarnwoude6,9
Haarlemmermeer6,4
Halderberge5,0
Hardenberg5,2
Harderwijk6,8
Hardinxveld-Giessendam5,5
Haren5,3
Harlingen4,1
Hattem5,5
Heemskerk6,1
Heemstede5,6
Heerde6,1
Heerenveen5,8
Heerhugowaard7,2
Heerlen4,0
Heeze-Leende5,6
Heiloo6,3
Hellendoorn6,2
Hellevoetsluis5,1
Helmond5,0
Hendrik-Ido-Ambacht6,2
Hengelo6,0
Heumen5,5
Heusden5,6
Hillegom5,6
Hilvarenbeek5,9
Hilversum7,1
Hof van Twente4,8
Hollands Kroon5,6
Hoogeveen6,3
Hoorn6,6
Horst aan de Maas5,5
Houten7,3
Huizen7,1
Hulst2,8
IJsselstein7,1
Kaag en Braassem5,6
Kampen7,7
Kapelle4,2
Katwijk4,6
Kerkrade3,6
Koggenland7,3
Kollumerland en Nieuwkruisland4,0
Korendijk5,3
Krimpen aan den IJssel5,6
Krimpenerwaard5,9
Laarbeek4,9
Landerd4,8
Landgraaf4,2
Landsmeer6,2
Langedijk6,5
Lansingerland7,6
Laren5,0
Leek5,7
Leerdam6,7
Leeuwarden4,9
Leiden6,0
Leiderdorp5,2
Leidschendam-Voorburg6,0
Lelystad7,7
Leudal4,6
Leusden7,1
Lingewaal5,2
Lingewaard6,0
Lisse5,2
Lochem6,0
Loon op Zand5,4
Lopik6,2
Loppersum4,7
Losser5,5
Maasdriel6,4
Maasgouw4,6
Maassluis4,6
Maastricht4,7
Marum5,3
Medemblik6,4
Meerssen4,8
Meierijstad5,6
Meppel6,2
Middelburg3,9
Midden-Delfland5,0
Midden-Drenthe5,9
Midden-Groningen5,3
Mill en Sint Hubert5,2
Moerdijk5,2
Molenwaard5,3
Montferland5,1
Montfoort7,0
Mook en Middelaar5,9
Neder-Betuwe5,5
Nederweert4,8
Neerijnen5,4
Nieuwegein7,1
Nieuwkoop5,7
Nijkerk6,6
Nijmegen7,3
Nissewaard5,7
Noord-Beveland3,7
Noordenveld5,7
Noordoostpolder6,1
Noordwijk5,4
Noordwijkerhout5,9
Nuenen, Gerwen en Nederwetten6,2
Nunspeet5,7
Nuth4,4
Oegstgeest5,3
Oirschot5,8
Oisterwijk5,4
Oldambt4,4
Oldebroek4,7
Oldenzaal5,7
Olst-Wijhe7,5
Ommen5,2
Onderbanken4,3
Oost Gelre5,0
Oosterhout6,1
Ooststellingwerf4,5
Oostzaan5,5
Opmeer6,8
Opsterland5,1
Oss5,8
Oud-Beijerland6,2
Oude IJsselstreek4,5
Ouder-Amstel5,5
Oudewater6,6
Overbetuwe6,0
Papendrecht6,2
Peel en Maas6,0
Pekela4,3
Pijnacker-Nootdorp6,0
Purmerend6,3
Putten6,5
Raalte9,7
Reimerswaal4,0
Renkum5,4
Renswoude6,2
Reusel-De Mierden4,6
Rheden6,1
Rhenen5,5
Ridderkerk5,7
Rijssen-Holten7,7
Rijswijk6,2
Roerdalen4,0
Roermond4,5
Roosendaal5,7
Rotterdam6,4
Rozendaal6,1
Rucphen3,2
Schagen6,7
Scherpenzeel6,9
Schiedam4,5
Schiermonnikoog2,7
Schinnen4,7
Schouwen-Duiveland3,6
's-Gravenhage6,7
's-Hertogenbosch6,7
Simpelveld3,9
Sint Anthonis5,1
Sint-Michielsgestel5,4
Sittard-Geleen4,7
Sliedrecht5,4
Sluis2,5
Smallingerland5,2
Soest6,4
Someren4,8
Son en Breugel6,7
Stadskanaal5,2
Staphorst4,9
Stede Broec5,9
Steenbergen5,3
Steenwijkerland5,2
Stein4,3
Stichtse Vecht6,5
Strijen5,4
Súdwest Fryslân4,6
Ten Boer5,5
Terneuzen3,1
Terschelling3,5
Texel6,2
Teylingen5,9
Tholen5,1
Tiel6,0
Tilburg5,8
Tubbergen5,6
Twenterand5,0
Tynaarlo5,5
Tytsjerksteradiel3,9
Uden5,9
Uitgeest7,2
Uithoorn6,6
Urk7,7
Utrecht13,2
Utrechtse Heuvelrug7,5
Vaals3,3
Valkenburg aan de Geul4,0
Valkenswaard5,1
Veendam5,3
Veenendaal6,8
Veere3,7
Veldhoven5,7
Velsen5,8
Venlo5,2
Venray5,2
Vianen6,9
Vlaardingen3,8
Vlieland2,9
Vlissingen3,6
Voerendaal4,0
Voorschoten5,3
Voorst6,9
Vught5,8
Waadhoeke3,9
Waalre5,8
Waalwijk5,6
Waddinxveen6,3
Wageningen6,3
Wassenaar4,9
Waterland7,1
Weert4,6
Weesp7,0
Werkendam5,6
West Maas en Waal5,6
Westerveld5,3
Westervoort6,9
Westerwolde4,8
Westland4,6
Weststellingwerf4,8
Westvoorne4,4
Wierden5,9
Wijchen5,8
Wijdemeren6,1
Wijk bij Duurstede8,4
Winsum5,9
Winterswijk4,9
Woensdrecht4,7
Woerden6,3
Wormerland6,3
Woudenberg7,7
Woudrichem6,7
Zaanstad7,1
Zaltbommel5,7
Zandvoort6,8
Zederik5,4
Zeewolde8,2
Zeist9,6
Zevenaar5,7
Zoetermeer7,0
Zoeterwoude4,4
Zuidhorn5,4
Zuidplas6,4
Zundert3,8
Zutphen6,8
Zwartewaterland6,4
Zwijndrecht5,8
Zwolle6,9
View all detail data

