Volksgezondheidenzorg.info

Zoekveld

BevolkingRegionaal & InternationaalMigratieachtergrond

Cijfers & Context

2019: toename 125.422 personen

Regionaal & Internationaal

Den Haag 6.620 inwoners per km2

Kosten

Preventie & Zorg

Personen met een westerse migratieachtergrond per gemeente

Westerse migratieachtergrond 2018

Per gemeente
Westerse allochtonen per gemeente 2018
Westerse migratieachtergrond 2018
GemeenteAantal gemeentePercentage gemeenteAantal NLPercentage Nederland
Aa en Hunze1.0644,21.729.01610,1
Aalburg5173,91.729.01610,1
Aalsmeer3.50711,11.729.01610,1
Aalten2.15181.729.01610,1
Achtkarspelen6162,21.729.01610,1
Alblasserdam1.3446,71.729.01610,1
Albrandswaard1.9307,71.729.01610,1
Alkmaar10.2939,51.729.01610,1
Almelo7.34210,11.729.01610,1
Almere21.41210,51.729.01610,1
Alphen aan den Rijn9.89691.729.01610,1
Alphen-Chaam1.15911,51.729.01610,1
Ameland1985,41.729.01610,1
Amersfoort13.6428,81.729.01610,1
Amstelveen17.16819,11.729.01610,1
Amsterdam155.02318,21.729.01610,1
Apeldoorn13.4418,31.729.01610,1
Appingedam8697,41.729.01610,1
Arnhem18.10111,51.729.01610,1
Assen5.3607,91.729.01610,1
Asten1.2347,41.729.01610,1
Baarle-Nassau1.55622,91.729.01610,1
Baarn2.3399,51.729.01610,1
Barendrecht3.7897,81.729.01610,1
Barneveld2.3464,11.729.01610,1
Bedum4524,31.729.01610,1
Beek (L.)1.5669,91.729.01610,1
Beemster57261.729.01610,1
Beesel1.42010,61.729.01610,1
Berg en Dal3.63310,51.729.01610,1
Bergeijk1.4227,71.729.01610,1
Bergen (L.)1.66912,71.729.01610,1
Bergen (NH.)2.8309,51.729.01610,1
Bergen op Zoom6.5829,91.729.01610,1
Berkelland2.20251.729.01610,1
Bernheze1.7645,81.729.01610,1
Best2.7529,31.729.01610,1
Beuningen1.9427,51.729.01610,1
Beverwijk4.87911,91.729.01610,1
Binnenmaas1.4755,11.729.01610,1
Bladel1.3806,91.729.01610,1
Blaricum1.19511,11.729.01610,1
Bloemendaal3.13913,51.729.01610,1
Bodegraven-Reeuwijk2.1136,21.729.01610,1
Boekel6165,91.729.01610,1
Borger-Odoorn1.0334,11.729.01610,1
Borne1.4676,31.729.01610,1
Borsele1.4366,31.729.01610,1
Boxmeer2.0497,11.729.01610,1
Boxtel2.2997,51.729.01610,1
Breda20.56511,21.729.01610,1
Brielle1.4998,81.729.01610,1
Bronckhorst1.4774,11.729.01610,1
Brummen1.23761.729.01610,1
Brunssum5.30718,81.729.01610,1
Bunnik1.1337,41.729.01610,1
Bunschoten1.2145,71.729.01610,1
Buren1.5115,71.729.01610,1
Capelle aan den IJssel7.47011,21.729.01610,1
Castricum2.4746,91.729.01610,1
Coevorden1.7895,11.729.01610,1
Cranendonck2.36511,61.729.01610,1
Cromstrijen5654,41.729.01610,1
Cuijk2.4299,81.729.01610,1
Culemborg2.4898,81.729.01610,1
Dalfsen9323,31.729.01610,1
Dantumadiel4032,11.729.01610,1
De Bilt4.1319,61.729.01610,1
De Fryske Marren2.3464,51.729.01610,1
De Marne4444,41.729.01610,1
De Ronde Venen3.8198,81.729.01610,1
De Wolden7313,11.729.01610,1
Delft14.74714,41.729.01610,1
Delfzijl1.9117,71.729.01610,1
Den Helder5.3729,61.729.01610,1
Deurne1.8025,61.729.01610,1
Deventer8.8478,91.729.01610,1
Diemen4.29715,31.729.01610,1
Dinkelland1.5475,91.729.01610,1
Doesburg1.0689,41.729.01610,1
Doetinchem4.1677,31.729.01610,1
Dongen1.7346,71.729.01610,1
Dongeradeel7723,21.729.01610,1
Dordrecht13.38511,31.729.01610,1
Drechterland1.3216,81.729.01610,1
Drimmelen1.6726,21.729.01610,1
Dronten3.1907,81.729.01610,1
Druten1.0975,91.729.01610,1
Duiven2.1238,31.729.01610,1
Echt-Susteren4.27213,51.729.01610,1
Edam-Volendam1.5834,41.729.01610,1
Ede8.2337,21.729.01610,1
Eemnes7077,81.729.01610,1
Eemsmond6474,21.729.01610,1
Eersel1.1796,31.729.01610,1
Eijsden-Margraten2.64410,31.729.01610,1
Eindhoven33.20914,51.729.01610,1
Elburg7903,41.729.01610,1
Emmen7.46171.729.01610,1
Enkhuizen1.6518,91.729.01610,1
Enschede19.76512,51.729.01610,1
Epe2.0666,31.729.01610,1
Ermelo1.5585,81.729.01610,1
Etten-Leur4.0299,31.729.01610,1
Ferwerderadiel3413,91.729.01610,1
Geertruidenberg1.3396,21.729.01610,1
Geldermalsen1.4325,31.729.01610,1
Geldrop-Mierlo3.6049,21.729.01610,1
Gemert-Bakel2.2607,41.729.01610,1
Gennep1.6419,61.729.01610,1
Giessenlanden6534,51.729.01610,1
Gilze en Rijen2.0637,81.729.01610,1
Goeree-Overflakkee1.9293,91.729.01610,1
Goes3.1408,31.729.01610,1
Goirle1.5856,71.729.01610,1
Gooise Meren7.01812,21.729.01610,1
Gorinchem3.5579,81.729.01610,1
Gouda6.4508,91.729.01610,1
Grave1.0478,41.729.01610,1
