Volksgezondheidenzorg.info

Zoekveld

BevolkingRegionaal & InternationaalLeeftijdsopbouw

Cijfers & Context

2015: toename van 78.394 personen

Regionaal & Internationaal

Den Haag 6.289 inwoners per km2

Kosten

Preventie & Zorg

65-plussers per gemeente

65-plussers 2018

Per gemeente
65-plussers 2018 per gemeente
65-plussers 2018
GemeenteAantalPercentage
Nederland3.239.11618,9
Amsterdam105.58012,4
Rotterdam97.14715,2
's-Gravenhage76.41014,3
Utrecht35.72810,3
Eindhoven38.33316,7
Tilburg35.54416,5
Almere22.06610,8
Groningen25.69712,7
Breda32.90717,9
Nijmegen27.05715,4
Apeldoorn32.91920,4
Haarlem27.13617
Enschede27.65717,5
Arnhem23.48814,9
Amersfoort22.37714,4
Zaanstad27.78017,9
's-Hertogenbosch26.89417,5
Haarlemmermeer24.00216,3
Zwolle19.30015,3
Zoetermeer22.33017,9
Leiden18.39214,8
Maastricht25.43120,7
Leeuwarden22.00318
Dordrecht22.02918,6
Ede20.40317,8
Alphen aan den Rijn20.24718,5
Alkmaar20.32718,7
Westland20.22418,8
Emmen23.63622,1
Delft15.92515,6
Venlo21.31321,1
Deventer17.45117,5
Sittard-Geleen21.37323
Oss17.67619,4
Helmond15.26316,8
Amstelveen17.15719,1
Súdwest Fryslân19.37321,6
Hilversum17.03319
Heerlen19.43222,4
Nissewaard15.96718,9
Hengelo15.77919,6
Meierijstad15.87519,8
Purmerend15.43819,3
Schiedam13.38217,2
Lelystad13.00516,8
Roosendaal16.09620,9
Leidschendam-Voorburg17.07122,8
Hoorn13.48218,5
Gouda13.40818,4
Almelo13.91219,2
Vlaardingen15.24221,2
Velsen13.47819,9
Assen13.09819,3
Capelle aan den IJssel13.02019,5
Bergen op Zoom13.89220,9
Katwijk11.22217,3
Veenendaal11.39217,5
Stichtse Vecht12.67619,6
Zeist13.03220,6
Nieuwegein12.12719,4
Lansingerland9.03514,8
Midden-Groningen12.93121,2
Hardenberg10.93418,1
Roermond11.74620,3
Doetinchem11.72820,4
Barneveld9.21416,1
Gooise Meren12.19421,3
Smallingerland11.42520,4
Heerhugowaard9.61817,2
Den Helder12.20521,9
Hoogeveen11.60520,8
Krimpenerwaard11.45820,6
Oosterhout12.03521,8
Terneuzen13.34924,5
Pijnacker-Nootdorp7.75714,5
Kampen8.85716,6
Rijswijk11.60622,2
Woerden9.39018,1
De Fryske Marren11.42322,1
Heerenveen10.56921,1
Weert11.23222,5
Houten6.72713,6
Utrechtse Heuvelrug11.76923,9
Goeree-Overflakkee10.44321,3
Barendrecht8.08216,7
Middelburg10.45621,6
Waalwijk9.93320,8
Hollands Kroon9.60420,1
Zutphen9.86220,7
Overbetuwe8.83818,6
Harderwijk8.31717,8
Noordoostpolder7.94617
Schagen10.81423,3
Lingewaard9.42920,3
Waadhoeke9.72921,1
Soest10.28722,3
Kerkrade11.33724,7
Ridderkerk11.04824,1
Veldhoven9.34020,8
Zwijndrecht9.91622,2
Vlissingen10.11522,7
Medemblik8.92120,1
Berkelland10.55524
Steenwijkerland9.44221,6
Heusden8.73220
De Ronde Venen8.76820,1
Etten-Leur8.56419,7
Rheden11.30426
Zevenaar10.20523,5
Venray8.86220,4
Peel en Maas9.23921,3
De Bilt10.14223,7
Nijkerk7.76018,3
Horst aan de Maas8.70220,6
Zuidplas7.56118,1
Uden8.62920,7
Tiel7.23817,5
Huizen9.13422,1
Beverwijk7.37718
Wijchen8.26920,2
Dronten7.07417,4
Hellevoetsluis8.16120,4
Oude IJsselstreek8.97322,7
Geldrop-Mierlo8.43621,5
Heemskerk8.44821,6
Wageningen6.13016
Rijssen-Holten6.91218,1
Oldambt9.07523,8
Goes8.63522,9
Landgraaf9.03924
Raalte7.84021,1
Moerdijk7.85021,2
Teylingen6.84818,7
Bronckhorst9.00324,8
Gorinchem6.52018
Edam-Volendam7.26220,2
Leudal8.39923,4
Hellendoorn7.60421,2
Montferland8.08422,7
Castricum8.63624,3
Coevorden8.24323,4
Hof van Twente8.60524,6
Berg en Dal8.34324
IJsselstein5.72816,7
Bodegraven-Reeuwijk6.67519,7
Twenterand6.17518,2
Schouwen-Duiveland8.90526,4
Lochem9.14027,2
Tynaarlo7.91723,7
Meppel6.44819,3
Midden-Drenthe7.53622,7
Epe8.07124,6
Maassluis7.38922,7
Noordenveld8.21225,4
Papendrecht6.94721,5
Stadskanaal7.91824,5
Deurne6.67620,8
Oldenzaal7.10422,3
Tytsjerksteradiel7.28122,8
Echt-Susteren7.71324,3
Aalsmeer5.76618,3
Renkum8.53527,2
Hendrik-Ido-Ambacht5.04216,4
Boxtel6.52421,3
Valkenswaard7.63324,9
Bernheze6.15320,1
Gemert-Bakel5.65918,7
Bergen (NH.)9.37531,3
Halderberge6.82022,8
Leusden6.20520,9
Opsterland6.14520,7
Oost Gelre6.24021
Best5.46718,5
Uithoorn5.40718,4
Krimpen aan den IJssel6.90123,5
Molenwaard5.08417,4
Binnenmaas6.64122,8
Winterswijk6.46122,3
Boxmeer6.30121,8
Sint-Michielsgestel6.08021,2
Nieuwkoop5.59319,8
Dalfsen5.77020,4
Brunssum6.71923,8
Culemborg5.03717,9
Diemen4.42915,7
Zaltbommel4.93317,6
Achtkarspelen5.35519,2
Langedijk5.43919,5
Waddinxveen5.47519,9
Veendam6.07222,1
Hulst6.65024,2
Leiderdorp6.00022,1
Nunspeet5.39619,9
Heemstede7.19926,6
Drimmelen5.86121,7
Werkendam5.26719,5
Aalten5.83821,7
Geldermalsen5.06318,9
Ermelo6.09622,8
Kaag en Braassem5.35820,1
Vught5.37020,3
Buren5.12319,4
Gilze en Rijen5.34320,3
Dinkelland5.54321,1
Oisterwijk6.12323,4
Wassenaar6.61825,4
Noordwijk5.63821,6
Beuningen4.79618,6
Dongen5.33220,7
Weststellingwerf5.93523,1
Tholen4.77018,6
Eijsden-Margraten6.17324,1
Ooststellingwerf5.92223,3
Voorschoten5.84523
Duiven4.49217,7
Aa en Hunze6.49425,6
Borger-Odoorn6.04623,8
Albrandswaard4.21316,7
Sliedrecht4.90219,6
Stein6.50826
Cuijk5.15320,7
Delfzijl6.15524,8
Steenbergen5.07420,5
Westerwolde6.48826,3
Baarn5.68123,1
Maasdriel4.50718,5
Putten4.85120
Voorst5.61323,1
Oud-Beijerland4.92020,2
Haaksbergen5.62123,1
Wierden4.95020,4
De Wolden5.53623,1
Oegstgeest4.88320,4
Dongeradeel5.03121,1
Maasgouw6.01325,4
Wijk bij Duurstede4.38618,5
Wijdemeren5.62023,8
Goirle5.23622,2
Neder-Betuwe3.94216,7
Sluis6.46327,5
Oldebroek4.23618
Bloemendaal6.04926,1
Borne4.83720,9
Loon op Zand5.04421,8
Elburg4.42819,2
Heiloo6.14026,6
Nuenen, Gerwen en Nederwetten5.79525,2
Lisse4.99522
Borsele4.47419,7
Koggenland4.44119,6
Reimerswaal3.75316,6
Losser5.07822,5
Zwartewaterland3.70016,5
Zeewolde2.74112,2
Rucphen4.90821,9
Laarbeek4.77021,5
Veere5.67325,9
Hillegom4.49220,6
Woensdrecht5.17523,7
Stede Broec4.53820,9
Zundert4.62821,5
Geertruidenberg4.34120,2
Bunschoten3.41316
Tubbergen3.89318,4
Leerdam4.18519,9
Brummen5.09524,5
Roerdalen5.28425,5
Urk1.9069,3
Cranendonck4.76723,4
Bladel4.22821
Alblasserdam3.90719,5
Vianen4.04120,2
Haren5.22226,3
Rhenen4.18321,1
Leek4.22821,5
Drechterland4.02420,7
Midden-Delfland3.44917,8
Westerveld5.26527,5
Weesp3.79319,8
Someren3.73219,5
Meerssen4.92925,9
Zuidhorn3.73419,7
Dantumadiel4.02321,3
West Maas en Waal3.87220,5
Eersel4.07221,7
Druten3.48018,6
Heerde4.24522,8
Oirschot3.83220,6
Enkhuizen3.86220,9
Bergeijk3.99921,7
Olst-Wijhe3.75620,8
Hardinxveld-Giessendam3.30918,4
Ommen3.78821,5
Waterland4.13624
Waalre4.08423,9
Gennep3.84022,5
Brielle3.74021,9
Nederweert3.79722,3
Zandvoort4.36025,7
Staphorst2.52815,1
Son en Breugel3.82222,8
Asten3.58821,5
Noordwijkerhout3.40820,5
Heumen3.80523,1
Valkenburg aan de Geul4.62728,2
Wormerland3.62422,7
Beek3.98025
Heeze-Leende3.70223,3
Harlingen3.76923,9
Eemsmond3.55722,9
Hilvarenbeek3.32521,6
Landerd3.21521
Bunnik3.30621,7
Nuth4.06226,7
Westervoort2.73118,2
Woudrichem2.91919,9
Giessenlanden2.89319,9
Westvoorne3.77926
Lopik2.38016,5
Gulpen-Wittem3.83227
Haaren3.13022,2
Zederik2.61718,7
Montfoort2.60718,8
Texel3.28724,2
Winsum2.98522
Uitgeest2.35617,4
Ouder-Amstel2.75420,4
Beesel3.01822,4
Aalburg2.24017
Bergen (L.)2.97122,7
Reusel-De Mierden2.45318,8
Woudenberg2.42718,6
Schinnen3.30125,6
Kollumerland en Nieuwkruisland2.48219,3
Cromstrijen2.92122,8
Kapelle2.52319,8
Grave2.65721,4
Neerijnen2.10317
Voerendaal3.26226,3
Pekela2.69222
Hattem2.68822,1
Grootegast2.17217,9
Appingedam2.82523,9
Sint Anthonis2.37820,5
Opmeer2.39120,7
Landsmeer2.32920,4
Doesburg2.69023,7
Laren3.44030,9
Lingewaal2.14719,3
Korendijk2.32320,9
Mill en Sint Hubert2.27621
Blaricum2.76825,6
Simpelveld2.66925,3
Boekel1.92718,3
Marum1.94018,5
Bedum2.23221,3
Oudewater2.04420,1
Alphen-Chaam2.20621,9
De Marne2.39423,8
Vaals2.68427,2
Scherpenzeel1.81718,6
Oostzaan1.93319,9
Loppersum2.09321,5
Beemster1.92620,2
Eemnes1.81419,9
Strijen1.91221,7
Ferwerderadiel1.73420
Zoeterwoude1.69420,1
Onderbanken1.77422,6
Mook en Middelaar2.04526,3
Noord-Beveland1.96926,9
Ten Boer1.46820,1
Baarle-Nassau1.80726,6
Haarlemmerliede en Spaarnwoude1.06018,1
Renswoude77314,9
Terschelling1.10722,6
Ameland83722,9
Rozendaal41826,5
Vlieland20918,5
Schiermonnikoog26228,1
View all detail data