Minder overstappers in Zeeland, Noordwest-Friesland en Zuid-Limburg

Het percentage verzekerden dat per 1 januari 2018 overstapte naar een andere zorgverzekeraar varieert tussen 2,5% (Sluis) en 13,2% (Utrecht) per gemeente. In Zeeland, Noordwest-Friesland en Zuid-Limburg zien we de meeste gemeenten met een laag percentage overstappers. Alleen verzekerden die uit eigen beweging overstappen naar een andere zorgverzekeraar worden meegeteld. Mensen die als gevolg van de overgang van het collectieve contract waarbinnen zij verzekerd zijn overstappen, veranderen normaliter niet uit eigen beweging van verzekeraar. Het overstap percentage per 1 januari 2018 was landelijk 6,2% (Vektis, 2018).

Meer informatie

Bronnen en literatuur

Literatuur

  1. Vektis. Zorgthermometer Verzekerden in beeld 2018. Zeist: Vektis; 2018. Bron

Grootste zorgverzekeraarconcern per gemeente

Grootste zorgverzekeraarconcerns 2016

per gemeente
Grootste zorgverzekeraarsconcern 2016 per gemeente
Grootste zorgverzekeraarconcerns 2016
GemeentenaamWaarde
Aa en HunzeZilveren Kruis
AalburgVGZ
AalsmeerZorg en Zekerheid
AaltenMenzis
AchtkarspelenZilveren Kruis
AlblasserdamVGZ
AlbrandswaardZilveren Kruis
AlkmaarVGZ
AlmeloMenzis
AlmereZilveren Kruis
Alphen aan den RijnZorg en Zekerheid
Alphen-ChaamCZ
AmelandZilveren Kruis
AmersfoortZilveren Kruis
AmstelveenZilveren Kruis
AmsterdamZilveren Kruis
ApeldoornZilveren Kruis
AppingedamMenzis
ArnhemMenzis
AssenZilveren Kruis
AstenCZ
Baarle-NassauCZ
BaarnZilveren Kruis
BarendrechtZilveren Kruis
BarneveldZilveren Kruis
BedumMenzis
BeekCZ
BeemsterZilveren Kruis
BeeselVGZ
BellingweddeMenzis
Berg en DalCZ
BergeijkCZ
Bergen (L.)VGZ
Bergen (NH.)VGZ
Bergen Op ZoomVGZ
BerkellandMenzis
BernhezeCZ
BestCZ
BeuningenVGZ
BeverwijkZilveren Kruis
BinnenmaasCZ
BladelCZ
BlaricumZilveren Kruis
BloemendaalZilveren Kruis
Bodegraven-ReeuwijkVGZ
BoekelCZ
Borger-OdoornZilveren Kruis
BorneMenzis
BorseleCZ
BoxmeerCZ
BoxtelCZ
BredaCZ
BrielleCZ
BronckhorstMenzis
BrummenZilveren Kruis
BrunssumCZ
BunnikZilveren Kruis
BunschotenZilveren Kruis
BurenMenzis
Capelle aan den IjsselZilveren Kruis
CastricumVGZ
CoevordenZilveren Kruis
CranendonckCZ
CromstrijenCZ
CuijkVGZ
CulemborgMenzis
DalfsenZilveren Kruis
DantumadielZilveren Kruis
De BiltZilveren Kruis
De Fryske MarrenZilveren Kruis
De MarneMenzis
De Ronde VenenZilveren Kruis
De WoldenZilveren Kruis
DelftDSW
DelfzijlMenzis
Den HelderVGZ
DeurneCZ
DeventerEno
DiemenZilveren Kruis
DinkellandMenzis
DoesburgZilveren Kruis
DoetinchemMenzis
DongenVGZ
DongeradeelZilveren Kruis
DordrechtVGZ
DrechterlandVGZ
DrimmelenCZ
DrontenZilveren Kruis
DrutenCZ
DuivenMenzis
Echt-SusterenCZ
Edam-VolendamZilveren Kruis
EdeMenzis
EemnesZilveren Kruis
EemsmondMenzis