Groningen (gemeente)24.95312,31.729.01610,1
Grootegast3022,51.729.01610,1
Gulpen-Wittem1.65011,61.729.01610,1
Haaksbergen1.6136,61.729.01610,1
Haaren70751.729.01610,1
Haarlem21.08913,21.729.01610,1
Haarlemmerliede en Spaarnwoude5078,61.729.01610,1
Haarlemmermeer16.49811,21.729.01610,1
Halderberge2.2907,71.729.01610,1
Hardenberg2.2303,71.729.01610,1
Harderwijk3.1046,61.729.01610,1
Hardinxveld-Giessendam6083,41.729.01610,1
Haren1.5777,91.729.01610,1
Harlingen1.2157,71.729.01610,1
Hattem5394,41.729.01610,1
Heemskerk3.6759,41.729.01610,1
Heemstede3.43312,71.729.01610,1
Heerde6023,21.729.01610,1
Heerenveen2.7535,51.729.01610,1
Heerhugowaard4.9238,81.729.01610,1
Heerlen16.14218,61.729.01610,1
Heeze-Leende1.1537,31.729.01610,1
Heiloo1.8167,91.729.01610,1
Hellendoorn1.44941.729.01610,1
Hellevoetsluis3.6469,11.729.01610,1
Helmond12.04113,21.729.01610,1
Hendrik-Ido-Ambacht1.9256,31.729.01610,1
Hengelo (O.)7.7769,61.729.01610,1
Heumen1.48991.729.01610,1
Heusden3.1807,31.729.01610,1
Hillegom2.41911,11.729.01610,1
Hilvarenbeek8475,51.729.01610,1
Hilversum12.06113,51.729.01610,1
Hof van Twente1.9385,51.729.01610,1
Hollands Kroon3.3066,91.729.01610,1
Hoogeveen3.1115,61.729.01610,1
Hoorn6.6109,11.729.01610,1
Horst aan de Maas3.6018,51.729.01610,1
Houten3.5937,21.729.01610,1
Huizen4.1169,91.729.01610,1
Hulst6.73224,51.729.01610,1
IJsselstein2.4677,21.729.01610,1
Kaag en Braassem1.6696,31.729.01610,1
Kampen2.1824,11.729.01610,1
Kapelle7265,71.729.01610,1
Katwijk3.7165,71.729.01610,1
Kerkrade11.58125,31.729.01610,1
Koggenland1.13351.729.01610,1
Kollumerland en Nieuwkruisland3052,41.729.01610,1
Korendijk4884,41.729.01610,1
Krimpen aan den IJssel2.1587,41.729.01610,1
Krimpenerwaard2.9875,41.729.01610,1
Laarbeek1.3666,21.729.01610,1
Landerd6704,41.729.01610,1
Landgraaf7.08218,81.729.01610,1
Landsmeer1.0208,91.729.01610,1
Langedijk1.68461.729.01610,1
Lansingerland4.5187,41.729.01610,1
Laren (NH.)1.54713,91.729.01610,1
Leek1.0035,11.729.01610,1
Leerdam1.68581.729.01610,1
Leeuwarden9.0937,41.729.01610,1
Leiden17.75214,31.729.01610,1
Leiderdorp2.74410,11.729.01610,1
Leidschendam-Voorburg10.76814,41.729.01610,1
Lelystad7.84210,11.729.01610,1
Leudal3.2689,11.729.01610,1
Leusden2.3507,91.729.01610,1
Lingewaal5414,91.729.01610,1
Lingewaard3.1196,71.729.01610,1
Lisse1.9468,61.729.01610,1
Lochem1.9965,91.729.01610,1
Loon op Zand1.5656,81.729.01610,1
Lopik58141.729.01610,1
Loppersum4064,21.729.01610,1
Losser2.52011,21.729.01610,1
Maasdriel1.8277,51.729.01610,1
Maasgouw2.66411,21.729.01610,1
Maassluis2.7908,61.729.01610,1
Maastricht25.52620,81.729.01610,1
Marum4364,21.729.01610,1
Medemblik3.4277,71.729.01610,1
Meerssen1.8249,61.729.01610,1
Meierijstad5.8147,31.729.01610,1
Meppel1.8445,51.729.01610,1
Middelburg (Z.)4.7449,81.729.01610,1
Midden-Delfland1.16461.729.01610,1
Midden-Drenthe1.4734,41.729.01610,1
Midden-Groningen3.66761.729.01610,1
Mill en Sint Hubert4634,31.729.01610,1
Moerdijk2.4706,71.729.01610,1
Molenwaard1.0283,51.729.01610,1
Montferland3.0388,51.729.01610,1
Montfoort7045,11.729.01610,1
Mook en Middelaar7679,91.729.01610,1
Neder-Betuwe1.1004,71.729.01610,1
Nederweert1.1196,61.729.01610,1
Neerijnen61851.729.01610,1
Nieuwegein6.30910,11.729.01610,1
Nieuwkoop1.69061.729.01610,1
Nijkerk2.2535,31.729.01610,1
Nijmegen21.25412,11.729.01610,1
Nissewaard7.7399,11.729.01610,1
Noord-Beveland6769,21.729.01610,1
Noordenveld1.4334,41.729.01610,1
Noordoostpolder3.3977,31.729.01610,1
Noordwijk3.09011,91.729.01610,1
Noordwijkerhout1.89311,41.729.01610,1
Nuenen, Gerwen en Nederwetten2.0548,91.729.01610,1
Nunspeet9613,51.729.01610,1
Nuth1.58510,41.729.01610,1
Oegstgeest3.61515,11.729.01610,1
Oirschot8724,71.729.01610,1
Oisterwijk1.7366,61.729.01610,1
Oldambt2.7657,31.729.01610,1
Oldebroek7683,31.729.01610,1
Oldenzaal2.4867,81.729.01610,1
Olst-Wijhe8174,51.729.01610,1
Ommen7874,51.729.01610,1
Onderbanken1.32916,91.729.01610,1
Oost Gelre1.5415,21.729.01610,1
Oosterhout5.0569,21.729.01610,1
Ooststellingwerf1.1254,41.729.01610,1
Oostzaan6196,41.729.01610,1
Opmeer5895,11.729.01610,1
Opsterland1.0333,51.729.01610,1
Oss7.7568,51.729.01610,1
Oud-Beijerland1.44761.729.01610,1
Oude IJsselstreek2.8087,11.729.01610,1
