Volksgezondheidenzorg.info

Zoekveld

Wachttijden

Wachttijden geestelijke gezondheidszorg naar diagnose

Wachttijden GGZ naar diagnose

Augustus 2020
diagnoseBehandel wachttijdAanmeld wachttijd
aandacht6,410,7
alcohol6,35,7
angst6,19,2
bggz3,25,3
bipolair5,16,1
delirium4,25,5
depressie5,47,7
eetstoornis6,39,2
kind (overig)7,58,3
middel (overig)65,5
persoonlijkheid9,411,1
pervasief8,213
restgroep79,5
schizo56,8
somatoforme55,3

Bron: NZa

Gemiddelde wachttijden geestelijke gezondheidszorg

De grafiek toont de gemiddelde wachttijd voor geestelijke gezondheidszorg per hoofddiagnosegroep. De getoonde aanmeld- en behandelwachttijd zijn volume gewogen gemiddelden van de door zorgaanbieders aangeleverde wachttijden. De gemiddelde wachttijd is berekend als de som van de aanmeld- en behandelwachttijden. De volumes in de weging zijn gebaseerd op de afgelopen 365 dagen en worden, per diagnose, evenredig verdeeld over de vestigingen van een instelling. 

Treeknormen zijn maximaal aanvaardbare wachttijden in de zorg

De Treeknorm beschrijft de maximaal aanvaardbare wachttijd. Deze ligt voor de basis-ggz (gb-ggz) en de gespecialiseerde ggz (g-ggz) op vier weken voor de aanmeldwachttijd, tien weken voor de behandelwachttijd en op veertien weken voor de totale wachttijd.

Transparantieregeling zorgaanbieders ggz

Zorgaanbieders zijn verplicht hun wachttijden op hun website te vermelden (of te verwijzen naar www.kiezenindeggz.nl) en maandelijks door te geven aan Vektis. Meer over deze verplichting leest u hier. De door de zorgaanbieders aangeleverde aanmeld- en behandelwachttijd die gebruikt wordt in de berekening is de gemiddelde gerealiseerde wachttijd over de laatste twee maanden.

Historische gegevens

De gegevens vanaf november 2019 zijn los te downloaden (zie: bijlage wachttijden geestelijke gezondheidszorg; (ods; 10kb)). In het bestand worden wachttijden uitgesplitst naar het type aanbieder (instellingen, vrijgevestigden en totaal) en diagnose.

 

Experts en redactie

Datum publicatie

11-09-2020

Wachttijden geestelijke gezondheidszorg naar type instelling en diagnose

Wachttijden GGZ naar type instelling en diagnose

Juni 2020
diagnoseInstellingenVrijgevestigdenTotaal
aandacht17,210,417,1
alcohol1210,712
angst15,512,615,3
bggz8,87,78,5
bipolair11,39,211,2
delirium9,71,99,7
depressie13,311,913,1
eetstoornis15,5815,5
kind (overig)16,210,415,8
middel (overig)11,51811,5
persoonlijkheid20,913,520,5
pervasief21,316,421,2
restgroep16,612,616,5
schizo11,86,111,8
somatoforme10,212,210,3

Bron: NZa

Gemiddelde wachttijden geestelijke gezondheidszorg

De grafiek toont de gemiddelde wachttijd voor geestelijke gezondheidszorg per hoofddiagnosegroep. De getoonde wachttijd zijn volume gewogen gemiddelden van de door zorgaanbieders (uitgesplitst naar instellingen en vrijgevestigde zorgverleners) aangeleverde wachttijden. De gemiddelde wachttijd is berekend als de som van de aanmeld- en behandelwachttijden. De volumes in de weging zijn gebaseerd op de afgelopen 365 dagen en worden, per diagnose, evenredig verdeeld over de vestigingen van een instelling. 