Minste ouderen in grote steden

In Nederland is in 2018 bijna 19% van de bevolking 65 jaar of ouder (zo'n 3,2 miljoen mensen). Het percentage 65-plussers verschilt sterk per gemeente. Urk kent het laagste percentage ouderen met 9,3%, gevolgd door Utrecht met 10,3%. In Bergen (NH.) en Laren is bijna een derde van de bevolking 65 jaar of ouder, respectievelijk 31,3 en 30,9%. In het algemeen is het percentage ouderen het laagst in de grotere steden en omliggende gemeenten met veel nieuwbouwwijken. Dit komt doordat veel jongeren naar de stad verhuizen voor studie of werk, en later vaak naar de randgemeenten zodra ze kinderen krijgen. In perifere gebieden zoals Zuid-Limburg, Oost-Groningen en Zeeland is het aandeel ouderen hoog. Hier is duidelijk te zien dat jongeren die zijn weggetrokken vaak niet terugkeren.

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Prognose 65-plussers per gemeente

65-plussers 2012-2040

per gemeente, prognose
Prognose 65-plussers 2012-2040 per gemeente
65-plussers 2012-2040
Gemeente2012202020302040
Aa en Hunze5.3006.6007.7007.800
Aa en Hunze20,525,830,229,4
Aalburg1.8002.6003.2003.900
Aalburg14,319,121,626,1
Aalsmeer4.8005.8007.5009.400
Aalsmeer15,818,923,527,7
Aalten5.0006.2007.6008.100
Aalten18,323,028,633,2
Achtkarspelen4.5005.7006.9007.800
Achtkarspelen16,220,625,830,3
Alblasserdam3.5004.2004.8005.500
Alblasserdam17,820,022,626,0
Albrandswaard3.5004.7006.4007.600
Albrandswaard14,118,625,130,2
Alkmaar14.50019.10024.10027.300
Alkmaar15,319,624,027,3
Almelo12.00014.90018.40021.800
Almelo16,420,124,328,1
Almere15.90025.60044.00059.000
Almere8,211,917,319,4
Alphen aan den Rijn15.80021.70027.60031.400
Alphen aan den Rijn14,920,325,729,1
Alphen-Chaam1.8002.4002.9003.100
Alphen-Chaam18,623,926,527,3
Ameland7009001.1001.200
Ameland18,723,629,734,4
Amersfoort18.60023.90033.40043.100
Amersfoort12,515,120,325,6
Amstelveen15.60016.90019.90022.100
Amstelveen18,818,420,722,7
Amsterdam89.600117.000153.900183.800
Amsterdam11,313,917,119,9
Apeldoorn27.80034.10041.90047.600
Apeldoorn17,721,325,828,8
Appingedam2.6003.1003.8004.000
Appingedam21,225,029,430,8
Arnhem19.60026.20034.20042.000
Arnhem13,216,521,125,7
Assen10.80013.60017.90021.200
Assen16,019,725,229,3
Asten2.8003.9004.8005.200
Asten17,023,027,229,2
Baarle-Nassau1.5001.9002.1002.000
Baarle-Nassau22,427,830,831,8
Baarn4.9005.5006.7007.400
Baarn20,223,227,629,3
Barendrecht6.3008.10010.70013.600
Barendrecht13,316,122,027,9
Barneveld7.7009.70012.50014.300
Barneveld14,417,321,725,4
Bedum1.8002.5003.1003.200
Bedum17,123,429,028,2
Beek3.4004.4005.2005.300
Beek20,626,430,930,2
Beemster1.6002.2002.8003.000
Beemster18,223,727,527,5
Beesel2.4003.4004.0004.400
Beesel17,723,527,930,8
Bellingwedde2.0002.6003.1003.200
Bellingwedde21,828,332,933,8
Bergambacht1.8002.3002.9003.000
Bergambacht17,821,625,625,9
Bergeijk3.2004.1004.9004.900
Bergeijk17,922,727,531,1
Bergen (L.)2.4003.2003.9003.700
Bergen (L.)17,924,229,631,5
Bergen (NH.)7.8009.1009.8009.900
Bergen (NH.)25,630,433,032,7
Bergen op Zoom11.70015.10018.80020.900
Bergen op Zoom17,722,327,330,3
Berkelland8.80010.70012.20012.500
Berkelland19,625,230,835,2
Bernheze4.9006.3008.0009.000
Bernheze16,521,626,630,3
Bernisse2.3003.1003.8004.000
Bernisse18,524,329,430,1
Best4.4006.1008.1009.700
Best15,419,724,929,3
Beuningen3.6005.0007.0008.000
Beuningen14,219,727,230,2
Beverwijk6.4007.7009.60011.200
Beverwijk16,218,322,125,4
Binnenmaas5.4007.0008.0008.600
Binnenmaas18,524,028,330,3
Bladel3.4004.5005.7006.200
Bladel17,522,427,831,1
Blaricum2.1003.0003.6003.500
Blaricum23,029,931,127,6
Bloemendaal5.5005.9007.0007.500
Bloemendaal24,826,230,531,1
Bodegraven-Reeuwijk5.4007.0008.80010.100
Bodegraven-Reeuwijk16,421,627,431,1
Boekel1.5002.0002.7003.000
Boekel14,920,025,629,2
Borger-Odoorn5.1006.5007.3007.700
Borger-Odoorn19,726,431,032,7
Borne3.9005.1006.2007.000
Borne18,021,324,626,8
Borsele3.8005.1006.6007.300
Borsele16,722,729,032,0
Boxmeer4.9006.5008.4009.100
Boxmeer17,222,929,231,6
Boxtel5.2006.8008.3009.100
Boxtel17,122,126,528,8
Breda28.40033.50040.50047.400
Breda16,118,321,223,7
Brielle2.9003.9005.0005.400
Brielle17,923,729,029,8
Bronckhorst7.8009.20010.90011.000
Bronckhorst20,826,533,238,8
Brummen4.3005.3006.3006.900
Brummen20,425,530,632,4
Brunssum6.0006.9008.3008.900
Brunssum20,523,228,230,1
Bunnik2.9003.6004.3004.600
Bunnik19,821,225,626,7
Bunschoten2.7003.6004.5005.100
Bunschoten13,417,520,923,9
Buren4.1005.6007.2008.100
Buren15,621,627,429,6
Bussum6.3006.9008.4009.700
Bussum19,320,825,729,5
Capelle aan den IJssel10.50013.50016.90018.100
Capelle aan den IJssel15,919,624,326,4
Castricum7.3009.00010.60011.200
Castricum21,225,629,730,5
Coevorden7.1008.60010.00010.800
Coevorden19,924,628,731,3
Cranendonck3.7004.6005.1004.800
Cranendonck18,323,729,632,8
Cromstrijen2.3003.1003.8003.800
Cromstrijen18,224,030,530,1
Cuijk4.1005.6007.0007.500
Cuijk16,622,226,830,2
Culemborg3.9005.3007.5009.000
Culemborg14,118,624,227,2
Dalfsen4.7006.0007.5008.500
Dalfsen17,321,825,928,2
Dantumadiel3.4004.2005.0005.200
Dantumadiel17,922,928,830,9
De Bilt9.10010.00011.90012.200
De Bilt21,724,429,529,9
De Friese Meren9.50012.50015.40017.200
De Friese Meren18,223,829,633,1
De Marne2.0002.6002.9002.900
De Marne19,624,827,627,5
De Ronde Venen7.2009.10011.70013.500
De Ronde Venen16,721,026,930,2
De Wolden4.8005.6006.7007.100
De Wolden20,024,429,531,8
Delft13.70017.40021.40023.300
Delft13,916,218,719,1
Delfzijl5.7006.0006.6006.400
Delfzijl21,625,732,335,5
Den Helder10.20012.70015.60017.000
Den Helder17,823,029,332,4
Deurne5.4007.0008.9009.500
Deurne17,221,827,028,5
Deventer15.00018.40023.50028.300
Deventer15,217,822,026,1
Diemen3.7004.5005.8006.300
Diemen14,715,017,016,6
Dinkelland4.7005.6006.9007.500
Dinkelland18,022,127,531,1
Doesburg2.1003.0003.6004.100
Doesburg18,425,228,831,9
Doetinchem9.60012.20015.60017.900
Doetinchem17,122,028,432,4
Dongen4.3005.6006.9007.600
Dongen17,021,325,928,1
Dongeradeel4.5005.4006.4007.200
Dongeradeel18,522,527,630,7
Dordrecht19.00023.20028.70032.600
Dordrecht16,019,223,526,7
Drechterland3.1004.5005.7006.300
Drechterland16,022,728,130,4
Drimmelen4.7006.1007.5008.100
Drimmelen17,623,729,831,8