Ouder-Amstel1.71012,71.729.01610,1
Oudewater4594,51.729.01610,1
Overbetuwe3.2926,91.729.01610,1
Papendrecht2.6548,21.729.01610,1
Peel en Maas3.1527,31.729.01610,1
Pekela6935,71.729.01610,1
Pijnacker-Nootdorp4.6398,61.729.01610,1
Purmerend7.21291.729.01610,1
Putten1.1034,51.729.01610,1
Raalte1.2183,31.729.01610,1
Reimerswaal2.1849,71.729.01610,1
Renkum3.0179,61.729.01610,1
Renswoude1923,71.729.01610,1
Reusel-De Mierden8296,41.729.01610,1
Rheden3.93591.729.01610,1
Rhenen1.1095,61.729.01610,1
Ridderkerk3.5787,81.729.01610,1
Rijssen-Holten1.1112,91.729.01610,1
Rijswijk (ZH.)7.91915,21.729.01610,1
Roerdalen2.903141.729.01610,1
Roermond8.50214,71.729.01610,1
Roosendaal8.40810,91.729.01610,1
Rotterdam80.74212,61.729.01610,1
Rozendaal1569,91.729.01610,1
Rucphen1.4546,51.729.01610,1
Schagen3.1746,81.729.01610,1
Scherpenzeel4284,41.729.01610,1
Schiedam9.80212,61.729.01610,1
Schiermonnikoog687,31.729.01610,1
Schinnen1.60012,41.729.01610,1
Schouwen-Duiveland2.1796,51.729.01610,1
's-Gravenhage (gemeente)96.38718,11.729.01610,1
's-Hertogenbosch13.6948,91.729.01610,1
Simpelveld1.65615,71.729.01610,1
Sint Anthonis4864,21.729.01610,1
Sint-Michielsgestel1.4635,11.729.01610,1
Sittard-Geleen13.938151.729.01610,1
Sliedrecht1.2324,91.729.01610,1
Sluis5.68424,21.729.01610,1
Smallingerland2.9085,21.729.01610,1
Soest4.0598,81.729.01610,1
Someren1.3557,11.729.01610,1
Son en Breugel1.4058,41.729.01610,1
Stadskanaal1.4934,61.729.01610,1
Staphorst3562,11.729.01610,1
Stede Broec1.6097,41.729.01610,1
Steenbergen3.34313,51.729.01610,1
Steenwijkerland1.9294,41.729.01610,1
Stein (L.)2.71810,91.729.01610,1
Stichtse Vecht5.8429,11.729.01610,1
Strijen4294,91.729.01610,1
Súdwest-Fryslân4.49151.729.01610,1
Ten Boer3084,21.729.01610,1
Terneuzen10.18718,71.729.01610,1
Terschelling2865,81.729.01610,1
Texel94971.729.01610,1
Teylingen3.4149,31.729.01610,1
Tholen1.3805,41.729.01610,1
Tiel3.73691.729.01610,1
Tilburg23.96111,11.729.01610,1
Tubbergen7013,31.729.01610,1
Twenterand1.0473,11.729.01610,1
Tynaarlo1.7165,11.729.01610,1
Tytsjerksteradiel1.0293,21.729.01610,1
Uden3.6048,61.729.01610,1
Uitgeest9076,71.729.01610,1
Uithoorn3.531121.729.01610,1
Urk3091,51.729.01610,1
Utrecht (gemeente)40.21511,61.729.01610,1
Utrechtse Heuvelrug4.1588,41.729.01610,1
Vaals4.51245,71.729.01610,1
Valkenburg aan de Geul1.89111,51.729.01610,1
Valkenswaard2.9079,51.729.01610,1
Veendam1.4935,41.729.01610,1
Veenendaal3.8625,91.729.01610,1
Veere1.3416,11.729.01610,1
Veldhoven4.497101.729.01610,1
Velsen6.4469,51.729.01610,1
Venlo16.12115,91.729.01610,1
Venray4.63810,71.729.01610,1
Vianen1.2546,31.729.01610,1
Vlaardingen6.9379,61.729.01610,1
Vlieland12611,11.729.01610,1
Vlissingen6.19113,91.729.01610,1
Voerendaal1.33110,71.729.01610,1
Voorschoten3.22212,71.729.01610,1
Voorst1.1774,81.729.01610,1
Vught2.3598,91.729.01610,1
Waadhoeke2.3545,11.729.01610,1
Waalre1.80910,61.729.01610,1
Waalwijk4.3509,11.729.01610,1
Waddinxveen2.1047,61.729.01610,1
Wageningen5.29913,81.729.01610,1
Wassenaar5.75622,11.729.01610,1
Waterland1.2547,31.729.01610,1
Weert5.38810,81.729.01610,1
Weesp2.18511,41.729.01610,1
Werkendam1.0343,81.729.01610,1
West Maas en Waal1.0065,31.729.01610,1
Westerveld7794,11.729.01610,1
Westervoort1.4169,41.729.01610,1
Westerwolde1.5586,31.729.01610,1
Westland9.67791.729.01610,1
Weststellingwerf1.03941.729.01610,1
Westvoorne1.0026,91.729.01610,1
Wierden1.1294,71.729.01610,1
Wijchen3.0597,51.729.01610,1
Wijdemeren2.0628,71.729.01610,1
Wijk bij Duurstede1.5136,41.729.01610,1
Winsum6454,81.729.01610,1
Winterswijk2.5428,81.729.01610,1
Woensdrecht4.20619,31.729.01610,1
Woerden3.4576,71.729.01610,1
Wormerland1.0136,31.729.01610,1
Woudenberg6024,61.729.01610,1
Woudrichem6614,51.729.01610,1
Zaanstad15.92010,31.729.01610,1
Zaltbommel1.8916,81.729.01610,1
Zandvoort2.34813,81.729.01610,1
Zederik3892,81.729.01610,1
Zeewolde2.67111,91.729.01610,1
Zeist6.1139,71.729.01610,1
Zevenaar4.325101.729.01610,1
Zoetermeer13.48110,81.729.01610,1
Zoeterwoude5356,31.729.01610,1
Zuidhorn8364,41.729.01610,1
Zuidplas3.2537,81.729.01610,1
Zundert2.74112,71.729.01610,1
Zutphen4.0998,61.729.01610,1
Zwartewaterland7383,31.729.01610,1
Zwijndrecht3.5357,91.729.01610,1
Zwolle8.4946,71.729.01610,1