Treeknormen zijn maximaal aanvaardbare wachttijden in de zorg

De Treeknorm beschrijft de maximaal aanvaardbare wachttijd. Deze ligt voor de basis-ggz (gb-ggz) en de gespecialiseerde ggz (g-ggz) op vier weken voor de aanmeldwachttijd, tien weken voor de behandelwachttijd en op veertien weken voor de totale wachttijd.

Transparantieregeling zorgaanbieders ggz

Zorgaanbieders zijn verplicht hun wachttijden op hun website te vermelden (of te verwijzen naar www.kiezenindeggz.nl) en maandelijks door te geven aan Vektis. Meer over deze verplichting leest u hier. De door de zorgaanbieders aangeleverde aanmeld- en behandelwachttijd die gebruikt wordt in de berekening is de gemiddelde gerealiseerde wachttijd over de laatste twee maanden.

Historische gegevens

De gegevens vanaf november 2019 zijn los te downloaden (zie: bijlage wachttijden geestelijke gezondheidszorg; (ods; 10kb)). In het bestand worden wachttijden uitgesplitst naar het type aanbieder (instellingen, vrijgevestigden en totaal) en diagnose.

Experts en redactie

Datum publicatie

11-09-2020

Wachttijden geestelijke gezondheidszorg naar diagnose per zorgkantoorregio

Wachttijden geestelijke gezondheidszorg per zorgkantoorregio

Sorteren

 
Zorgkantooraandacht: Gemiddeld aantal weken [Weken]alcohol: Gemiddeld aantal weken [Weken]angst: Gemiddeld aantal weken [Weken]bggz: Gemiddeld aantal weken [Weken]bipolair: Gemiddeld aantal weken [Weken]delirium: Gemiddeld aantal weken [Weken]depressie: Gemiddeld aantal weken [Weken]eetstoornis: Gemiddeld aantal weken [Weken]kind (overig): Gemiddeld aantal weken [Weken]middel (overig): Gemiddeld aantal weken [Weken]persoonlijkheid: Gemiddeld aantal weken [Weken]pervasief: Gemiddeld aantal weken [Weken]restgroep: Gemiddeld aantal weken [Weken]schizo: Gemiddeld aantal weken [Weken]somatoforme: Gemiddeld aantal weken [Weken]
't Gooi29.36.115.88.99.523.716.928.89.36.521.929.331.711.218.1
Amstelland en De Meerlanden14.210.311.31519.3711.810.717.714.718.410.910.98.18.4
Amsterdam18.28.715.58.512.912.113.523.813.17.425.514.920.69.210.7
Apeldoorn/Zutphen15.26.413.68.58.711.910.721.910.56.815.219.911.617.513.7
Arnhem18.211.6158.817.79.7158.425.111.417.220.217.213.710.4
Drenthe16.57.620.312.69.215.52119.810.87.628.634.521.312.112.7
Flevoland20.27.71412.912.8912.91129.67.814.520.9138.19.9
Friesland8.512.611.38.19.1118.411.58.511.49.710.311.33.28
Groningen25.618.6198.715.4915.517.316.119.12326.22614.317.3
Haaglanden16.9411.710.65.64.810.615.620.76.215.716.29.77.17.9
Kennemerland19.55.311.295.19.28.823.8513.831.918.54.48.7
Midden-Brabant20.910.724.67.812.861711.518.111.623.529.213.4818.4
Midden-Holland10.91112.88.912.1810.31010.1714124.46.215.8
Midden-IJssel29.95.212771012104.328.53110.11010
Nijmegen12.616.217.68.59.123.911.715.21216.822.716.414.54.711.6
Noord- en Midden-Limburg156.917.810.810.15.517.41611.81018.713.816.510.28.3
Noord-Holland Noord11.26.511.85.610.11.711.510.312.97.310.410.811.410.19.4
Noordoost-Brabant21.58.613.88.69.71714.116.988.919.315.512.19.29.1
Rotterdam18.322.714.3910.814.914.723.328.319.43028.229.554.46.1
Twente25.210.611.38.49.58.110.67.48.29.820.624.513.3107.5
Utrecht15.812.419.86.415.313.612.617.427.313.723.420.314.68.413.6
Waardenland123011.87.416.512.713.32817.829.417.523.117.617.99.4
West-Brabant15.911.713.69.94.22.712.79.210.411.521.116.813.96.76.9
Westland Schieland Delfland20.912.911.87.68.4410.8338.113.817.414.815.116.49.9
Zaanstreek/Waterland126.916.89.18.811.211.817.46.3819.610.314.89.46.6
Zeeland20.119.613.37.113.941112.79.118.614.617.116.814.213.8
Zuid-Holland Noord16.510.5167.16.3611.111.318.4816.417.912.24.915
Zuid-Hollandse Eilanden4.528.86.19.41010.529.86.97.88.66.996.7
Zuid-Limburg26.324.617.48.219.110.114.51410.72625.126.120.115.68.7
Zuidoost-Brabant1413.215.29.96.79.913.48.313.712.316.731.310.213.17.6
Zwolle17.97.418.7811.68.217.214.419.85.622.124.513.910.612.7
NEDERLAND17.11215.38.511.29.713.115.515.811.520.521.216.511.810.3