Dronten5.7007.50010.10011.900
Dronten14,117,421,825,1
Druten2.7003.7004.8005.600
Druten14,719,625,128,6
Duiven3.5004.8007.1008.300
Duiven13,519,428,532,4
Echt-Susteren6.4008.1009.5009.100
Echt-Susteren19,925,831,433,6
Edam-Volendam4.4006.2007.8008.900
Edam-Volendam15,321,226,129,2
Ede17.20021.40026.70030.500
Ede15,819,022,925,6
Eemnes1.3002.0002.7003.000
Eemnes15,320,626,328,1
Eemsmond3.0003.8004.4004.600
Eemsmond18,623,429,232,0
Eersel3.4004.2005.3005.600
Eersel18,922,828,029,0
Eijsden-Margraten5.1006.6007.3006.900
Eijsden-Margraten20,427,233,936,3
Eindhoven34.90039.90047.80055.600
Eindhoven16,117,720,723,6
Elburg3.6004.7005.7006.600
Elburg16,220,625,830,0
Emmen20.10024.70029.80032.700
Emmen18,423,328,532,3
Enkhuizen3.0004.2005.1005.600
Enkhuizen16,522,327,230,1
Enschede24.20028.70033.60038.700
Enschede15,318,021,124,4
Epe7.0008.3009.3009.700
Epe21,425,929,730,2
Ermelo5.2006.2007.5007.800
Ermelo19,924,228,830,8
Etten-Leur6.7008.80011.00012.600
Etten-Leur15,919,723,927,3
Ferwerderadiel1.5001.9002.2002.200
Ferwerderadiel16,521,126,226,6
Franekeradeel3.6004.8005.9006.500
Franekeradeel17,823,830,132,8
Geertruidenberg3.6004.7005.9006.500
Geertruidenberg16,621,526,228,5
Geldermalsen4.1005.4006.8007.800
Geldermalsen15,520,225,628,5
Geldrop-Mierlo7.0008.80010.50011.500
Geldrop-Mierlo18,122,226,229,7
Gemert-Bakel4.4006.0007.7008.200
Gemert-Bakel15,220,425,427,4
Gennep3.1003.8004.6004.900
Gennep17,923,029,231,0
Giessenlanden2.3003.2003.8004.300
Giessenlanden15,722,026,429,2
Gilze en Rijen4.3005.6006.9007.400
Gilze en Rijen16,920,925,527,0
Goeree-Overflakkee8.60010.90012.90014.100
Goeree-Overflakkee17,922,626,327,9
Goes7.4008.90010.80012.100
Goes20,023,427,730,3
Goirle4.0005.5006.3006.400
Goirle17,723,827,727,5
Gorinchem5.6006.8008.60010.100
Gorinchem16,119,524,930,0
Gouda11.10014.30018.30021.100
Gouda15,619,423,726,5
Graft-De Rijp1.2001.6001.9002.100
Graft-De Rijp18,624,328,729,0
Grave2.0002.8003.3003.400
Grave15,920,924,224,7
Groesbeek3.9004.2004.9005.200
Groesbeek20,824,127,228,3
Groningen22.00027.10032.50034.400
Groningen11,412,514,015,1
Grootegast1.9002.5003.3003.800
Grootegast15,319,524,629,5
Gulpen-Wittem3.2004.1004.7004.300
Gulpen-Wittem21,928,733,832,7
Haaksbergen4.7005.8006.9007.600
Haaksbergen19,324,028,030,1
Haaren2.4003.2003.8003.800
Haaren17,924,128,629,1
Haarlem23.90028.50035.20041.500
Haarlem15,717,420,123,3
Haarlemmerliede c.a.9001.3001.7001.800
Haarlemmerliede c.a.16,022,428,629,9
Haarlemmermeer18.60026.10035.90044.700
Haarlemmermeer12,916,921,125,1
Halderberge5.6007.0008.4008.800
Halderberge19,124,830,031,7
Hardenberg9.20011.60014.80017.300
Hardenberg15,519,224,228,3
Harderwijk6.7008.80011.20013.400
Harderwijk14,818,623,228,0
Hardinxveld-Giessendam2.8003.5004.2004.900
Hardinxveld-Giessendam16,119,422,626,0
Haren4.7005.2005.9005.800
Haren25,629,832,730,6
Harlingen3.1003.9004.4004.900
Harlingen19,824,328,531,5
Hattem2.3002.9003.2003.400
Hattem19,525,028,229,2
Heemskerk7.4008.40010.50011.500
Heemskerk18,922,027,530,3
Heemstede6.3006.8007.8008.200
Heemstede23,825,429,430,3
Heerde3.6004.3005.1005.600
Heerde19,624,129,432,5
Heerenveen9.30011.00013.10014.900
Heerenveen18,822,226,730,1
Heerhugowaard7.20010.30013.30016.100
Heerhugowaard13,718,623,328,1
Heerlen17.60020.00024.20025.300
Heerlen19,723,629,631,7
Heeze-Leende3.1003.8004.3004.300
Heeze-Leende20,024,727,928,8
Heiloo5.2006.1007.0007.500
Heiloo22,826,730,231,4
Hellendoorn6.4007.8009.40010.200
Hellendoorn17,922,026,529,9
Hellevoetsluis6.0008.60011.20012.300
Hellevoetsluis15,121,527,229,9
Helmond12.70016.80022.00026.900
Helmond14,318,223,428,4
Hendrik-Ido-Ambacht4.1005.5007.2008.500
Hendrik-Ido-Ambacht14,417,823,127,2
Hengelo (O.)13.80017.00020.80023.800
Hengelo (O.)17,120,725,629,1
het Bildt1.8002.4002.8003.000
het Bildt16,921,526,228,0
Heumen3.1004.0005.0005.000
Heumen18,924,629,828,9
Heusden7.1009.50012.00013.800
Heusden16,421,225,728,8
Hillegom3.7004.6005.8006.600
Hillegom17,921,926,529,1
Hilvarenbeek2.7003.5004.4004.700
Hilvarenbeek17,723,228,128,6
Hilversum15.60017.20020.00023.000
Hilversum18,219,021,624,7
Hof van Twente7.5008.8009.70010.100
Hof van Twente21,225,028,432,2
Hollands Kroon7.70010.60013.60015.400
Hollands Kroon16,222,127,530,0
Hoogeveen9.90011.70013.70015.300
Hoogeveen18,121,825,929,1
Hoogezand-Sappemeer6.7007.7008.9009.800
Hoogezand-Sappemeer19,322,526,028,7
Hoorn10.30014.50018.40021.500
Hoorn14,519,624,328,0
Horst aan de Maas7.1009.10011.30012.000
Horst aan de Maas16,822,028,732,3
Houten4.9007.50012.10014.300
Houten10,214,924,229,3
Huizen7.2009.70012.30013.100
Huizen17,323,329,731,1
Hulst5.7006.8007.9008.000
Hulst20,725,431,334,3
IJsselstein4.3005.8008.30010.500
IJsselstein12,617,124,130,9
Kaag en Braassem4.2005.7007.5008.400
Kaag en Braassem16,421,927,729,4
Kampen7.5009.40012.10014.800
Kampen14,718,523,127,9
Kapelle2.0002.6003.2003.600
Kapelle16,521,527,029,9
Katwijk9.30011.80015.30017.900
Katwijk14,818,020,823,3
Kerkrade9.90011.60013.30012.800
Kerkrade20,825,832,234,5
Koggenland3.4004.7006.1007.000
Koggenland15,220,425,828,5
Kollumerland en Nieuwkruisland2.2002.7003.3003.600
Kollumerland en Nieuwkruisland16,720,525,329,6
Korendijk1.8002.4002.8002.900
Korendijk17,023,428,128,7
Krimpen aan den IJssel5.9006.9008.1008.600
Krimpen aan den IJssel20,624,126,927,9
Laarbeek3.8004.9005.9006.400
Laarbeek17,422,226,629,1
Landerd2.5003.3004.1004.300
Landerd16,623,028,830,6
Landgraaf7.5009.50011.50011.700
Landgraaf19,725,531,532,3
Landsmeer2.0002.5003.1003.300
Landsmeer19,023,026,327,0
Langedijk4.0006.0007.8008.700
Langedijk14,821,727,930,7
Lansingerland6.9009.40013.30017.300
Lansingerland12,515,019,224,5
Laren3.1003.0003.3003.200
Laren27,726,727,126,0
Leek3.5004.5005.7006.200
Leek18,023,229,732,4
Leerdam3.5004.5005.1005.900
Leerdam17,121,725,028,5
Leeuwarden16.50020.30025.40029.200
Leeuwarden15,518,622,525,5
Leeuwarderadeel1.8002.4003.0003.200
Leeuwarderadeel17,223,628,328,4
Leiden15.30020.50025.50028.400
Leiden12,916,219,320,5
Leiderdorp4.9006.2007.5008.200
Leiderdorp18,522,826,928,5
Leidschendam-Voorburg15.10016.40019.00020.700
Leidschendam-Voorburg20,921,321,923,0
Lelystad9.30014.10017.70020.500
Lelystad12,417,921,624,6
Leudal6.7008.30010.10010.100