Bron: CBS StatLine

View all detail data

Vooral in grensgebieden veel personen met een westerse migratieachtergrond

Nederland telt in 2018 ongeveer 1,7 miljoen personen met een westerse migratieachtergrond. Dat is 10,1% van de bevolking. De hoogste percentages (met name Duitsers en Belgen) zijn te vinden in grensgemeenten in Limburg en Zeeland. De gemeente Vaals heeft met 45,7% het hoogste percentage, gevolgd door Kerkrade (25,3%) en Hulst en Sluis (24,5% en 24,2%). Daarnaast zijn ook in enkele andere delen van het land grote groepen personen te vinden met een westerse migratieachtergrond, vooral in en rond Den Haag en Amsterdam (inclusief het Gooi).

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Experts en redactie

Datum publicatie

30-09-2020

Personen met een niet-westerse migratieachtergrond per gemeente

Niet-westerse migratieachtergrond 2018

Per gemeente
Niet-westerse allochtonen per gemeente 2018
Niet-westerse migratieachtergrond 2018
GemeenteAantal gemeentePercentage gemeenteAantal NLPercentage Nederland
Aa en Hunze5802,32.242.84313,1
Aalburg2722,12.242.84313,1
Aalsmeer2.5558,12.242.84313,1
Aalten8873,32.242.84313,1
Achtkarspelen55922.242.84313,1
Alblasserdam1.5407,72.242.84313,1
Albrandswaard3.16512,62.242.84313,1
Alkmaar13.85012,82.242.84313,1
Almelo11.25015,52.242.84313,1
Almere63.47931,12.242.84313,1
Alphen aan den Rijn11.72510,72.242.84313,1
Alphen-Chaam2662,62.242.84313,1
Ameland681,92.242.84313,1
Amersfoort23.91915,42.242.84313,1
Amstelveen21.18223,62.242.84313,1
Amsterdam301.30135,32.242.84313,1
Apeldoorn14.2508,82.242.84313,1
Appingedam8146,92.242.84313,1
Arnhem31.55620,12.242.84313,1
Assen5.0837,52.242.84313,1
Asten5863,52.242.84313,1
Baarle-Nassau1892,82.242.84313,1
Baarn1.9938,12.242.84313,1
Barendrecht7.67015,82.242.84313,1
Barneveld2.5604,52.242.84313,1
Bedum3583,42.242.84313,1
Beek (L.)7384,62.242.84313,1
Beemster3773,92.242.84313,1
Beesel7285,42.242.84313,1
Berg en Dal1.3053,82.242.84313,1
Bergeijk4372,42.242.84313,1
Bergen (L.)3372,62.242.84313,1
Bergen (NH.)1.0853,62.242.84313,1
Bergen op Zoom9.80214,82.242.84313,1
Berkelland1.2442,82.242.84313,1
Bernheze8382,72.242.84313,1
Best2.0386,92.242.84313,1
Beuningen1.28152.242.84313,1
Beverwijk6.07214,82.242.84313,1
Binnenmaas1.0743,72.242.84313,1
Bladel6193,12.242.84313,1
Blaricum86082.242.84313,1
Bloemendaal1.16752.242.84313,1
Bodegraven-Reeuwijk2.1636,42.242.84313,1
Boekel2322,22.242.84313,1
Borger-Odoorn4911,92.242.84313,1
Borne1.0254,42.242.84313,1
Borsele6292,82.242.84313,1
Boxmeer1.3824,82.242.84313,1
Boxtel2.5098,22.242.84313,1
Breda22.57112,32.242.84313,1
Brielle8725,12.242.84313,1
Bronckhorst7512,12.242.84313,1
Brummen1.1935,72.242.84313,1
Brunssum1.5105,32.242.84313,1
Bunnik7895,22.242.84313,1
Bunschoten1.05552.242.84313,1
Buren6562,52.242.84313,1
Capelle aan den IJssel15.73923,52.242.84313,1
Castricum1.4904,22.242.84313,1
Coevorden1.3883,92.242.84313,1
Cranendonck6993,42.242.84313,1
Cromstrijen38432.242.84313,1
Cuijk2.4119,72.242.84313,1
Culemborg3.89713,82.242.84313,1
Dalfsen6052,12.242.84313,1
Dantumadiel3942,12.242.84313,1
De Bilt3.3737,92.242.84313,1
De Fryske Marren1.8933,72.242.84313,1
De Marne1901,92.242.84313,1
De Ronde Venen3.2587,52.242.84313,1