EerselCZ
Eijsden-MargratenVGZ
EindhovenVGZ
ElburgZilveren Kruis
EmmenZilveren Kruis
EnkhuizenVGZ
EnschedeMenzis
EpeZilveren Kruis
ErmeloZilveren Kruis
Etten-LeurCZ
FerwerderadielZilveren Kruis
FranekeradeelZilveren Kruis
GeertruidenbergVGZ
GeldermalsenMenzis
Geldrop-MierloCZ
Gemert-BakelCZ
GennepVGZ
GiessenlandenVGZ
Gilze En RijenCZ
Goeree-OverflakkeeCZ
GoesCZ
GoirleCZ
Gooise MerenZilveren Kruis
GorinchemVGZ
GoudaVGZ
GraveVGZ
GroningenMenzis
GrootegastMenzis
Gulpen-WittemCZ
HaaksbergenMenzis
HaarenCZ
HaarlemZilveren Kruis
Haarlemmerliede en SpaarnwoudeZilveren Kruis
HaarlemmermeerZilveren Kruis
HalderbergeCZ
HardenbergZilveren Kruis
HarderwijkZilveren Kruis
Hardinxveld-GiessendamVGZ
HarenMenzis
HarlingenZilveren Kruis
HattemZilveren Kruis
HeemskerkZilveren Kruis
HeemstedeZilveren Kruis
HeerdeZilveren Kruis
HeerenveenZilveren Kruis
HeerhugowaardVGZ
HeerlenCZ
Heeze-LeendeVGZ
HeilooVGZ
HellendoornMenzis
HellevoetsluisCZ
HelmondCZ
Hendrik-Ido-AmbachtCZ
HengeloMenzis
Het BildtZilveren Kruis
HeumenVGZ
HeusdenVGZ
HillegomZorg en Zekerheid
HilvarenbeekCZ
HilversumZilveren Kruis
Hof Van TwenteMenzis
Hollands KroonVGZ
HoogeveenZilveren Kruis
Hoogezand-SappemeerMenzis
HoornVGZ
Horst Aan De MaasVGZ
HoutenZilveren Kruis
HuizenZilveren Kruis
HulstCZ
IjsselsteinZilveren Kruis
Kaag En BraassemZorg en Zekerheid
KampenZilveren Kruis
KapelleCZ
KatwijkZorg en Zekerheid
KerkradeCZ
KoggenlandVGZ
Kollumerland en NieuwkruislandZilveren Kruis
KorendijkCZ
Krimpen Aan Den IjsselVGZ
KrimpenerwaardVGZ
LaarbeekCZ
LanderdCZ
LandgraafCZ
LandsmeerZilveren Kruis
LangedijkVGZ
LansingerlandZilveren Kruis
LarenZilveren Kruis
LeekMenzis
LeerdamZilveren Kruis
LeeuwardenZilveren Kruis
LeeuwarderadeelZilveren Kruis
LeidenZorg en Zekerheid
LeiderdorpZorg en Zekerheid
Leidschendam-VoorburgCZ
LelystadZilveren Kruis
LeudalCZ
LeusdenZilveren Kruis
LingewaalVGZ
LingewaardMenzis
LisseZorg en Zekerheid
LittenseradielZilveren Kruis
LochemMenzis
Loon Op ZandVGZ
LopikZilveren Kruis
LoppersumMenzis
LosserMenzis
MaasdrielVGZ
MaasgouwCZ
MaassluisDSW
MaastrichtVGZ
MarumMenzis
MedemblikVGZ
MeerssenVGZ
MenameradielZilveren Kruis
MenterwoldeMenzis
MeppelZilveren Kruis
MiddelburgCZ
Midden-DelflandDSW
Midden-DrentheZilveren Kruis
Mill En Sint HubertCZ
MoerdijkCZ
MolenwaardVGZ
MontferlandMenzis
MontfoortZilveren Kruis
Mook En MiddelaarVGZ
Neder-BetuweZilveren Kruis
NederweertCZ
NeerijnenMenzis
NieuwegeinZilveren Kruis
NieuwkoopZorg en Zekerheid
NijkerkZilveren Kruis
NijmegenVGZ
NissewaardCZ
Noord-BevelandCZ
NoordenveldZilveren Kruis
NoordoostpolderZilveren Kruis
NoordwijkZorg en Zekerheid
NoordwijkerhoutZorg en Zekerheid
Nuenen, Gerwen en NederwettenVGZ
NunspeetZilveren Kruis
NuthCZ
OegstgeestZorg en Zekerheid