Leudal18,423,429,431,5
Leusden4.8006.5008.6009.600
Leusden16,621,929,432,2
Lingewaal1.7002.3003.1003.300
Lingewaal15,821,627,829,6
Lingewaard7.1009.90012.70014.200
Lingewaard15,621,626,929,5
Lisse4.1005.3006.6007.400
Lisse18,022,527,029,7
Littenseradiel1.6002.4003.0003.200
Littenseradiel15,022,127,630,3
Lochem7.9009.30010.70011.500
Lochem23,628,332,434,3
Loon op Zand4.2005.2006.3006.800
Loon op Zand18,222,227,530,3
Lopik1.9002.7003.6004.000
Lopik13,420,527,831,1
Loppersum1.8002.4003.3003.400
Loppersum16,923,331,234,1
Losser4.3005.5006.6006.900
Losser18,824,128,729,3
Maasdonk1.8002.4003.1003.400
Maasdonk16,021,527,429,7
Maasdriel3.6004.9006.5007.400
Maasdriel15,220,026,530,1
Maasgouw5.0006.0006.7006.300
Maasgouw20,726,131,533,1
Maassluis5.9007.4008.4008.900
Maassluis18,423,226,127,6
Maastricht22.60025.30028.60028.500
Maastricht18,620,823,223,3
Marum1.6002.3002.9003.200
Marum15,421,928,630,9
Medemblik6.9009.60012.00013.400
Medemblik15,922,027,830,8
Meerssen4.2005.0005.7005.700
Meerssen21,826,230,630,6
Menameradiel2.3003.3004.1004.400
Menameradiel16,724,030,635,4
Menterwolde2.0002.7003.5003.600
Menterwolde15,923,831,534,3
Meppel5.3006.8008.80010.400
Meppel16,220,125,028,4
Middelburg9.00011.10012.80013.100
Middelburg18,823,227,429,7
Midden-Delfland2.8003.5004.8005.400
Midden-Delfland15,218,925,228,3
Midden-Drenthe6.3007.9009.80010.600
Midden-Drenthe18,824,229,831,8
Mill en Sint Hubert1.9002.5003.1003.400
Mill en Sint Hubert17,422,126,929,1
Millingen aan de Rijn1.0001.3001.7001.700
Millingen aan de Rijn16,422,628,727,6
Moerdijk6.3008.0009.80011.200
Moerdijk17,322,828,131,9
Molenwaard4.1005.6006.8007.500
Molenwaard14,219,223,225,3
Montferland6.8008.2009.90010.300
Montferland19,425,331,839,4
Montfoort2.0002.9003.6004.100
Montfoort14,920,926,630,5
Mook en Middelaar1.6002.3002.4002.200
Mook en Middelaar20,728,631,730,3
Muiden1.3001.7002.2002.200
Muiden19,424,629,027,1
Naarden3.5003.9004.6005.200
Naarden20,422,226,629,5
Neder-Betuwe3.1004.1005.1005.900
Neder-Betuwe13,818,823,627,7
Nederlek2.6003.3004.1004.300
Nederlek18,723,728,129,0
Nederweert3.0003.9004.9005.300
Nederweert17,823,028,329,5
Neerijnen1.8002.3002.9003.300
Neerijnen14,819,724,426,8
Nieuwegein8.80013.20016.20017.400
Nieuwegein14,421,025,727,4
Nieuwkoop4.3005.9007.7008.500
Nieuwkoop15,922,128,831,8
Nijkerk6.2008.40010.50012.400
Nijkerk15,620,325,430,2
Nijmegen23.00029.20037.10042.900
Nijmegen13,917,020,923,6
Noord-Beveland1.7002.1002.0001.900
Noord-Beveland22,827,426,826,0
Noordenveld7.0008.3009.6009.800
Noordenveld22,627,230,931,4
Noordoostpolder6.7008.50011.00012.300
Noordoostpolder14,418,224,227,6
Noordwijk4.6005.9007.3008.000
Noordwijk18,022,526,227,4
Noordwijkerhout2.8003.8004.8004.900
Noordwijkerhout17,823,127,126,8
Nuenen, Gerwen en Nederwetten4.6006.1007.2007.500
Nuenen, Gerwen en Nederwetten20,425,228,628,5
Nunspeet4.6005.5006.7007.300
Nunspeet17,420,825,828,8
Nuth3.5004.2004.9004.900
Nuth22,327,332,431,5
Oegstgeest4.2004.8006.0006.400
Oegstgeest18,620,223,723,7
Oirschot3.0003.9005.1005.400
Oirschot17,022,627,528,8
Oisterwijk5.2006.1007.0007.400
Oisterwijk20,023,426,727,5
Oldambt7.9009.10010.40011.100
Oldambt20,324,328,831,2
Oldebroek3.5004.7006.0006.700
Oldebroek15,320,526,429,4
Oldenzaal5.9007.4008.8009.900
Oldenzaal18,222,225,728,1
Olst-Wijhe3.0004.0005.0005.500
Olst-Wijhe17,123,230,834,2
Ommen3.1004.1004.9005.400
Ommen18,122,828,832,5
Onderbanken1.5001.9002.2002.200
Onderbanken19,325,828,426,7
Oost Gelre5.2006.2007.7008.300
Oost Gelre17,321,827,730,6
Oosterhout9.80012.40014.70015.900
Oosterhout18,122,525,426,5
Ooststellingwerf5.0006.2007.6008.300
Ooststellingwerf19,224,830,633,1
Oostzaan1.6002.0002.6002.800
Oostzaan17,522,228,729,8
Opmeer1.9002.5003.2003.500
Opmeer16,722,628,831,7
Opsterland5.2006.6008.1009.100
Opsterland17,422,127,931,0
Oss13.80017.90022.80026.200
Oss16,320,525,528,9
Oud-Beijerland3.7004.9006.0006.700
Oud-Beijerland15,921,427,129,8
Oude IJsselstreek7.6009.20011.10011.800
Oude IJsselstreek19,224,029,933,9
Ouder-Amstel2.4003.1004.1004.700
Ouder-Amstel18,020,020,822,1
Ouderkerk1.4001.7002.1002.200
Ouderkerk17,021,726,228,1
Oudewater1.7002.1002.6002.900
Oudewater16,921,927,030,2
Overbetuwe6.9009.10011.40013.400
Overbetuwe14,919,024,028,1
Papendrecht5.8007.2008.5009.500
Papendrecht18,021,825,929,2
Peel en Maas7.3009.70012.20013.100
Peel en Maas16,923,631,135,2
Pekela2.4002.9003.3003.600
Pekela18,723,827,729,9
Pijnacker-Nootdorp6.0008.10012.30018.100
Pijnacker-Nootdorp12,015,220,426,8
Purmerend12.80015.90020.50023.600
Purmerend16,220,126,230,0
Putten4.0004.9006.0006.800
Putten16,920,625,329,9
Raalte6.4008.00010.60011.400
Raalte17,422,328,730,0
Reimerswaal3.4003.9004.7005.300
Reimerswaal15,517,821,724,9
Renkum7.6008.3009.3009.900
Renkum24,027,130,531,5
Renswoude6009001.2001.400
Renswoude12,317,822,527,2
Reusel-De Mierden1.9002.8003.7003.500
Reusel-De Mierden14,722,227,829,2
Rheden10.40010.80011.80012.600
Rheden23,925,027,228,7
Rhenen3.5004.4005.0005.400
Rhenen18,422,626,328,5
Ridderkerk9.80011.40013.00013.700
Ridderkerk21,624,727,228,3
Rijnwaarden1.8002.5003.1003.400
Rijnwaarden16,223,027,528,7
Rijssen-Holten6.1007.2008.4009.800
Rijssen-Holten16,219,323,428,1
Rijswijk10.50011.80013.80015.200
Rijswijk22,420,119,120,3
Roerdalen4.3005.5006.0005.700
Roerdalen20,326,831,733,8
Roermond9.80012.60015.40017.000
Roermond17,421,826,329,0
Roosendaal13.90016.80020.50022.700
Roosendaal17,921,926,329,4
Rotterdam89.000102.200123.900142.400
Rotterdam14,416,118,821,3
Rozendaal400500600500
Rozendaal26,433,542,243,0
Rucphen4.1005.1006.5006.900
Rucphen18,323,729,530,9
Schagen8.30011.30013.60014.700
Schagen18,024,529,431,6
Schermer8001.2001.7001.800
Schermer14,922,029,431,1
Scherpenzeel1.5001.9002.2002.400
Scherpenzeel16,420,222,524,1
Schiedam12.00013.80016.80018.500
Schiedam15,717,521,124,0
Schiermonnikoog200300400500
Schiermonnikoog24,833,737,944,7
Schijndel3.8005.0006.4007.200
Schijndel16,720,826,228,6
Schinnen2.8003.5003.9003.800
Schinnen21,126,530,531,4
Schoonhoven2.0002.7003.2003.400
Schoonhoven17,122,726,828,3
Schouwen-Duiveland7.6009.00010.00010.600
Schouwen-Duiveland22,427,030,231,6
's-Gravenhage66.60079.00097.800118.800
's-Gravenhage13,315,117,820,3