De Wolden4461,92.242.84313,1
Delft20.83720,42.242.84313,1
Delfzijl2.476102.242.84313,1
Den Helder5.5159,92.242.84313,1
Deurne1.1523,62.242.84313,1
Deventer12.87312,92.242.84313,1
Diemen8.164292.242.84313,1
Dinkelland52422.242.84313,1
Doesburg1.16810,32.242.84313,1
Doetinchem3.8556,72.242.84313,1
Dongen1.6706,52.242.84313,1
Dongeradeel6182,62.242.84313,1
Dordrecht21.99718,62.242.84313,1
Drechterland6803,52.242.84313,1
Drimmelen7232,72.242.84313,1
Dronten3.3488,22.242.84313,1
Druten1.1396,12.242.84313,1
Duiven1.4715,82.242.84313,1
Echt-Susteren1.2183,82.242.84313,1
Edam-Volendam1.6694,62.242.84313,1
Ede9.6498,42.242.84313,1
Eemnes5085,62.242.84313,1
Eemsmond5303,42.242.84313,1
Eersel5362,92.242.84313,1
Eijsden-Margraten6652,62.242.84313,1
Eindhoven46.23120,22.242.84313,1
Elburg6262,72.242.84313,1
Emmen5.37952.242.84313,1
Enkhuizen1.2836,92.242.84313,1
Enschede26.27416,62.242.84313,1
Epe1.7845,42.242.84313,1
Ermelo1.2754,82.242.84313,1
Etten-Leur4.1089,42.242.84313,1
Ferwerderadiel2422,82.242.84313,1
Geertruidenberg7833,62.242.84313,1
Geldermalsen1.07742.242.84313,1
Geldrop-Mierlo3.0977,92.242.84313,1
Gemert-Bakel9483,12.242.84313,1
Gennep7234,22.242.84313,1
Giessenlanden3782,62.242.84313,1
Gilze en Rijen2.3068,82.242.84313,1
Goeree-Overflakkee1.2162,52.242.84313,1
Goes2.8847,72.242.84313,1
Goirle1.0424,42.242.84313,1
Gooise Meren4.9108,62.242.84313,1
Gorinchem5.83916,12.242.84313,1
Gouda11.94316,42.242.84313,1
Grave6415,22.242.84313,1
Groningen (gemeente)25.01712,32.242.84313,1
Grootegast1911,62.242.84313,1
Gulpen-Wittem3142,22.242.84313,1
Haaksbergen1.3655,62.242.84313,1
Haaren3352,42.242.84313,1
Haarlem24.85915,62.242.84313,1
Haarlemmerliede en Spaarnwoude3936,72.242.84313,1
Haarlemmermeer22.60415,32.242.84313,1
Halderberge2.2767,62.242.84313,1
Hardenberg1.82732.242.84313,1
Harderwijk5.54711,82.242.84313,1
Hardinxveld-Giessendam5963,32.242.84313,1
Haren8604,32.242.84313,1
Harlingen6994,42.242.84313,1
Hattem3983,32.242.84313,1
Heemskerk4.14910,62.242.84313,1
Heemstede1.7326,42.242.84313,1
Heerde5162,82.242.84313,1
Heerenveen3.0826,12.242.84313,1
Heerhugowaard6.82812,22.242.84313,1
Heerlen8.4419,72.242.84313,1
Heeze-Leende4612,92.242.84313,1
Heiloo1.0624,62.242.84313,1
Hellendoorn9552,72.242.84313,1
Hellevoetsluis3.61992.242.84313,1
Helmond11.75812,92.242.84313,1
Hendrik-Ido-Ambacht2.4097,92.242.84313,1
Hengelo (O.)10.39212,92.242.84313,1
Heumen7434,52.242.84313,1
Heusden2.7986,42.242.84313,1
Hillegom1.4346,62.242.84313,1
Hilvarenbeek3622,42.242.84313,1
Hilversum12.33013,82.242.84313,1
Hof van Twente1.1723,42.242.84313,1
Hollands Kroon1.5143,22.242.84313,1
Hoogeveen2.8485,12.242.84313,1
Hoorn10.44214,32.242.84313,1
Horst aan de Maas1.1792,82.242.84313,1
Houten3.96782.242.84313,1
Huizen4.40010,62.242.84313,1
Hulst81632.242.84313,1
IJsselstein4.43112,92.242.84313,1
Kaag en Braassem1.2254,62.242.84313,1
Kampen2.9525,52.242.84313,1
Kapelle4393,52.242.84313,1
Katwijk3.5645,52.242.84313,1
Kerkrade2.8326,22.242.84313,1
Koggenland7843,52.242.84313,1
Kollumerland en Nieuwkruisland2992,32.242.84313,1
Korendijk2722,52.242.84313,1
Krimpen aan den IJssel2.3748,12.242.84313,1
Krimpenerwaard3.1045,62.242.84313,1
Laarbeek5632,52.242.84313,1
Landerd4362,82.242.84313,1