Gemiddelde regionale wachttijden geestelijke gezondheidszorg

De grafiek toont de gemiddelde totale wachttijd voor geestelijke gezondheidszorg per hoofddiagnosegroep in elke zorgkantoorregio. De totale gemiddelde wachttijd is berekend als de som van de gemiddelde aanmeld- en behandelwachttijden (deze worden niet apart weergegeven). Voor het gemiddelde van een regio worden alleen vestigingslocaties meegenomen die wachttijden voor een diagnose aanleveren in de betreffende zorgkantoorregio. Het gemiddelde is volume gewogen, waarbij de volumes zijn gebaseerd op de afgelopen 365 dagen. Volumes worden, per diagnose, evenredig verdeeld over de vestigingen van een instelling.

Treeknormen zijn maximaal aanvaardbare wachttijden in de zorg

De Treeknorm beschrijft de maximaal aanvaardbare wachttijd. Deze ligt voor de basis-ggz (gb-ggz) en de gespecialiseerde ggz (g-ggz) op vier weken voor de aanmeldwachttijd, tien weken voor de behandelwachttijd en op veertien weken voor de totale wachttijd.

Transparantieregeling zorgaanbieders ggz

Zorgaanbieders zijn verplicht hun wachttijden op hun website te vermelden (of te verwijzen naar www.kiezenindeggz.nl (link is external)) en maandelijks door te geven aan Vektis. Meer over deze verplichting leest u hier (link is external). De door de zorgaanbieders aangeleverde aanmeld- en behandelwachttijd die gebruikt wordt in de berekening is de gemiddelde gerealiseerde wachttijd over de laatste twee maanden.

Historische gegevens

De grafieken tonen de totale wachttijden per diagnose en zorgkantoorregio. Tabellen voor de aanmeldwachttijd, behandelwachttijd en de totale wachttijd, inclusief historie, zijn los te downloaden (zie: bijlage wachttijden geestelijke gezondheidszorg naar regio; (ods; 72kb)).

Experts en redactie

Datum publicatie

11-09-2020

Verantwoording

Definities
  • Overzicht diagnosen

    aandacht = aandachttekort en -gedrag
    alcohol = alcohol gebonden
    angst = angst
    bggz = basis ggz
    bipolair = bipolair en overig
    delirium = delirium dementie en overig
    depressie  = depressie
    eetstoornis = eetstoornissen
    kind (overig) = overige stoornissen kindertijd
    middel (overig) overige aan middel gebonden stoornissen
    persoonlijkheid = persoonlijkheid
    pervasief = pervasief
    restgroep = restgroep diagnoses, andere aandoeningen
    schizo = schizofrenie
    somatoforme = somatoforme stoornissen