's-Hertogenbosch20.90027.30035.00041.400
's-Hertogenbosch14,718,322,526,2
Simpelveld2.4002.9003.2003.200
Simpelveld21,927,931,030,1
Sint Anthonis2.0002.5003.2003.300
Sint Anthonis17,021,227,231,8
Sint-Michielsgestel5.2006.2007.5008.400
Sint-Michielsgestel18,322,527,430,4
Sint-Oedenrode3.1004.1005.1005.500
Sint-Oedenrode17,522,026,528,3
Sittard-Geleen18.40022.00026.20026.000
Sittard-Geleen19,523,830,334,1
Sliedrecht4.3005.0005.8006.700
Sliedrecht17,919,521,724,9
Slochteren2.4003.5004.5004.900
Slochteren15,822,831,435,8
Sluis5.7006.0006.1005.600
Sluis24,027,932,434,7
Smallingerland10.00012.00014.30016.400
Smallingerland18,021,625,729,2
Soest8.80010.80012.90014.200
Soest19,323,628,230,8
Someren3.1004.1005.4006.000
Someren16,921,327,429,8
Son en Breugel3.4003.6004.0004.500
Son en Breugel21,221,823,825,6
Spijkenisse10.60014.60019.10020.300
Spijkenisse14,720,727,329,2
Stadskanaal7.1008.1009.50010.400
Stadskanaal21,425,430,733,6
Staphorst2.1002.6003.3003.900
Staphorst12,916,219,922,3
Stede Broec3.5004.9006.0006.600
Stede Broec16,123,028,331,1
Steenbergen4.3005.4006.7007.300
Steenbergen18,322,828,330,7
Steenwijkerland8.20010.00011.80012.400
Steenwijkerland18,823,327,731,9
Stein5.3006.8007.8007.900
Stein20,627,732,032,8
Stichtse Vecht10.10013.20016.90019.100
Stichtse Vecht15,920,725,728,6
Strijen1.5002.1002.5002.700
Strijen17,123,127,828,4
Súdwest Fryslân15.40019.50024.00026.600
Súdwest Fryslân18,323,128,233,7
Ten Boer1.2001.6002.0002.200
Ten Boer15,421,828,930,3
Terneuzen11.60013.90016.00017.100
Terneuzen21,326,230,533,3
Terschelling9001.1001.1001.100
Terschelling19,223,122,621,6
Texel2.6003.3003.7003.600
Texel19,325,330,431,0
Teylingen5.8007.0009.10010.600
Teylingen16,220,026,630,8
Tholen4.1005.3006.7007.700
Tholen16,220,525,128,6
Tiel5.8007.90010.60012.700
Tiel13,918,423,427,2
Tilburg30.00036.30045.30053.700
Tilburg14,417,020,322,9
Tubbergen3.2004.1005.3006.100
Tubbergen15,219,625,329,0
Twenterand5.2006.4007.7008.800
Twenterand15,319,624,428,8
Tynaarlo7.0007.8008.9009.200
Tynaarlo21,524,428,129,0
Tytsjerksteradiel6.2007.5008.7009.400
Tytsjerksteradiel19,123,628,029,9
Ubbergen2.1002.5002.9002.800
Ubbergen22,026,729,927,3
Uden6.9009.10011.30012.900
Uden16,821,225,228,3
Uitgeest1.9002.5003.2003.800
Uitgeest14,418,823,928,1
Uithoorn4.8005.9007.8009.000
Uithoorn17,120,126,029,9
Urk1.5002.0002.9003.700
Urk7,910,013,216,3
Utrecht31.50038.80051.40067.100
Utrecht10,011,012,715,6
Utrechtse Heuvelrug10.60010.80012.20013.000
Utrechtse Heuvelrug22,024,127,529,3
Vaals2.3002.7002.9002.500
Vaals23,327,531,430,0
Valkenburg aan de Geul4.1004.6005.1005.100
Valkenburg aan de Geul24,327,731,229,9
Valkenswaard6.5007.8009.2009.900
Valkenswaard21,124,327,629,5
Veendam5.2006.2007.1007.800
Veendam18,823,027,430,9
Veenendaal9.20012.20015.60018.500
Veenendaal14,719,123,527,4
Veere4.7005.8006.6006.600
Veere21,328,032,532,6
Veghel5.9007.80010.30011.500
Veghel15,620,426,129,0
Veldhoven7.7009.60011.90013.000
Veldhoven17,721,826,128,0
Velsen12.00013.80017.50019.800
Velsen17,920,626,029,4
Venlo18.00022.00026.40028.100
Venlo18,022,027,030,1
Venray7.1009.20011.40012.100
Venray16,521,727,630,1
Vianen3.2004.5005.6006.500
Vianen16,121,024,127,1
Vlaardingen13.60015.60017.70019.400
Vlaardingen19,221,023,426,0
Vlagtwedde3.5004.2004.7004.700
Vlagtwedde21,726,930,831,2
Vlieland200300400500
Vlieland17,826,537,643,8
Vlissingen8.80010.30011.60012.300
Vlissingen19,723,727,128,8
Vlist1.8002.2002.7002.800
Vlist18,423,727,727,8
Voerendaal2.8003.5004.0003.600
Voerendaal21,828,633,931,7
Voorschoten4.8005.7006.9007.600
Voorschoten19,722,727,430,0
Voorst4.6005.6006.9007.200
Voorst19,425,431,832,6
Vught4.7005.1005.9005.900
Vught18,120,825,327,4
Waalre3.6004.1004.7004.900
Waalre22,024,827,628,5
Waalwijk8.20010.70012.80014.300
Waalwijk17,722,225,928,4
Waddinxveen4.3005.8007.2008.000
Waddinxveen17,222,025,327,1
Wageningen5.2006.4007.9008.900
Wageningen14,116,219,521,9
Wassenaar6.1006.5007.3007.400
Wassenaar23,525,628,928,6
Waterland3.3004.5005.5005.600
Waterland19,526,631,831,4
Weert9.40011.70014.00015.000
Weert19,424,029,031,4
Weesp3.1004.0005.1005.800
Weesp17,319,121,423,1
Werkendam4.3005.6006.9007.700
Werkendam16,321,426,028,6
West Maas en Waal3.1004.1005.0005.400
West Maas en Waal17,022,828,930,5
Westerveld4.6005.3005.7005.500
Westerveld23,828,630,831,2
Westervoort2.0003.1004.4004.600
Westervoort13,020,731,032,1
Westland16.50020.70027.00031.000
Westland16,118,321,224,4
Weststellingwerf5.2006.1007.3008.100
Weststellingwerf20,224,228,831,7
Westvoorne3.1003.8004.6004.600
Westvoorne22,428,034,234,0
Wierden4.1005.2006.4007.000
Wierden17,221,826,128,0
Wijchen6.5008.90011.50012.900
Wijchen15,921,327,530,3
Wijdemeren4.8005.8006.9007.500
Wijdemeren20,625,129,430,5
Wijk bij Duurstede3.1004.7006.7007.400
Wijk bij Duurstede13,321,230,433,2
Winsum2.3003.4004.4004.700
Winsum16,523,930,632,6
Winterswijk5.6006.5007.5008.100
Winterswijk19,322,626,530,2
Woensdrecht4.3005.1005.8006.200
Woensdrecht19,724,528,132,0
Woerden7.40010.10013.10015.300
Woerden14,719,425,029,1
Wormerland3.1003.8004.6005.200
Wormerland19,323,728,230,6
Woudenberg2.0002.7003.3003.900
Woudenberg16,520,924,026,7
Woudrichem2.3003.0003.7004.100
Woudrichem16,021,125,830,2
Zaanstad23.70029.40036.40042.800
Zaanstad16,018,621,825,5
Zaltbommel4.0005.3006.7007.700
Zaltbommel14,919,524,727,8
Zandvoort3.8004.4004.9005.100
Zandvoort22,926,628,229,5
Zederik2.1002.7003.5003.700
Zederik15,920,726,327,5
Zeevang1.1001.6002.0002.100
Zeevang17,325,831,631,7
Zeewolde2.1003.2005.4007.100
Zeewolde9,914,823,830,5
Zeist11.40012.70014.90016.500
Zeist18,619,722,023,9
Zevenaar6.4008.3009.80010.700
Zevenaar19,625,629,331,2
Zoetermeer16.90024.60032.40035.500
Zoetermeer13,819,225,929,1
Zoeterwoude1.4001.8002.3002.400
Zoeterwoude17,223,328,829,9
Zuidhorn3.0004.1005.1005.700
Zuidhorn16,021,927,831,0
Zuidplas6.0008.30011.20012.800
Zuidplas14,720,425,828,4
Zundert3.9004.6005.9006.200
Zundert18,321,525,827,1
Zutphen7.60010.20012.70014.300
Zutphen16,221,326,730,0
Zwartewaterland2.9004.3005.4005.900
Zwartewaterland13,319,325,631,7
Zwijndrecht8.70010.10011.70012.300
Zwijndrecht19,622,526,228,0
Zwolle16.40019.90026.30032.600
Zwolle13,515,418,722,3