Landgraaf1.5834,22.242.84313,1
Landsmeer9238,12.242.84313,1
Langedijk1.4075,12.242.84313,1
Lansingerland6.34210,42.242.84313,1
Laren (NH.)6115,52.242.84313,1
Leek7393,82.242.84313,1
Leerdam3.05814,52.242.84313,1
Leeuwarden11.2689,22.242.84313,1
Leiden20.28816,32.242.84313,1
Leiderdorp3.15111,62.242.84313,1
Leidschendam-Voorburg12.20316,32.242.84313,1
Lelystad16.01120,72.242.84313,1
Leudal1.1613,22.242.84313,1
Leusden1.6785,62.242.84313,1
Lingewaal4333,92.242.84313,1
Lingewaard1.6443,52.242.84313,1
Lisse1.1154,92.242.84313,1
Lochem1.5344,62.242.84313,1
Loon op Zand92042.242.84313,1
Lopik6804,72.242.84313,1
Loppersum2102,22.242.84313,1
Losser7773,42.242.84313,1
Maasdriel8153,32.242.84313,1
Maasgouw6492,72.242.84313,1
Maassluis6.08218,72.242.84313,1
Maastricht13.58711,12.242.84313,1
Marum2392,32.242.84313,1
Medemblik2.0774,72.242.84313,1
Meerssen5562,92.242.84313,1
Meierijstad5.1346,42.242.84313,1
Meppel1.9515,82.242.84313,1
Middelburg (Z.)4.1648,62.242.84313,1
Midden-Delfland1.0755,62.242.84313,1
Midden-Drenthe8362,52.242.84313,1
Midden-Groningen4.9388,12.242.84313,1
Mill en Sint Hubert2252,12.242.84313,1
Moerdijk1.7284,72.242.84313,1
Molenwaard7902,72.242.84313,1
Montferland1.2983,62.242.84313,1
Montfoort6754,92.242.84313,1
Mook en Middelaar2953,82.242.84313,1
Neder-Betuwe6062,62.242.84313,1
Nederweert4272,52.242.84313,1
Neerijnen4033,32.242.84313,1
Nieuwegein10.13516,22.242.84313,1
Nieuwkoop1.2334,42.242.84313,1
Nijkerk2.6246,22.242.84313,1
Nijmegen24.54013,92.242.84313,1
Nissewaard12.42014,72.242.84313,1
Noord-Beveland22232.242.84313,1
Noordenveld2.0676,42.242.84313,1
Noordoostpolder3.3647,22.242.84313,1
Noordwijk1.3935,32.242.84313,1
Noordwijkerhout7454,52.242.84313,1
Nuenen, Gerwen en Nederwetten8433,72.242.84313,1
Nunspeet8683,22.242.84313,1
Nuth4412,92.242.84313,1
Oegstgeest1.9858,32.242.84313,1
Oirschot5122,82.242.84313,1
Oisterwijk1.2694,92.242.84313,1
Oldambt1.3943,72.242.84313,1
Oldebroek5532,42.242.84313,1
Oldenzaal2.4847,82.242.84313,1
Olst-Wijhe6173,42.242.84313,1
Ommen4992,82.242.84313,1
Onderbanken2443,12.242.84313,1
Oost Gelre9423,22.242.84313,1
Oosterhout5.91810,72.242.84313,1
Ooststellingwerf6382,52.242.84313,1
Oostzaan6977,22.242.84313,1
Opmeer3282,82.242.84313,1
Opsterland7912,72.242.84313,1
Oss8.7599,62.242.84313,1
Oud-Beijerland1.0654,42.242.84313,1
Oude IJsselstreek2.4886,32.242.84313,1
Ouder-Amstel1.749132.242.84313,1
Oudewater40642.242.84313,1
Overbetuwe2.1174,52.242.84313,1
Papendrecht3.0479,42.242.84313,1
Peel en Maas1.6063,72.242.84313,1
Pekela3252,72.242.84313,1
Pijnacker-Nootdorp6.435122.242.84313,1
Purmerend13.635172.242.84313,1
Putten7663,22.242.84313,1
Raalte1.10132.242.84313,1
Reimerswaal9534,22.242.84313,1
Renkum1.7225,52.242.84313,1
Renswoude1302,52.242.84313,1
Reusel-De Mierden3442,62.242.84313,1
Rheden3.1127,12.242.84313,1
Rhenen1.0845,52.242.84313,1
Ridderkerk4.93310,82.242.84313,1
Rijssen-Holten1.88652.242.84313,1
Rijswijk (ZH.)10.30819,72.242.84313,1
Roerdalen6833,32.242.84313,1
Roermond8.19514,22.242.84313,1
Roosendaal10.57713,72.242.84313,1
Rotterdam244.10938,22.242.84313,1
Rozendaal815,12.242.84313,1
Rucphen6182,82.242.84313,1
Schagen1.9074,12.242.84313,1
Scherpenzeel2742,82.242.84313,1
Schiedam22.63229,12.242.84313,1