OirschotCZ
OisterwijkVGZ
OldambtMenzis
OldebroekZilveren Kruis
OldenzaalMenzis
Olst-WijheZilveren Kruis
OmmenZilveren Kruis
OnderbankenCZ
Oost GelreMenzis
OosterhoutVGZ
OoststellingwerfZilveren Kruis
OostzaanZilveren Kruis
OpmeerVGZ
OpsterlandZilveren Kruis
OssVGZ
Oud-BeijerlandCZ
Oude IjsselstreekMenzis
Ouder-AmstelZilveren Kruis
OudewaterVGZ
OverbetuweMenzis
PapendrechtVGZ
Peel En MaasVGZ
PekelaMenzis
Pijnacker-NootdorpDSW
PurmerendZilveren Kruis
PuttenZilveren Kruis
RaalteZilveren Kruis
ReimerswaalCZ
RenkumMenzis
RenswoudeZilveren Kruis
Reusel-De MierdenCZ
RhedenMenzis
RhenenMenzis
RidderkerkCZ
RijnwaardenMenzis
Rijssen-HoltenMenzis
RijswijkCZ
RoerdalenCZ
RoermondCZ
RoosendaalVGZ
RotterdamZilveren Kruis
RozendaalZilveren Kruis
RucphenCZ
SchagenVGZ
ScherpenzeelZilveren Kruis
SchiedamDSW
SchiermonnikoogZilveren Kruis
SchijndelVGZ
SchinnenCZ
Schouwen-DuivelandCZ
's-GravenhageCZ
's-HertogenboschVGZ
SimpelveldCZ
Sint AnthonisCZ
Sint-MichielsgestelVGZ
Sint-OedenrodeCZ
Sittard-GeleenCZ
SliedrechtVGZ
SlochterenMenzis
SluisCZ
SmallingerlandZilveren Kruis
SoestZilveren Kruis
SomerenCZ
Son En BreugelVGZ
StadskanaalMenzis
StaphorstZilveren Kruis
Stede BroecVGZ
SteenbergenVGZ
SteenwijkerlandZilveren Kruis
SteinCZ
Stichtse VechtZilveren Kruis
StrijenCZ
Súdwest FryslânZilveren Kruis
Ten BoerMenzis
TerneuzenCZ
TerschellingZilveren Kruis
TexelVGZ
TeylingenZorg en Zekerheid
TholenVGZ
TielMenzis
TilburgCZ
TubbergenMenzis
TwenterandMenzis
TynaarloZilveren Kruis
TytsjerksteradielZilveren Kruis
UdenCZ
UitgeestZilveren Kruis
UithoornZilveren Kruis
UrkZilveren Kruis
UtrechtZilveren Kruis
Utrechtse HeuvelrugZilveren Kruis
VaalsCZ
Valkenburg Aan De GeulCZ
ValkenswaardCZ
VeendamMenzis
VeenendaalMenzis
VeereCZ
VeghelCZ
VeldhovenVGZ
VelsenZilveren Kruis
VenloVGZ
VenrayVGZ
VianenZilveren Kruis
VlaardingenDSW
VlagtweddeMenzis
VlielandZilveren Kruis
VlissingenCZ
VoerendaalCZ
VoorschotenZorg en Zekerheid
VoorstEno
VughtVGZ
WaalreVGZ
WaalwijkVGZ
WaddinxveenVGZ
WageningenMenzis
WassenaarCZ
WaterlandZilveren Kruis
WeertCZ
WeespZilveren Kruis
WerkendamVGZ
West Maas En WaalCZ
WesterveldZilveren Kruis
WestervoortMenzis
WestlandDSW
WeststellingwerfZilveren Kruis
WestvoorneCZ
WierdenMenzis
WijchenCZ
WijdemerenZilveren Kruis
Wijk Bij DuurstedeZilveren Kruis
WinsumMenzis
WinterswijkMenzis
WoensdrechtVGZ
WoerdenVGZ
WormerlandZilveren Kruis
WoudenbergZilveren Kruis
WoudrichemVGZ
ZaanstadZilveren Kruis
ZaltbommelVGZ
ZandvoortZilveren Kruis
ZederikVGZ
ZeewoldeZilveren Kruis
ZeistZilveren Kruis
ZevenaarMenzis
ZoetermeerCZ
ZoeterwoudeZorg en Zekerheid
ZuidhornMenzis
ZuidplasZilveren Kruis
ZundertCZ
ZutphenZilveren Kruis
ZwartewaterlandZilveren Kruis
ZwijndrechtCZ
ZwolleZilveren Kruis