Bron: PBL / CBS

View all detail data

Sterke toename aantal 65-plussers

In deze kaart is per gemeente de bevolkingsprognose van het aantal 65-plussers voor de jaren 2020, 2030 en 2040 weergegeven. Het aantal 65-plussers neemt tussen tot 2040 sterk toe, van bijna 20 naar meer dan 26%. Dit komt door de vergrijzing van de bevolking als de babyboomers (mensen geboren tussen 1946 en 1970) de grens van 65 jaar overschrijden. Dit verschijnsel geldt in meer of mindere mate voor elke gemeente in Nederland. In 2040 zijn de regionale contrasten naar verwachting groter dan nu. In de meer verstedelijkte gebieden ligt het aandeel ouderen lager dan het landelijk gemiddelde, terwijl in de periferie relatief veel 65-plussers wonen.  

Vergelijk met andere kaart

Meer informatie

Potentiële beroepsbevolking

Potentiële beroepsbevolking 2015

per gemeente
Potentiële beroepsbevolking 2015 per gemeente
Potentiële beroepsbevolking 2015
Gemeente (2015)GemeenteNederland
Aa en Hunze61,465,5
Aalburg63,965,5
Aalsmeer62,765,5
Aalten62,565,5
Achtkarspelen63,465,5
Alblasserdam60,865,5
Albrandswaard64,865,5
Alkmaar66,365,5
Almelo64,365,5
Almere70,465,5
Alphen aan den Rijn65,265,5
Alphen-Chaam63,865,5
Ameland61,165,5
Amersfoort66,665,5
Amstelveen63,965,5
Amsterdam72,665,5
Apeldoorn63,965,5
Appingedam61,665,5
Arnhem69,365,5
Assen64,165,5
Asten64,265,5
Baarle-Nassau60,865,5
Baarn62,065,5
Barendrecht64,565,5
Barneveld62,465,5
Bedum63,565,5
Beek63,665,5
Beemster63,865,5
Beesel64,065,5
Bellingwedde61,365,5
Bergeijk63,465,5
Bergen (L.)64,665,5
Bergen (NH.)56,965,5
Bergen op Zoom64,965,5
Berkelland61,665,5
Bernheze63,165,5
Best65,465,5
Beuningen67,165,5
Beverwijk65,965,5
Binnenmaas62,365,5
Bladel64,065,5
Blaricum57,565,5
Bloemendaal55,965,5
Bodegraven-Reeuwijk62,865,5
Boekel65,065,5
Borger-Odoorn62,665,5
Borne62,265,5
Borsele63,265,5
Boxmeer64,865,5
Boxtel63,465,5
Breda66,665,5
Brielle64,465,5
Bronckhorst61,365,5
Brummen62,065,5
Brunssum64,165,5
Bunnik60,965,5
Bunschoten64,865,5
Buren65,165,5
Bussum60,965,5
Capelle aan den IJssel65,265,5
Castricum61,365,5
Coevorden61,965,5
Cranendonck63,665,5
Cromstrijen63,065,5
Cuijk64,565,5
Culemborg65,465,5
Dalfsen62,565,5
Dantumadiel62,765,5
De Bilt59,765,5
De Friese Meren61,665,5
De Marne62,165,5
De Ronde Venen64,265,5
De Wolden61,865,5
Delft72,765,5
Delfzijl62,065,5
Den Helder64,765,5
Deurne65,265,5
Deventer65,765,5
Diemen70,065,5
Dinkelland62,965,5
Doesburg63,265,5
Doetinchem64,365,5
Dongen64,565,5
Dongeradeel61,765,5
Dordrecht65,865,5
Drechterland63,865,5
Drimmelen64,665,5
Dronten65,865,5
Druten65,665,5
Duiven67,165,5
Echt-Susteren64,665,5
Edam-Volendam64,265,5
Ede64,465,5
Eemnes63,565,5
Eemsmond62,965,5
Eersel64,065,5
Eijsden-Margraten63,465,5
Eindhoven68,565,5
Elburg62,365,5
Emmen63,765,5
Enkhuizen64,965,5
Enschede67,565,5
Epe61,065,5
Ermelo62,565,5
Etten-Leur64,665,5
Ferwerderadiel62,265,5
Franekeradeel63,165,5
Geertruidenberg64,365,5
Geldermalsen63,665,5
Geldrop-Mierlo63,465,5
Gemert-Bakel65,965,5
Gennep63,765,5
Giessenlanden63,565,5
Gilze en Rijen64,365,5
Goeree-Overflakkee62,765,5
Goes63,065,5
Goirle62,665,5
Gorinchem65,265,5
Gouda64,665,5
Grave65,065,5
Groesbeek62,865,5
Groningen75,865,5
Grootegast64,165,5
Gulpen-Wittem63,365,5
Haaksbergen61,865,5
Haaren64,265,5
Haarlem66,365,5
Haarlemmerliede c.a.67,365,5
Haarlemmermeer66,165,5
Halderberge63,665,5
Hardenberg64,065,5
Harderwijk64,565,5
Hardinxveld-Giessendam62,265,5
Haren56,765,5
Harlingen61,565,5
Hattem60,765,5
Heemskerk63,765,5
Heemstede56,365,5
Heerde61,665,5
Heerenveen62,465,5
Heerhugowaard64,465,5
Heerlen65,765,5
Heeze-Leende62,565,5
Heiloo58,665,5
Hellendoorn62,765,5
Hellevoetsluis65,965,5
Helmond65,765,5
Hendrik-Ido-Ambacht63,465,5
Hengelo (O.)64,565,5
het Bildt63,365,5
Heumen62,365,5
Heusden65,065,5
Hillegom63,865,5
Hilvarenbeek63,665,5
Hilversum64,065,5
Hof van Twente60,165,5
Hollands Kroon63,965,5
Hoogeveen62,365,5
Hoogezand-Sappemeer63,165,5
Hoorn65,465,5
Horst aan de Maas64,665,5
Houten67,165,5
Huizen63,665,5
Hulst63,065,5
IJsselstein65,965,5
Kaag en Braassem64,565,5
Kampen63,665,5
Kapelle62,765,5
Katwijk64,365,5
Kerkrade64,465,5
Koggenland63,965,5
Kollumerland en Nieuwkruisland64,065,5