Schiermonnikoog161,72.242.84313,1
Schinnen4203,32.242.84313,1
Schouwen-Duiveland1.00332.242.84313,1
's-Gravenhage (gemeente)189.54135,62.242.84313,1
's-Hertogenbosch17.47011,42.242.84313,1
Simpelveld2182,12.242.84313,1
Sint Anthonis2542,22.242.84313,1
Sint-Michielsgestel85832.242.84313,1
Sittard-Geleen6.47272.242.84313,1
Sliedrecht2.2709,12.242.84313,1
Sluis70832.242.84313,1
Smallingerland3.2425,82.242.84313,1
Soest5.57812,12.242.84313,1
Someren4772,52.242.84313,1
Son en Breugel6493,92.242.84313,1
Stadskanaal1.2073,72.242.84313,1
Staphorst3061,82.242.84313,1
Stede Broec1.07852.242.84313,1
Steenbergen8493,42.242.84313,1
Steenwijkerland1.6953,92.242.84313,1
Stein (L.)7923,22.242.84313,1
Stichtse Vecht5.7398,92.242.84313,1
Strijen3213,72.242.84313,1
Súdwest-Fryslân3.4993,92.242.84313,1
Ten Boer21632.242.84313,1
Terneuzen4.1207,62.242.84313,1
Terschelling761,52.242.84313,1
Texel4603,42.242.84313,1
Teylingen2.2756,22.242.84313,1
Tholen8863,52.242.84313,1
Tiel6.60415,92.242.84313,1
Tilburg34.409162.242.84313,1
Tubbergen2781,32.242.84313,1
Twenterand7192,12.242.84313,1
Tynaarlo1.1053,32.242.84313,1
Tytsjerksteradiel9883,12.242.84313,1
Uden3.2527,82.242.84313,1
Uitgeest7185,32.242.84313,1
Uithoorn3.77112,82.242.84313,1
Urk4662,32.242.84313,1
Utrecht (gemeente)79.925232.242.84313,1
Utrechtse Heuvelrug3.4176,92.242.84313,1
Vaals49152.242.84313,1
Valkenburg aan de Geul5123,12.242.84313,1
Valkenswaard1.3184,32.242.84313,1
Veendam2.0167,32.242.84313,1
Veenendaal7.84512,12.242.84313,1
Veere5552,52.242.84313,1
Veldhoven2.9146,52.242.84313,1
Velsen6.0078,92.242.84313,1
Venlo11.96911,82.242.84313,1
Venray3.9879,22.242.84313,1
Vianen2.09210,52.242.84313,1
Vlaardingen14.59120,32.242.84313,1
Vlieland221,92.242.84313,1
Vlissingen5.18311,72.242.84313,1
Voerendaal37632.242.84313,1
Voorschoten2.2738,92.242.84313,1
Voorst8123,32.242.84313,1
Vught1.2514,72.242.84313,1
Waadhoeke1.5543,42.242.84313,1
Waalre9255,42.242.84313,1
Waalwijk3.9808,32.242.84313,1
Waddinxveen2.3968,72.242.84313,1
Wageningen4.76012,42.242.84313,1
Wassenaar2.93111,22.242.84313,1
Waterland8825,12.242.84313,1
Weert5.30110,62.242.84313,1
Weesp2.98415,62.242.84313,1
Werkendam7582,82.242.84313,1
West Maas en Waal4722,52.242.84313,1
Westerveld38622.242.84313,1
Westervoort1.2848,62.242.84313,1
Westerwolde7613,12.242.84313,1
Westland6.5436,12.242.84313,1
Weststellingwerf9303,62.242.84313,1
Westvoorne6054,22.242.84313,1
Wierden6192,62.242.84313,1
Wijchen1.9374,72.242.84313,1
Wijdemeren1.1264,82.242.84313,1
Wijk bij Duurstede1.2295,22.242.84313,1
Winsum3682,72.242.84313,1
Winterswijk1.8316,32.242.84313,1
Woensdrecht7583,52.242.84313,1
Woerden4.1698,12.242.84313,1
Wormerland1.0716,72.242.84313,1
Woudenberg6715,22.242.84313,1
Woudrichem3532,42.242.84313,1
Zaanstad32.578212.242.84313,1
Zaltbommel1.6045,72.242.84313,1
Zandvoort1.3968,22.242.84313,1
Zederik3212,32.242.84313,1
Zeewolde1.4216,32.242.84313,1
Zeist8.81213,92.242.84313,1
Zevenaar1.9204,42.242.84313,1
Zoetermeer25.14120,22.242.84313,1
Zoeterwoude4885,82.242.84313,1
Zuidhorn56532.242.84313,1
Zuidplas3.3848,12.242.84313,1
Zundert7003,32.242.84313,1
Zutphen4.2408,92.242.84313,1
Zwartewaterland5412,42.242.84313,1
Zwijndrecht6.29614,12.242.84313,1
Zwolle12.599102.242.84313,1