Bron: Vektis

View all detail data

Grote regionale verschillen in grootste zorgverzekeraarconcerns

De kaart toont van zeven van de negen verzekeraarconcerns de marktleider per gemeente op basis van het aantal verzekerden. De negen concerns overkoepelen in totaal 25 zorgverzekeraars. Beneden de grote rivieren zijn CZ en VGZ wisselend marktleider. VGZ is ook in de kop van Noord-Holland goed vertegenwoordigd. Menzis is marktleider in de provincie Groningen en grote delen van Gelderland en Overijssel. Zilveren Kruis is goed vertegenwoordigd in met name Friesland, Drenthe, Flevoland, Utrecht en het dichtbevolkte deel van Noord-Holland en de regio Rijnmond. De kleinere verzekeraars DSW, Zorg en Zekerheid en Eno zijn in meerdere gemeenten binnen de eigen regio marktleider. De kleinere verzekeraars ASR en ONVZ zijn in geen enkele gemeente marktleider en worden dan ook niet getoond (Vektis, 2016).

Meer informatie

Bronnen en literatuur

Literatuur

  1. Vektis. Zorgthermometer Verzekerden in beeld 2016. Zeist: Vektis; 2016. Bron

Verantwoording

Methoden
  • Regionale vergelijkingen zorgkosten

    De kaarten laten zorgkosten per verzekerdenjaar, kostenrubriek (bijvoorbeeld zorgkosten voor huisarts of medisch specialistische zorg) en gemeente zien. Voor iedere gemeente is naast het aantal verzekerdenjaren ook het totaal aantal ingeschreven verzekerden in het peiljaar bekend. Een weergave van de zorgkosten per verzekerdenjaren heeft de voorkeur omdat deze maat rekening houdt met migratie, geboorte, sterfte en uitschrijving in een gemeente. De maat ‘verzekerdenjaren’ weegt verzekerden woonachtig in een gemeente voor hun verblijfduur in het peiljaar. Het aantal verzekerdenjaren dat een persoon krijgt toegekend is een getal tussen de 0 en 1. Is iemand een heel jaar woonachtig in de zelfde gemeente dan is de waarde 1.

Andere websites over Zorgverzekering