Korendijk62,865,5
Krimpen aan den IJssel59,465,5
Krimpenerwaard63,065,5
Laarbeek63,565,5
Landerd64,265,5
Landgraaf64,765,5
Landsmeer63,365,5
Langedijk64,265,5
Lansingerland64,065,5
Laren53,565,5
Leek62,465,5
Leerdam63,665,5
Leeuwarden67,965,5
Leeuwarderadeel63,365,5
Leiden72,265,5
Leiderdorp62,565,5
Leidschendam-Voorburg61,865,5
Lelystad65,965,5
Leudal64,265,5
Leusden63,365,5
Lingewaal64,865,5
Lingewaard63,965,5
Lisse63,365,5
Littenseradiel63,765,5
Lochem59,165,5
Loon op Zand63,865,5
Lopik65,765,5
Loppersum63,565,5
Losser62,565,5
Maasdriel65,565,5
Maasgouw63,665,5
Maassluis63,065,5
Maastricht69,265,5
Marum65,665,5
Medemblik63,965,5
Meerssen62,165,5
Menameradiel63,065,5
Menterwolde66,165,5
Meppel63,865,5
Middelburg62,865,5
Midden-Delfland65,365,5
Midden-Drenthe62,665,5
Mill en Sint Hubert64,765,5
Moerdijk63,765,5
Molenwaard62,565,5
Montferland63,365,5
Montfoort63,065,5
Mook en Middelaar61,165,5
Muiden60,865,5
Naarden57,165,5
Neder-Betuwe63,065,5
Nederweert64,965,5
Neerijnen63,465,5
Nieuwegein66,565,5
Nieuwkoop65,065,5
Nijkerk63,165,5
Nijmegen71,365,5
Nissewaard67,165,5
Noord-Beveland60,865,5
Noordenveld59,565,5
Noordoostpolder64,565,5
Noordwijk64,765,5
Noordwijkerhout64,165,5
Nuenen, Gerwen en Nederwetten61,265,5
Nunspeet62,465,5
Nuth62,065,5
Oegstgeest61,965,5
Oirschot64,865,5
Oisterwijk61,865,5
Oldambt62,865,5
Oldebroek64,165,5
Oldenzaal62,065,5
Olst-Wijhe63,965,5
Ommen62,165,5
Onderbanken64,765,5
Oost Gelre63,765,5
Oosterhout63,665,5
Ooststellingwerf62,465,5
Oostzaan63,965,5
Opmeer63,565,5
Opsterland63,065,5
Oss65,565,5
Oud-Beijerland63,465,5
Oude IJsselstreek62,765,5
Ouder-Amstel62,165,5
Oudewater62,865,5
Overbetuwe64,265,5
Papendrecht62,465,5
Peel en Maas65,265,5
Pekela64,265,5
Pijnacker-Nootdorp64,565,5
Purmerend66,265,5
Putten63,265,5
Raalte63,665,5
Reimerswaal61,965,5
Renkum58,965,5
Renswoude62,565,5
Reusel-De Mierden66,665,5
Rheden60,365,5
Rhenen60,965,5
Ridderkerk61,965,5
Rijnwaarden65,465,5
Rijssen-Holten61,565,5
Rijswijk62,565,5
Roerdalen63,165,5
Roermond65,865,5
Roosendaal64,365,5
Rotterdam68,565,5
Rozendaal54,565,5
Rucphen66,565,5
Schagen62,265,5
Scherpenzeel61,565,5
Schiedam66,865,5
Schiermonnikoog59,965,5
Schijndel64,965,5
Schinnen62,565,5
Schouwen-Duiveland60,365,5
's-Gravenhage68,465,5
's-Hertogenbosch67,265,5
Simpelveld62,365,5
Sint Anthonis65,165,5
Sint-Michielsgestel62,665,5
Sint-Oedenrode63,365,5
Sittard-Geleen65,465,5
Sliedrecht62,865,5
Slochteren64,465,5
Sluis60,565,5
Smallingerland63,165,5
Soest61,365,5
Someren66,365,5
Son en Breugel59,965,5
Stadskanaal61,465,5
Staphorst61,865,5
Stede Broec63,565,5
Steenbergen65,065,5
Steenwijkerland62,365,5
Stein63,065,5
Stichtse Vecht64,465,5
Strijen65,865,5
Súdwest Fryslân62,065,5
Ten Boer62,565,5
Terneuzen61,565,5
Terschelling65,365,5
Texel62,865,5
Teylingen64,465,5
Tholen63,165,5
Tiel66,265,5
Tilburg68,865,5
Tubbergen64,565,5
Twenterand63,365,5
Tynaarlo59,865,5
Tytsjerksteradiel61,165,5
Uden64,165,5
Uitgeest65,965,5
Uithoorn64,565,5
Urk62,065,5
Utrecht72,465,5
Utrechtse Heuvelrug60,365,5
Vaals63,365,5
Valkenburg aan de Geul61,165,5
Valkenswaard62,465,5
Veendam63,265,5
Veenendaal64,365,5
Veere59,965,5
Veghel65,265,5
Veldhoven64,365,5
Velsen64,965,5
Venlo65,165,5
Venray65,465,5
Vianen63,665,5
Vlaardingen63,865,5
Vlagtwedde61,465,5
Vlieland67,265,5
Vlissingen63,565,5
Voerendaal61,565,5
Voorschoten60,465,5
Voorst62,765,5
Vught63,165,5
Waalre59,765,5
Waalwijk64,565,5
Waddinxveen63,765,5
Wageningen72,065,5
Wassenaar57,765,5
Waterland61,765,5
Weert64,065,5
Weesp64,665,5
Werkendam63,165,5
West Maas en Waal65,265,5
Westerveld59,365,5
Westervoort68,665,5
Westland65,265,5
Weststellingwerf62,065,5
Westvoorne60,965,5
Wierden62,465,5
Wijchen64,465,5
Wijdemeren60,865,5
Wijk bij Duurstede66,465,5
Winsum61,865,5
Winterswijk62,865,5
Woensdrecht62,865,5
Woerden64,165,5
Wormerland62,665,5
Woudenberg61,065,5
Woudrichem64,265,5
Zaanstad65,565,5
Zaltbommel63,365,5
Zandvoort61,465,5
Zederik63,165,5
Zeevang64,065,5
Zeewolde68,765,5
Zeist62,265,5
Zevenaar62,065,5
Zoetermeer66,665,5
Zoeterwoude65,265,5
Zuidhorn61,765,5
Zuidplas65,365,5
Zundert66,165,5
Zutphen64,065,5
Zwartewaterland62,965,5
Zwijndrecht62,365,5
Zwolle66,765,5