Bron: CBS StatLine

View all detail data

Personen met een niet-westerse migratieachtergond

De meeste personen met een niet-westerse migratieachtergrond wonen in en rond de grotere steden. In Rotterdam woont het grootste aandeel (38,2%). In Den Haag maakt de bevolking met een niet-westerse migratieachtergrond 35,6% uit van de totale bevolking, in Amsterdam gaat het om 35,3%. Ook de bevolking van Almere, Schiedam, Diemen bestaat uit meer dan 25% uit personen met een niet-westerse migratie-achtergrond. In zo'n 50% van de gemeenten bestaat het aandeel van personen met niet-westerse migratie uit minder dan 5% van de totale bevollking.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Experts en redactie

Datum publicatie

30-09-2020

Verantwoording

Bronverantwoording
  • Regionale prognosecijfers

    De prognosecijfers zijn afkomstig uit de Regionale prognose 2020-2050, een gezamenlijk product van het PBL en het CBS. De cijfers zijn gebaseerd op veronderstellingen over de toekomstige ontwikkelingen van regionale verschillen in geboorte, sterfte, buitenlandse migratie, (binnenlandse) verhuizingen en huishoudensdynamiek. Door deze omvattende methodiek worden de prognoses van bevolking en huishoudens tegelijkertijd en in onderlinge samenhang berekend. Merk op dat, zeker op het schaalniveau van gemeenten en voor verder weg gelegen jaren, de onzekerheden groot kunnen zijn. 

Methoden
  • Regionaal: middenjaarsschatting migratie

    De migratiecijfers zijn een gemiddelde over de periode 2009 tot en met 2013. Alle immigranten in deze jaren zijn bij elkaar opgeteld en daar zijn alle emigranten van afgetrokken. Dit saldo is vervolgens gedeeld door een optelling van de middenjaarschattingen van de bevolking per gemeente voor dezelfde jaren. De middenjaarschattingen per gemeente zijn berekend door de bevolking op 1 januari van een jaar op te tellen bij de bevolking op 31 december van hetzelfde jaar en deze optelling door twee te delen.

  • Regionaal: middenjaarsschatting geboorte en sterfte

    De cijfers over geboorte en sterfte zijn een gemiddelde over de periode 2009 tot en met 2013. Voor de geboortecijfers geldt dat eerst alle levendgeborenen in deze periode (per gemeente) zijn opgeteld. Voor het sterftecijfer geldt dat alle sterfgevallen in deze periode (per gemeente) zijn opgeteld. deze saldi zijn gedeeld door een optelling van de middenjaarschattingen van de bevolking per gemeente voor dezelfde jaren. De middenjaarschattingen per gemeente zijn berekend door de bevolking op 1 januari van een jaar op te tellen bij de bevolking op 31 december van hetzelfde jaar en deze optelling door twee te delen.

  • Regionaal: middenjaarsschatting bevolkingsgroei

    De cijfers over bevolkingsgroei per gemeente zijn een gemiddelde over de periode 2009 tot en met 2013. Alle levendgeborenen en vestigers in deze periode zijn (per gemeente) bij elkaar opgeteld en daar zijn alle sterfgevallen en vertrekkers vanaf getrokken. Dit saldo is vervolgens gedeeld door een optelling van de middenjaarschattingen van de bevolking per gemeente voor dezelfde jaren. De middenjaarschattingen per gemeente zijn berekend door de bevolking op 1 januari van een jaar op te tellen bij de bevolking op 31 december van hetzelfde jaar en deze optelling door twee te delen.

  • Algemeen

    • Bij alle migratieberekeningen zijn saldo-administratieve correcties toegepast. Dit is een maat voor niet-gemelde emigratie. Het betekent dat de cijfers gecorrigeerd zijn voor mensen die volgens de gemeenteregistratie geëmigreerd zijn, maar volgens henzelf nooit uit Nederland zijn weggeweest. Deze correctie wordt berekend via de Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens.
    • De meeste landen hebben geen (precieze) gegevens van het migratiesaldo. Voor die landen wordt het migratiesaldo berekend als het verschil tussen de bevolkingsgroei en de natuurlijke groei (geboorte minus sterfte) van het betreffende jaar. Dit wordt in Eurostat saldo migratie inclusief correcties genoemd.