Bron: CBS Statline

View all detail data

Potentiële beroepsbevolking grootst in steden

De hoogste percentages 15- tot 65-jarigen zijn met name te vinden in de steden. Dit komt omdat relatief veel jongeren daar wonen in verband met studie en werk. Groningen heeft de grootste potentiële beroepsbevolking met 75,8%. Ook de steden Delft, Amsterdam, Utrecht, Leiden en Wageningen kennen een relatief grote potentiële beroepsbevolking, met percentages tussen de 72 en 73%. Op het platteland in met name Zeeland en het noorden en oosten zijn lagere aandelen te vinden. Dit geldt ook voor gemeenten waar relatief veel welgestelden en ouderen wonen, zoals Laren, Rozendaal en Bloemendaal met de laagste percentages van minder dan 56%. In 2015 bestaat de totale potentiële beroepsbevolking in Nederland uit iets meer dan 11 miljoen personen, ruim 65% van de totale bevolking. 

Vergelijk met andere kaart

Verantwoording

Methoden
  • Regionaal: middenjaarsschatting migratie

    De migratiecijfers zijn een gemiddelde over de periode 2009 tot en met 2013. Alle immigranten in deze jaren zijn bij elkaar opgeteld en daar zijn alle emigranten van afgetrokken. Dit saldo is vervolgens gedeeld door een optelling van de middenjaarschattingen van de bevolking per gemeente voor dezelfde jaren. De middenjaarschattingen per gemeente zijn berekend door de bevolking op 1 januari van een jaar op te tellen bij de bevolking op 31 december van hetzelfde jaar en deze optelling door twee te delen.

  • Regionaal: middenjaarsschatting geboorte en sterfte

    De cijfers over geboorte en sterfte zijn een gemiddelde over de periode 2009 tot en met 2013. Voor de geboortecijfers geldt dat eerst alle levendgeborenen in deze periode (per gemeente) zijn opgeteld. Voor het sterftecijfer geldt dat alle sterfgevallen in deze periode (per gemeente) zijn opgeteld. deze saldi zijn gedeeld door een optelling van de middenjaarschattingen van de bevolking per gemeente voor dezelfde jaren. De middenjaarschattingen per gemeente zijn berekend door de bevolking op 1 januari van een jaar op te tellen bij de bevolking op 31 december van hetzelfde jaar en deze optelling door twee te delen.

  • Regionaal: middenjaarsschatting bevolkingsgroei

    De cijfers over bevolkingsgroei per gemeente zijn een gemiddelde over de periode 2009 tot en met 2013. Alle levendgeborenen en vestigers in deze periode zijn (per gemeente) bij elkaar opgeteld en daar zijn alle sterfgevallen en vertrekkers vanaf getrokken. Dit saldo is vervolgens gedeeld door een optelling van de middenjaarschattingen van de bevolking per gemeente voor dezelfde jaren. De middenjaarschattingen per gemeente zijn berekend door de bevolking op 1 januari van een jaar op te tellen bij de bevolking op 31 december van hetzelfde jaar en deze optelling door twee te delen.

  • Algemeen

    • Bij alle migratieberekeningen zijn saldo-administratieve correcties toegepast. Dit is een maat voor niet-gemelde emigratie. Het betekent dat de cijfers gecorrigeerd zijn voor mensen die volgens de gemeenteregistratie geëmigreerd zijn, maar volgens henzelf nooit uit Nederland zijn weggeweest. Deze correctie wordt berekend via de Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens.
    • De meeste landen hebben geen (precieze) gegevens van het migratiesaldo. Voor die landen wordt het migratiesaldo berekend als het verschil tussen de bevolkingsgroei en de natuurlijke groei (geboorte minus sterfte) van het betreffende jaar. Dit wordt in Eurostat saldo migratie inclusief correcties genoemd.